У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


На що звертати увагу батькам підлітків

У Психолога » Підлітки » На що звертати увагу батькам підлітків

Про особливості та загрози підліткового віку вже написано море статей. Та коли питання заходить про те, як розрізнити: чи це звичайні підліткові зміни, чи вже певна проблема, то часто на нього важко чітко дати відповідь навіть досвідченим професіоналам. Я теж не напишу конкретної відповіді. Та розповім про загрози, сигнали яких помічаючи, треба неодмінно і швидко бити на сполох та звертатися за допомогою.

підліток страждає від депресії

1.     Депресії.

За статистикою кожен десятий підліток страждає від депресії. Проте до спеціалістів з таким запитом звертаються досить рідко. Причина проста: на відміну від дорослих, депресія у підлітків виражається інакше, не так як ми звикли її уявляти. І навіть під час різних стадій підліткового періоду ознаки також різні:

10-12 років – хворобливість, астенічність, постійні жаління на фізичний стан без явної причини (лікарі не знаходять причину), безсилля, зниження працездатності і т.д.

Підберіть психолога для підлітка онлайн або в містах України.

12-15 років – поведінкові  проблеми ( у хлопчиків частіше дратівливість, агресивність, похмурість; у дівчат – плаксивість, замкнутість)

15-18 років – сильне переживання сенсу життя; повна втрата інтересу до улюблених занять (спорт, музика, мистецтво…).

Так, це все ознаки депресії, хоч ми звикли бачити її в інших проявах. (Ви  навіть не уявляєте який погляд на мене кидають батьки, коли вони приходять з запитом дитячих маніпуляцій, а я висловлюю підозру на депресивний стан)

2.     Суїцидальні думки

Думки про самогубство виникають у всіх людей у ті чи інші  моменти життя.

Суїцид – це відчайдушна спроба припинити страждання, які стали нестерпними.

читайте також:

Что будет, если я поведу подростка к психологу Хотел бы поделиться с родителями и коллегами своими соображениями о том, как организован процесс консультирования с подростком. Интересный и сложный аспект работы подросткового психолога – несовпадение в одном лице заказчика и клиента.

«Нехочуха», или почему подросткам сложно выбирать профессию От подростков иногда можно услышать: «Буду бизнесменом, чтобы командовать и ничего не делать», или «Буду программистом, сидишь за компьютером - а тебе за это платят».

запитати психолога онлайн

Маркером того, що у людини є суїцидальні думки, є розмови на кшталт: «Тим хто помер краще», «Добре було б заснути і не проснутися», «Я вже не можу  витримувати цього життя», « І для чого я взагалі живу», «Коли це все закінчиться»… Ці фрази означають, що підліток відчуває сильну біль, з якою не може впоратись, та безпорадність, з якої не бачить виходу.

Говорити про смерть або суїциди батькам страшно. Тому більшість, на жаль, коли підлітки починають заводити про це тему зразу з неї «зіскакують», досі  вірячи в міф, що якщо відверто та прямо обговорювати ці теми, то він ще більше захоче це зробити. Все з точністю до навпаки! Головне обговорення не перетворити в лекцію чи нотацію, а то й сварку. Найкращий варіант – це вислуховувати, розпитувати та старатися зрозуміти дитячі переживання.

3.     Self harm (селфхарм) – свідомі спроби нашкодити собі, свому тілу, без мотиву самогубства.

Селфхарм – це спосіб аутоагресії, який на думку людини яка його практикує, допомагає справитись з переживаннями.

Найбільш розповсюджена форма є порізи. Також це ще можуть бути опіки, удари, самоотруєння, виривання волосся…

4.     Ще одна загроза, яка може виникнути у підлітковому віці – це розлади харчової поведінки.

Види: анорексія, булімія, розлад з приступами переїдання.

Ознаки : зміна харчових звичок, постійні розмови про шкідливість певних продуктів, зниження маси тіла більше ніж на 15% (або збільшення при переїданні).

  Звичайно, це не весь список загроз , які можуть виникнути під час підліткового віку.

Та якщо перелічені вище симптоми та ознаки часто й інтенсивно проявляються у вашої дитини – це сигнал, що пора звертатися по допомогу.

У Психолога » Підлітки » На що звертати увагу батькам підлітків
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 1 з 1 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psihologiya-podrostki Вызовы подросткового возраста. Часть 2: Что делать

Продолжая тему вызовов подросткового периода, в этой статье разберем, как создать поддерживающее окружение для подростка. Будут указаны не столько конкретные приемы, сколько общие принципы. Каждый случай уникален, любая семья не похожа на другую, и

психологія psihologiya-podrostki Родителям. Если подросток выбирает «то одну, то другую» профессию.

Если ваш ребенок перешел в «чудесный» возрастной период – подростковый возраст, то рано или поздно перед ним станет вопрос о выборе его будущей профессии. На консультациях я слышу опасения от родителей ...

Усі публікації розділу Підлітки ᐉ

 
Обговорення "На що звертати увагу батькам підлітків"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr