Непсихологічні питання до психолога

Психологів часто запитують про те, з якими питаннями до них звертаються. Відповісти можна перефразованою приказкою: «Скільки є клієнтів, стільки ж є запитань»

Та серед тих запитань, є такі, які можуть викликати розгубленість навіть у досвідченого психолога.

Наприклад, коли клієнти звертаються з переживаннями та запитом на пораду. Й розповідають про свою життєву ситуацію, яка розвертається на соціальному або матеріальному підґрунті. Це може бути поділ квартири чи майна, зміна сімейного статусу, прояви насильства через матеріальні питання. Клієнти вважають неправильним те, що відбувається. Звучать слова: «Це несправедливо!»

Серед людей більш старшого віку (особливо коли вони звертаються до безкоштовного психолога) таке прагнення справедливості часто підкріплюється уявленням про психолога швидше як про соціального працівника. Бажанням отримати від’ємну оцінку дій іншої сторони. Підтримку на свою адресу. Засудження і дій, і самої іншої сторони.

На жаль, люди бувають дуже креативними у спробах завдання болю своїм близьким. Неможливо не співчувати тим, хто потерпає від цих спроб. Здібність співчувати є добре розвиненою у психологів. Саме тому перед спеціалістом може постати сильна спокуса почати давати конкретні поради. Юридичного чи фінансового характеру, зі свого особистого досвіду.

Професіонал має такі моменти вчасно відмічати та розмежовувати компетентність. Якщо психолог, до якого ви звернулися, каже, що він не може допомогти в розділі квартири та не знається у майновому праві або галузі фінансів, то це є правильним.

читайте также:

Вибір психотерапевта: базові кроки Вибір психотерапевта (психолога) є для клієнта процесом відповідальним та трохи лотерейним. Адже, коли мова йде про стосунки між людьми, гарантій бути не може. В спільній роботі клієнта та психотерапевта головним засобом, що зцілює, є психотерапев

Консультации online - «необходимые и достаточные условия» Внезапно ворвавшиеся в нашу жизнь вирус и карантинные ограничения потребовали немедленных изменений всего привычного. Мой опыт работы онлайн составляет уже более 7-ми лет, за эти годы мне удалось составить перечень условий, которые важно создать дл

Як же може допомогти психолог в подібній ситуації? Чи може він допомогти?

Він не змусить кривдника перестати кривдити клієнта. Не допоможе повернути матеріальні статки та встановити справедливість такою, якою її зараз бачить клієнт.

Психолог може допомогти навчитися спиратися на свої сили та звертатися за адекватною допомогою. Зберігати оптимальний (максимально можливий в даній ситуації) рівень душевної рівноваги. Підготуватися до наступного етапу життя. Усвідомити, що певні речі в житті дійсно закінчилися й немає сенсу «склеювати». Розрізняти: на що є сенс витрачати свій час і сили, та на що – немає.

Як би не завершилася важка ситуація – після неї буде життя. В якому клієнтові дуже знадобляться збережені за допомогою роботи із психологом здоров’я та здоровий глузд.

 

У Психолога » Работа с психологом, психотерапевтом » Непсихологічні питання до психолога
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии psiholog-psihoterapevt Кто такой психолог. Мифы о психологах.

Итак, давайте прольём свет на суть деятельности этого загадочного специалиста - психолога. В нашем обществе, где психологическая наука только начала приобретать популярность...

статья по психологии psiholog-psihoterapevt ПРОСТО О ТЕРАПЕВТИЧЕСКОЙ ГРУППЕ

Это пространство, по своему строению и природе внутренних процессов аналогичное пространству отношений в повседневной жизни. Те же молчаливые взгляды, демонстративное высокомерие или безразличие, принятие и отвержение, симпатии, возбуждение и страх

Все публикации раздела Работа с психологом, психотерапевтом >>

 
Комментарии к "Непсихологічні питання до психолога"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr