На що звертати увагу батькам підлітків

Про особливості та загрози підліткового віку вже написано море статей. Та коли питання заходить про те, як розрізнити: чи це звичайні підліткові зміни, чи вже певна проблема, то часто на нього важко чітко дати відповідь навіть досвідченим професіоналам. Я теж не напишу конкретної відповіді. Та розповім про загрози, сигнали яких помічаючи, треба неодмінно і швидко бити на сполох та звертатися за допомогою.

підліток страждає від депресії

1.     Депресії.

За статистикою кожен десятий підліток страждає від депресії. Проте до спеціалістів з таким запитом звертаються досить рідко. Причина проста: на відміну від дорослих, депресія у підлітків виражається інакше, не так як ми звикли її уявляти. І навіть під час різних стадій підліткового періоду ознаки також різні:

10-12 років – хворобливість, астенічність, постійні жаління на фізичний стан без явної причини (лікарі не знаходять причину), безсилля, зниження працездатності і т.д.

12-15 років – поведінкові  проблеми ( у хлопчиків частіше дратівливість, агресивність, похмурість; у дівчат – плаксивість, замкнутість)

читайте также:

Подросток рядом Подросток рядом – турбулентная зона или твоя жизнь никогда не будет прежней! Сидит в своей комнате и не выходит. Не слушает, спорит, как себя вести? Что делать, если не сдержались – вспылили, наказали?

Как научиться преодолевать ссоры с подростками Воспитывать подростка – дело нелегкое! В отношении к подростку Вы можете выбрать правильную стратегию и тем самым уменьшить ссоры. Когда дети входят в подростковый возраст, то ссоры и непонимание с родителями учащаются.

спросить психолога онлайн

15-18 років – сильне переживання сенсу життя; повна втрата інтересу до улюблених занять (спорт, музика, мистецтво…).

Так, це все ознаки депресії, хоч ми звикли бачити її в інших проявах. (Ви  навіть не уявляєте який погляд на мене кидають батьки, коли вони приходять з запитом дитячих маніпуляцій, а я висловлюю підозру на депресивний стан)

2.     Суїцидальні думки

Думки про самогубство виникають у всіх людей у ті чи інші  моменти життя.

Суїцид – це відчайдушна спроба припинити страждання, які стали нестерпними.

Маркером того, що у людини є суїцидальні думки, є розмови на кшталт: «Тим хто помер краще», «Добре було б заснути і не проснутися», «Я вже не можу  витримувати цього життя», « І для чого я взагалі живу», «Коли це все закінчиться»… Ці фрази означають, що підліток відчуває сильну біль, з якою не може впоратись, та безпорадність, з якої не бачить виходу.

Говорити про смерть або суїциди батькам страшно. Тому більшість, на жаль, коли підлітки починають заводити про це тему зразу з неї «зіскакують», досі  вірячи в міф, що якщо відверто та прямо обговорювати ці теми, то він ще більше захоче це зробити. Все з точністю до навпаки! Головне обговорення не перетворити в лекцію чи нотацію, а то й сварку. Найкращий варіант – це вислуховувати, розпитувати та старатися зрозуміти дитячі переживання.

3.     Self harm (селфхарм) – свідомі спроби нашкодити собі, свому тілу, без мотиву самогубства.

Селфхарм – це спосіб аутоагресії, який на думку людини яка його практикує, допомагає справитись з переживаннями.

Найбільш розповсюджена форма є порізи. Також це ще можуть бути опіки, удари, самоотруєння, виривання волосся…

4.     Ще одна загроза, яка може виникнути у підлітковому віці – це розлади харчової поведінки.

Види: анорексія, булімія, розлад з приступами переїдання.

Ознаки : зміна харчових звичок, постійні розмови про шкідливість певних продуктів, зниження маси тіла більше ніж на 15% (або збільшення при переїданні).

  Звичайно, це не весь список загроз , які можуть виникнути під час підліткового віку.

Та якщо перелічені вище симптоми та ознаки часто й інтенсивно проявляються у вашої дитини – це сигнал, що пора звертатися по допомогу.

У Психолога » Подростки » На що звертати увагу батькам підлітків
психолог

Оценка публикации
понравилось: 1 из 1 оценивших
  нравится публикация?  

Нравится 1 из 1. Оценочная шкала: от 0 до 1

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии psihologiya-podrostki Подросток: воспитываем или растим, или же просто общаемся?

Подросток: как воспитывать, как общаться родителям. Дети вoспитываются семьями, в oснoвном - женщинами. И это потому, что мужчины меньше внимания оказывают воcпитанию.

статья по психологии psihologiya-podrostki Нужны ли подростку родители?

Для подростка очень важно быть признанным в среде таких же ребят как он, и думающий родитель не становится препятствием на этом пути.

Все публикации раздела Подростки >>

 
Комментарии к "На що звертати увагу батькам підлітків"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr