У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


ППП, або що таке "прожити" ситуацію?

У Психолога » Кризи » Ппп, або що таке "прожити" ситуацію?

Що робити, коли зустрілися з новою емоцією чи новим досвідом? 

Прожити, пропрацювати, переварити (ППП) новий психологічний досвід. Чули такі слова від психологів чи на тренінгах?

Мені іноді на консультаціях задають запитання, - що то значить і що саме треба робити? 

ППП - це значить відчути тілом, дозволити розумом і дати собі час на супутні емоції. 
Це значить жити з новим досвідом, стільки, скільки є потреба. Без оцих: "так не можна!", "скільки ще?" чи "соромно /страшно, - треба закінчувати". 
Це значить не "запхати" свої нові потреби і бажання в карман, а дати їм право на життя, дати новим думкам побути. Задавати собі запитання "Нащо це мені зараз?", "Які вигоди та недоліки?", "Як я можу з цим впоратися?". Аж до того часу, коли Ви впевнено зможете сказати: "Скінчилася буря, тепер мені все зрозуміло".

Насолодіться, посмакуйте новий досвід, нові враження та нові емоції. І тоді все це стане Вашим надбанням, яким Ви точно зможете користуватися, а не як "валіза без ручки".

Так, потреба ППП, зазвичай, з'являється в кризі, тому пропоную Вам проживати весь спектр того, що з'являється. І негативні емоції видавати в повну силу і радість від перемог також смакувати на повну. 

Бо то важливо.
Бо все задавлене в підсвідомість, недогране, недосмаковане, недопрожите (ну, типу, не можна злитися, чи лаятися) все одно нікуди не дінеться. Воно залишиться в людині і буде фонити, мішати та провокувати перепади настрою, тревогу (а за нею й страхи), несміливість, надчутливість і купу складнощів у комунікації.

Тому, провокую Вас проживати. І хороше й погане. До кінця. Не тікайте від горя, яке вже сталося. Проживіть його повністю, щоб більше не вертатися і не нести з собою як гирю на нозі.
Не тікайте від радощів, яким вже, типу, час закінчуватися. Не ламайте собі кайф, якщо ще хочеться. Не спиняйте себе через надумані правила. 

Я зараз, звісно ж, про адекватні речі. Про той рівень відреагування, який відповідає ситуації. 
А не про те, що 20 років накопичували гнів, і в 3 хвилини його весь видали, коли розбилася ваза. І не про те, що треба покинути дітей і відриватися 4 дні на дискотеці.

Я ось про що.
Емоції та реакції повинні бути...
1. Дозованими. Наприклад, якщо щось Вас розізлило чи образило, - видайте той рівень накалу, який відповідає ситуації. А не за всі 4 останні роки.
2. Адресними. Взаємодійте з причиною Ваших емоцій та нового досвіду. А не з подружкою за пляшкою вина, коли людина, яка не має відношення до Ваших переживань, повинна вислуховувати весь накал отого ....,  замість когось. 
3. Своєчасними. Не душимо себе, - а реагуємо тоді, коли виникає ситуація. Перестаємо грати в бібліотекаря провин інших людей (бо рано чи пізно, Ваші маніпуляції все одно вичислять, - люди таке помічають).

Основний показник того, що Ви прожили щось, пропрацювали, - то відчуття завершеності та легкості, спокою та задоволення. 

Але! 
Коли Ви проживаєте щось нове і незрозуміле, - будьте доброзичливими наскільки це можливо. Бо часто люди, за рахунок накопиченого роками негативу, стають токсичними для інших в умовах невизначенності і страхів. 

Бережіть своє оточення, проживайте до кінця і буде Вам щастя.

Яніна Заруба,
психолог людей, що розвиваються та усвідомлених позитивних змін.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

У Психолога » Кризи » Ппп, або що таке "прожити" ситуацію?
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія krizisy It's ok to be broken

Я ненавиджу гасло - Що не вбиває нас, то робить сильнішими. Іноді труднощі занадто великі, щоб винести з цього якийсь урок. Ця фраза одночасно може бути як і заспокоююча (тут важливо зрозуміти для кого) так нищівна по своєму сенсу.

психологія krizisy Военная оккупация, или антикризисные советы от Ремарка

Одни принимают сторону правящей власти, делают все, что им прикажут. Доносят на евреев, шпионят за соседями, ходят по селам и собирают сплетни … Тоже и у нас. Другие во время бомбежки (в самый трудный момент) оставляют своего ребенка на улице и отсиживаются в то время, пока малыш бродит в поисках снаряда, кот

Усі публікації розділу Кризи ᐉ

 
Обговорення "Ппп, або що таке "прожити" ситуацію?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr