Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи. (Міка Вікінг). Коментар психолога.
Хюґе – затишок, атмосфера, комфорт, спокій, гармонія це все і всі інші слова, які в вас йдуть далі по асоціації. Сьогодні я б хотіла вам представити книгу Міка Вікінга – «Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи».
Не секрет, що багато скандинавських країн вважаються дуже забезпеченими, а люди там щасливими, хоча погодні умови для багатьох людей там здаються далекі від того як повинно виглядати ідеальне місце. Нам цілком зрозуміли іспанці які розпливаються після обіду десь подалі від сонячних променів і проводять залюбки свою сієсту. Але ж чому більше щасливі скандинави, у яких сонце не так часто зустрінеш на рік? Ось Мік Вікінг і намагається знайти відповідь і за його думкою вона криється в філософії життя данців – в хюґе.
Через несприятливі погодні умови, данці навчилися переносити приємну атмосферу в свої домівки, офіси та в усі інші місця, де людина може знайти прихисток від дощу та проводить свій день. Ця атмосфера складається з багатьох маленьких речей, які доволі очевидні, але чомусь багато з нас забуває про них, але саме такі маленькі речі дарують нам спокій та відновлюють наш ресурс. Тож давайте трішки заглибимося та згадаємо що ж приносить людині те саме відчуття комфорту, спокою та радості. Мік виділив 10 пунктів, які означують це:
- АТМОСФЕРА. Світло є дуже важливим для нашого розслаблення, найбільш комфортним для наших очей є світло від свічки. Тож Мік радить робити маленькі островки з приглушеного світла та запалити свічки.
- ПРИСУТНІСТЬ ТУТ І ЗАРАЗ. Треба виключити всі відволікаючи фактори, особливо ваш телефон та насолодитися максимально тим де ви є і з ким ви є.
- ЗАДОВОЛЕННЯ. Принесіть собі солоденьке та смачненьке, не забувайте, що смачна їжа також додає насолоду в життя.
- РІВНІСТЬ. «Ми» понад «я». Поділяйте і обов’язки, і свободу. Якщо ви вирішили влаштувати спільний вечір з кимось, то не забувайте що тепер ви всі учасники створення цього процесу. Важливо, щоб всі доєдналися до цього і кожен розумів, що повинен внести в цю атмосферу.
- ВДЯЧНІСТЬ. Приймайте її і будьте вдячні – і те, і те є однаково добре. Вдячність повертає нас до моменту, завдяки їй ви цінуєте те що маєте, а це цілком можна вважати частинкою щастя.
- ГАРМОНІЯ. Мік дає коментар: «Це не змагання. Ви нам уже подобаєтеся. Більше не треба нікому нічого доводити». Мається на увазі повне прийняття іншого, якщо ви потрапили в певне коло, то ви вже достатній, так само якщо ви впустили до себе когось, то треба прийняти його.
- КОМФОРТ. Влаштуйтеся, зробіть паузу, розслабтеся.
- ПЕРЕМИР’Я. В час хюґе немає місця суперечкам та драм, це час який ви поділяєте на самоті чи з кимось, а провокаційні теми лише руйнують цю атмосферу.
- ЄДНАННЯ. Важливо згадувати спільні моменти та будувати нові. Помрійте разом щодо спільного проводження в майбутньому та згадайте історії, що принесуть ностальгію та зроблять вечір ще більш комфортним. Не забувайте також, що і цей день може стати таким моментом.
- ПРИХИСТОК. Ці люди, місце – це ваша безпека, важливо почувати себе спокійно та розслаблено.
Головним постулатом хюґе є перебування тут і зараз, насолоджуватися моментом, знаходитися цілком в тому місці, в тому просторі та з тими людьми, що ви обрали. Дуже важливим є підтримка такого стану, адже наш світ так швидко рухається і можна проґавити всі чудові години життя. Ця філософія повертає до вас ресурс та розуміння турботи про себе. Для щастя багато не треба, таку атмосферу можуть забезпечити багато людей, це також повертає нас до відповідальності за власний простір, бо хто як не ми можемо щось змінити, зробити умови більш комфортними для себе. Також це підключає і фантазію, як з обмеженими ресурсами (фінансовими, часовими, соціальними) я можу забезпечити собі хюґе.
В книзі даються маленькі поради, а також Мік описує багато наукових досліджень, що він сам, як науковець Інституту дослідження щастя, проводив. Сама по собі книжка є доволі комфортною та може забезпечити той саме хюґе, якщо ви сядете в зручне крісло, вкриєтесь пледом та попиваючи чай зануритесь в цю прекрасну філософію затишку.
Опубліковано на У Психолога 02-11-2023
Огляди книг та фільмів -- коментарі до художніх творів, додані на сайт нашими психологами.
Ще психологічні рецензіїКоментарі відвідувачів
ще немає коментарів...
|