Особисті кордони
Неможливо посадити насіння там, де вже росте квітка, потрібен простір...
Тільки ми народжуємося, нам кажуть що робити, що думати, як поводити себе. Подорослішавши, ми частіше прислухаємось до думки інших, вони ж краще знають про нас? А як часто ми прислухаємось до себе? Ми шукаємо порад і відповідей у кого завгодно, тільки не в себе. Як часто ми нехтуємо власними потребами і говоримо "Так" іншим та "Ні" собі?
Наша увага і енергія спрямовується назовні, а в середині залишається дуже мало. Як наслідок, ми стаємо емоційно вразливими, втомленими, підвищується тривожність, з'являється емоційне вигорання.
Життя починається зі слів "Так" собі та "Ні" іншим. Звісно потреби інших важливі, але в пріоритеті - власні потреби.
Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.
Створюючи кордони, ми звільняємо місце для омріяного життя, тоді енергія акумулюється всередині - і це є любов до себе і визнання важливості власних потреб.
Ми віддаємо лише те, що маємо і, якщо ми жертвуємо всім заради інших, що ми можемо тоді запропонувати? Чи не краще допомагати, коли ми сповнені спокоєм і любов'ю? Ці стани можливі, коли є енергія, а енергія, в свою чергу є, коли ми турбуємось про себе.
Нові можливості там, де є простір. Тому:
- Прислухайтесь до себе, куди спрямована ваша енергія? Що змушує вас почуватися виснаженими? Незалежність починається з кордонів на які ви маєте право.
- Складіть список того, що забирає вашу енергію. Сформулюйте твердження, що захистить ваш спокій у разі виникнення ситуації та додайте причину, чому ви створюєте кордон.
- Коли вас просять зробити щось, що порушує ваші кордони, скажіть "Ні" без пояснень, а якщо ж вас просять пояснити, то зробіть це з емпатією. Щирість завжди зрозуміла, а у стосунках важливе спілкування.
- Не розуміють і не приймають ваші кордони ті, що не мають власних кордонів.
- Вправа з мотузкою.
Уявіть собі, що навколо вас коло із мотузки. Якого воно діаметру? А тепер уявіть, що хтось наступив на вашу мотузку? Що ви відчуваєте? Уявіть, що хтось переступив через мотузку і наближається до вас. Що зараз ви відчуваєте? Що вам хочеться сказати або зробити? Зробіть це подумки. Протягніть руку вперед і скажіть СТОП людині. Що зараз ви відчуваєте?
Опубліковано на сайті 02-11-2024