У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Мотивація в найсильніших її проявах - життя на новому рівні!

як отримати мотивацію в найсильніших її проявах у будь-яких життєвих обставинах.
ЖИТТЯ НА НОВОМУ РІВНІ

  •      Якщо мотивації так багато і її цілком вистачає в інтернеті, тоді чому нам так складно спровокувати себе на дію, особливо в час, коли всі сидять вдома? Ми забуваємо, що живемо. Ради чого живемо. Ми задаємося питаннями щО робити, а потім для чого це робити, як наслідок, уся мотивація розсіюється за 2 дні.
  •      Як психолог, я глибоко переконаний, що кожна людина володіє такою потужною енергією, яка знаходиться далеко поза межами нашого розуміння. Але через власну лінь, невпевненість з різних причини ми вибудовуємо свого роду броню, яка утримує нашу абсолютну неймовірну силу і заважає нам розвинути її до максимального потенціалу.  - тому сьогодні ми поговоримо про “мотиваційний контракт”. 

Що таке мотиваційний контракт? 

Це мотиваційна домовленість, яка визначає вашу поведінку, організовує вас і спонукає до дії.  Його суть полягає у ефективному виконанні прийнятого рішення і запланованих дій, а головне завдання покращити свої особистісні характеристики.  Має просту формулу:

  • “Я до (такого) числа зроблю, завершу, досягну (такого) результату, у разі невиконання зобов’язуюся зробити (таке). 

Для легальності такої угоди, вам потрібна мінімум 1 людина, яка буде зацікавлена у вашому саморозвитку, а тому  згодиться контролювати виконання обіцяного та пильно слідкувати, аби усі вимоги мотиваційного контракту були виконані.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Коротка повчальна історія що варта уваги!

Мій друг, талановитий діджей і саунд продюсер і він зіткнувся зі своїм внутрішнім порушником, який не давай йому змогу завершити та випустити новий трек. Матеріал був майже готовий, проте протягом більше 2-х місяців, з різних причин він не був завершений. “Погане звучання”, “не працює програма”, “не впевнений чи фанатам сподобається”, “потрібно написати інший” і так далі. Щоразу, коли думка про трек поверталася, він знаходив причини його не завершувати. Він звернувся до мене за порадою що робити. У діджеїнгу та саунд продакшену я абсолютно не розуміюся, тому професійної поради дати не зміг, натомість запропонував йому заключити зі мною мотиваційний контракт. Ідея взагалі його не зацікавила, він розсміявся і сказав, що це не серйозно та по-дитячому.  

Проте, бажання завершити роботу було значно сильнішим від бажання ігнорувати і уникати свого покликання, тож він погодився. Як наслідок, він робить сторіс у інстаграмі де зобов’язується завершити роботу протягом 24 годин, інакше бриє голову налисо. Уже наступного дня величезна к-сть людей дізнається про контракт, ставки зросли. Сама думка про лису голову його страшенно лякала, це був явно не його варіант, тому він закінчив трек за 15 хвилин до кінця завершення мотиваційного контракту. Найцікавіше, що після його виконання, переді мною з’явилася інша людина. Зникли соплі, виправдання і злість на себе, того дня я на власні очі побачив нову версію його особистості, впевнену та сильну. Чергова вершина в його кар’єрі була досягнута, а значить з'явився простір для нового розвитку та нових досягнень.


   Можливо, ви запитаєте, мотиваційний контракт - це справді так страшно і важко?

Трохи так! І хоча ви можете його трохи пом’якшити для себе, необов’язково брити голову налисо проте фундаментально, на певному рівні, ви просто зобов’язані себе змусити - саме у цьому його перевага і саме тому він поза конкуренцією інших способів мотивації. 

  • Спираючись на буденність та сучасний ритм життя, по-правді кажучи чи не єдиний спосіб залишитися на плаву - це бути таким стривоженим і наляканим подальшим майбутнім, що це не може бути вашим варіантом. Ми люди біологічно так влаштовані, що ми ніколи не вийдемо за межі власного комфорту допоки нас нічого не провокує, не бентежить та не підбурює. 
  • Переважна більшість людей роками ходять на роботу, яка їм не подобається, перебувають відносинах з партнерами до яких вони байдужі, врешті решт мають безліч шкідливих звичок, які буквально їх знищують, але допоки лікар не озвучить дату смерті, вони навіть не планують щось змінювати.

Эффект VERTIGO

Поговоримо про явище, яке має назву Эффект VERTIGO - ілюзія руху тіла відносно простору у якому воно знаходиться - запаморочення. яке відбувається, наприклад при обертанні в каруселі або при закачуванні в транспорті.   Серед авіапілотів досить розповсюджене явище. Коли пілот сягає висоти понад 10 тис метрів, візуально він може втратити орієнтацію у просторі, а тому не здатний адекватно визначити свого розташування у небі і напрямок літака по відношенню до горизонту. В реальності літак може нестися донизу із шаленою швидкістю, а пілоту здається, ніби він набирає висоту. Для цього літаки оснащені “авиагоризонт” - прибор що визначає реальне положення авіасудна у просторі відносно горизонту.

  • Для того, аби VERTIGO не коштувало пілоту власного життя, ще на польових навчаннях його тренують в таких ситуаціях довіряти не своїм відчуттям та інтуїції, а лише авіагоризонту, вони слідують жорсткому правилу “Уся увага на прибор”. Пілот, зацікавлений довіряти тільки горизонту, тому що смерть у його житті просто не може бути варіантом.


   Повернімося до контракту. 

Пропоную правило “Уся увага на прибор”, зробити головним принципом управління мотивацією, мати його головним рушієм діяльності. Насправді VERTIGO виявляє не лише в небі чи в транспорті а й у повсякденному житті. Щодня щось нам туманить розум і збиває наші орієнтири. Згадайте себе у ті моменти, коли ви чогось прагнете досягти, чогось бажаєте понад усе і в той же час розум знаходить причини цього не робити: “навіщо мені це потрібно”, “зі мною і так усе чудово”, “я надто боюсь”, “я надто молодий”, “надто старий”, “надто слабкі”, “не маю часу”, як наслідок ви дезорієнтовані і рухаєтеся хибним шляхом. 

  • Причина такого прояву досить зрозуміла, адже навіщо рухатися, щось змінювати, якщо до цього часу ви цього не робили і наче б то успішно дожили аж до моменту перегляду цього ролику, тому особливих причин для хвилювання у вас немає, тому усе наче логічно.  Проте, в такі моменти, коли є той порив  і прагнення діяти і в той же час ви ловите вертиго, чесно запитайте себе: Яка альтернатива? Залишатися на тому ж місці де ви знаходитеся зараз? Це не альтернативна, це не опція, це не дія, це не варіант. Прокиньтеся, найцікавіше те, що ви вже знаєте це місце, ви уже знаєте де знаходитеся, що на вас чекає, хто біля вас є і що з вами відбувається! 


Спираючись на мотиваційний контракт, в такому випадку у вас є два варіанти,

  1.  усвідомити відповідальність за власне життя і зробити першу дію, навіть якщо ви три доби не спали і важко працювали, в результаті хороші речі можуть трапитися
  2. не допустити до свідомості матеріалу, який би міг порушити її спокій, тому фіксацію не відбувається, ви одразу облишаєте таку ідею і різко змінюєте фокус уваги ЛОВЛЯТЬ ВЕРТИГО на  включити мультики або піти перекусити. 

Наслідок 2 варіанту є ваша бездіяльність, яка неминуче призводить до песимістичних думок на кшталт, “я втратив можливість”, “я міг це зробити, але не зробив” і так далі”. І щоразу коли це стається, всередині нас певна частка унікальності та неповторності помирає. Це не найкращий варіант і вам не слід жити з такою такою позицією.

ВИСНОВОК

  • Виконуючи мотиваційний контракт вам може бути дійсно важко, часом ви будете розчаровані і практично знищені в душі, саме тому переважна більшість не наважиться спробувати - це просто знищить їхнє ЕГО. Проте однозначно гірше, як на мене, це знати, що те, що є для вас найважливішим і найбільш бажаним знаходиться поза межами контролю та вашої реальності. Ось хороші новини, усі “великі” вимогливі до себе,  ті кого я знаю, хто найкращий у своїй справі неймовірно вимогливі до себе. Мова зовсім не йде про талановитість чи природні задатки, дуже малий відсоток успіху залежить від цих складників.

ПАМ'ЯТАЙТЕ

  “Що може одна людина - може інша людина”. Запитання в тому, чи ви здаєтеся та опускаєте руки, коли усе йде не по плану. Чи буде нам дискомфортно під час виконання - трохи так, але куди страшніше втекти від можливості, куди страшніше перетворити такий стиль на хворобу тривалістю в життя, куди страшніше коли ця суб’єктивна хвороба з час стане незалежною істотою, свого роду інстинктом самозбереження, який буде визначати вашу поведінку і керувати неї через емоції.

 Я не готови це прийняти, і “великі” люди теж не готові це прийняти, тому я запитаю вас ще раз -  Яка у вас альтернатива, а тому УСЯ УВАГА НА ПРИБОР!

психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
Обговорення "Мотивація в найсильніших її проявах - життя на новому рівні!"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr