У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Помста

У Психолога » Почуття й емоції » Помста

заздрістьДеякі люди не можуть пробачити іншим своє боягузтво. Побачивши, що хтось зробив те, що хотіла зробити сама, починають злитися. І мститися за те, що він(вона) наважився, дозволив собі це зробити і ризикнув, а я ні. Ризикнув і в нього (неї) вийшло. А я ризикнула і не вийшло.

Жіночка засуджує іншу за коротку спідницю. Мститься за те, що “ота шльондра” таки вдяглася так, як хотіла я. А я не змогла. Не змогла переступити через страх дозволити собі бути собою. Через страх виділитися з натовпу. Через страх бути засудженою іншими...

Чоловік знецінює машину друга. І намагається розвести його не почуття провини. І це в неї не так, і те не таке. І “вона не коштує тих грошей, що ти за неї заплатив. І тут можна було купити значно дешевше”. Це він мститься за те, що друг таки наважився, переступив через свій страх, розібрався що до чого і таки поїхав за кордон. І купив собі машину. Це отой самий темний бік заздрості, у який дуже легко провалитися. І якого всі так бояться. (Про заздрість більш детально у відео “У сусіда і трава зеленіша, і жінка добріша“ на сторінці у фейсбук “Психолог Галина Руднева””).

Факт, що ти сам автор всіх своїх життєвих негараздів — дуже несмачна пілюля. Та щоб припинити самознищення і позбавитися почуття провини, цю пілюлю треба проковтнути.

Тобто, взяти відповідальність за все, що є в особистому житті і не подобається на себе. Все, що маю чи не маю, зробила сама. Свідомо чи несвідомо. Дією чи бездіяльністю. Прийняти цей факт. Пережити, перехворіти, перегорювати. І відпустити.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

З будь-якого моменту нашого життя ми можемо пробачити самих себе. Бо вчинити по іншому у той момент ми не могли. З будь-якого моменту нашого життя ми можемо почати ставитися до своїх “помилок”, як до досвіду. Щоб сказати “Ну і гидота ця ваша заливна риба!”, її треба скуштувати. І тоді зникне бажання звинувачувати інших людей у будь-чому.

З будь-якого моменту нашого життя ми можемо почати щось нове. З будь-якого моменту нашого життя ми можемо почати виправляти те, що нам не подобається. З будь-якого моменту нашого життя ми можемо почати створювати і накопичувати гаразди. І тоді легко буде радіти успіхам інших.

Дозвольте собі бути собою. А іншим — бути іншими.

 

У Психолога » Почуття й емоції » Помста
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія chuvstva-emotsii Просто депрессия

В основном практикующий психолог сталкивается с дистимией, пониженным настроением или неклинической экзогенной депрессией. Но для специалиста всегда важно...

психологія chuvstva-emotsii Развитие эмпатии у детей

К ребенку приходит умение чувствовать эмоции других почти настолько же сильно, как и свои собственные, сопереживать осознанно. В психологии это называется эмпатией. Эмпатия начинает формироваться у детей в возрасте 6–7 лет и продолжает развиваться

Усі публікації розділу Почуття й емоції ᐉ

 
Обговорення "Помста"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr