Мені потрібна пауза або як перестати думати
У сучасному світі стати на паузу майже неможливо. Усе навколо біжить і змінюється, тому коли ви зупиняєтесь, щоб передихнути, справляється враження, що я щось не встигну, буду не успішною, непотрібною, не сучасною і тому подібне.
Проте насправді для нашого мозку дуже важливо періодично ставати на паузу і розвантажуватись від накопиченого матеріалу. Усе, що ми бачимо, чуємо, відчуваємо, про що думаємо, обробляється мозком. Просто уявіть як багато часу потрібно для того, аби проаналізувати всі відео котиків, які ви продивились в тіктоці за день.
Цікавим є те, що якщо дати дитині час, не заповнений активностями, то вона знайде для себе активність сама. Так як нам важко справді нічого не робити. Тут важливо зазначити: гортати тікток - це діяльність, дивитись телевізор - це діяльність, лежати і про щось думати - це діяльність. Відділіть від себе установку з дитинства про те, що “не поприбирала або не помила посуд дорівнює нічого не робила”. Це міф та маніпуляція. Мозок не вміє нічого не робити. Проте якщо ви сядете та спробуєте зупиняти себе на стимулі щось робити фізично (взяти телефон, включити музику або телевізор, почати переставляти речі), а потім запишете свої емоції та думки, то зможете відкрити для себе багато нового.
Саме тому медиції - важлива практика, за допомогою якої можна розвантажитись, переключитись з зовнішнього світу у внутрішній та відчути сповільнення фізично.
Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.
Також можуть допомогти записи - ведення щоденника або планера. Так ви даєте вихід своїм думкам з голови на папір, що розвантажує вас. У випадку тривожної думки “а що якщо я забуду про…” або “а що буде завтра?” ви завжди зможете заспокоїти себе просто записавши або переглянувши вже наявні записи.
Уповільненню може сприяти також споглядання природи, наприклад, поїздка, де будете лише ви та навколишня спокійна природа. Проте необов’язково планувати далеку подорож - завжди можна вийти в найближчий парк або до моря чи річки. Головне тут - концентрація на навколишній природі.
У терапії майндфулнес (Mindfulness) є чудова техніка, яка також може сприяти розвантаженню: вам потрібно сконцентруватись на якомусь предметі, роздивлятись і помічати усі його характеристики, описувати його для себе, і дивитись на нього доти, доки не побачите щось таке, чого раніше не помічали.
Ще особисто мені до вподоби так звана усвідомлена діяльність. Суть у тому щоб повністю зосередитись на процесі - думати лише про процес, про свої відчуття (наприклад, коли миєте посуд, то звертаєте увагу на текстуру губки або посуду, на те як піна торкається вашої шкіри).
Важливим у сповільненні є концентрація на тому, що це необхідність, а не примха. Це не зробить вас менш успішним або менш продуктивним. Навпаки - дозволить розвантажити мозок для нових ідей.
Опубліковано на сайті 31-10-2024