Постравматичний ріст. Або як використати кризу собі на благо

Зміни та інновації починаються, коли гіперреакція на невдачу вивільняє надлишкову енергію. Так Нассім Талєб в книзі "Антикрихкість" пише про феномен посттравматичного росту, як протилежність постравматичного стресу.

Це ж геніально. Це те як працює психотерапія.

Сльози, горе, страждання, сум, відчай, розгубленість, і всі інші переживання, які могли б трапитися з вами в ситуації стресу, кризи, які ви могли би відчути і пережити, наголошую, могли би пережити, та не завжди трапляються, це все могло би дати надлишкову енергію, яка в такій ситуації життєво необхідна!

Чому ж це може не статися?

Бо наприклад, приходять ваші подруги, друзі, мами, тьоті, і кажуть: не переживай, все буде добре, все налагодиться, він повернеться, бізнес налагодиться, шахраїв Бог накаже, все що робиться, робиться на краще. Це та інші "заспокійливі" сують вам в момент, коли це не можна робити.

Не ведіться на це, не треба! Краще, йдіть йдіть в кімнату і плачте, ридайте, чи не знаю, кричіть чи підіть до психотерапевта і там віддубасіть подушку, робіть будь що, але дайте вашій енергії зупинитися. Як казав мій Вчитель з психотерапії, Жора Кушнір, люди не вмирають від переживання своїх емоцій, але вмирають від того, що намагаються це переживання спинити.

Бо ваш друг, подруга, мама після розмови з вами підуть з відчуттям потішеного самолюбства, що вони підтримали сьогодні вас, у своє життя, робити свої справи і жити своє життя. А ви залишетися самі, зі збанкрутілим бізнесом, без хлопця (чи дівчини), без вкладеного шахраями айфона - ви всеодно врешті решт лишитеся самі один на один зі своєю проблемою. І без тієї енергії, без величезної енергії, а погодьтеся, за цими словами, емоціями: жах, горе, відчай, розчарування, безнадія, якщо уважно прислухатися, лежать тонни вітальної енергії.

Енергії, яка могла б змінити ваше життя, енергії, яка б дала сил підняти вашу ракету в космос, чи куди б ви хотіли б там.

Чому пишу це зараз, бо після всього що відбувається зараз, і на жаль, того, що ще мабуть буде, багато хто прийде до мене в кабінет з постравматичним стресом. А мені дуже хотілося б, щоб більшість використали цю ситуацію як посттравматичний ріст.

Удачі всім нам!

У Психолога » Личностный рост и полезные советы » Посттравматичний ріст. Або як використати кризу собі на благо
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии lichnostnyi-rost Почему я не достигаю своих целей?

Нужно собрать весь каламбур своих мыслей и желаний и описать их на бумаге, четко формулируя. Создать своеобразный список своей желаний и целей. Затем к каждому пункту прописать конкретную дату достижения желаемого.

статья по психологии lichnostnyi-rost Принимать себя или изменять себя?

Иногда необходимо не просто принять себя «таким как есть», а направить внимание, или то самое принятие, о котором говорят, на тот факт, что есть «Я», а есть вот такие черты характера, или некоторое поведение, которое мне не нравится, которое я усло

Все публикации раздела Личностный рост и полезные советы >>

 
Комментарии к "Посттравматичний ріст. Або як використати кризу собі на благо"

Комментариев: 1.

Дякую Віталік, крутий матеріал.
Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr