У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


It's ok to be broken

У Психолога » Кризи » It's ok to be broken

Я ненавиджу гасло - "Що не вбиває нас, то робить сильнішими", з дитинства не розуміла сенсу. Мені казали: "ну ось ти зламаєш ногу і кістка потім стане міцнішою". Ще одна дурня яку я можу спростувати заняттями спортом та відчуттям приближення дощу. На своїй шкурі я відчула як ця кістка стає "сильнішою". До того ж: як те, що мене глибоко ранить, фізично чи психологічно, зробить мене сильнішим?  Хіба що менш чуттєвим до болю, навчить мене відокремлюватись, стати немов стіна. Стіна, що не відчуває, що дуже міцно стоїть, щоб її не сверлило, щоб в неї не колотили, вона стоїть безмовно та виконує свої функції. Але в ній немає життя.
Іноді труднощі занадто великі, щоб винести з цього якийсь урок. Ця фраза одночасно може бути як і заспокоююча (тут важливо зрозуміти для кого) так нищівна по своєму сенсу.

боляче

Кожен з нас настільки індивідуальний, що ніхто не знає де буде та межа, за якою людина опустить руки. І саме в періоди труднощів особисто я не бачу сенсу в цій фразі. Звідки ти можеш знати? Може саме це мене і вб’є (метафорично).

Також ці слова, з моєї точки зору, робить бар’єр між людьми, не вникаючи в суть труднощів іншої людини, ми можемо викинуту цю фразу, щиро віруючи що це може допомогти зрозуміти іншому, що будь-яку ситуацію можна вирішити. Але тим самим ми можемо наражати на почуття провини. Отже всі якось справляються, а я розкис. Чому всі такі сильні, а я не можу справитися?

Мені згадується прекрасна книга Елеонор Портер «Поліанна», де дівчинка шукала щось хороше навіть в дуже складних життєвих ситуаціях. Вона розуміла та не знецінювала труднощі через які проходить людина, вона уважно вислуховувала, вивчала ситуацію, а потім пропонувала гру – чому ти можеш порадіти в цих умовах.
Я гадаю це кращий спосіб підтримати людину. І це не просте – а в Африці діти голодують, ні, це складний творчих шлях де ви разом (чи на самоті) вивчаєте, що може повеселити вас, в чому ви можете знайти для себе сили.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Важливо пам’ятати, що бути зламаним це нормально, саме наш життєвий досвід та як ми дивимося на речі робить нас унікальними, тож ваша «зламаність» це неповторно та в деякому сенсі навіть прекрасно.

У Психолога » Кризи » It's ok to be broken
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія krizisy Нова нормальність. Вимушена еміграція.

Давайте поговоримо про вимушену еміграцію.Які сенси закладено у це явище?Вимушена еміграція — це ненормативна криза, в якій старі опори та смисли вже не діють, а нові ще не встигли сформуватися. Особливо якщо це супроводжується нестачею ресурсу...

психологія krizisy Почему меняться так сложно?

Большинство клиентов приходят ко мне за изменениями – перестать ссориться с избранником, стать увереннее, перестать беспокоиться “по пустякам”, испытывать раздражающее чувство вины. Конечно, каждый имеет под этим ещё и что-то своё

Усі публікації розділу Кризи ᐉ

 
Обговорення "It's ok to be broken"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr