У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Про літературу та важливість особистісних змін у період війни

У Психолога » Війна » Про літературу та важливість особистісних змін у період війни

Україна давно зустрічається із випробуваннями. Здавалося, що ситуація і так доволі погана, як мінімум економічно, втім відбулися події, які куди гірші, ніж все, що було до цього. В незалежній Україні повномасштабна ВІЙНА...

В цей непростий час я б хотів, щоб ми звернули свій погляд на літературні принципи. 

Часто досвідчені письменники свідомо закидають свого головного персонажа у максимально трешові, важкі та проблематичні ситуації. І вихід звідти забезпечується вольовим рішенням, силою духу, самопожертвою та загальним перетворенням особистості героя.книги про війну

Нюанс полягає в тому, що вийти із важкої ситуації "старим собою" не виходить і в жодному випадку не вийде. Випробування, які не вбивають починають загартовувати (пам'ятаємо - все, що не вбиває - робить сильнішими). Особистісна зміна дозволяє здолати труднощі. 

В контексті змін і особистісного перетворення безпорадне запитання "за що мені це все?" перетворюється в осмислене "для чого?". Про це, до речі, стосовно головного героя в інтерв'ю про свій фільм "Носоріг" говорив український режисер Олег Сєнцов.

Зверніться до психолога безкоштовно з приводу війни або поставте питання на форумі.

Яким чином літературний принцип пов'язаний із українським народом і чому потрібно його використати для боротьби з війною? 

Найперше, друзі, нам необхідно вижити: вижити на рівні особистості (це більше ніж просто біологічне виживання), вижити як українському народу та як частині європейської цивілізації. Єдиний спосіб зберегти життя на цих рівнях-це перемогти окупанта з його варварством, вандалізмом і проявами антигуманності. 

А перемогти ми можемо, друзі, тільки змінюючись на особистісному та суспільному рівні. Зміни на суспільному рівні уже помітні неозброєним оком не тільки в Україні, а й в цілому світі.

 

Як щодо змін на особистісному рівні? Це питання для кожного і даючи собі відповідь пам'ятайте про літературний принцип "старий я" не зможе подолати надважку перешкоду війни.

 

читайте також:

Чому злий комбатант - це добре... Гнів і лють – стратегія виживання у ситуації нелюдського напруги, втоми та страху. За словами Джорджа Фоллера (психотерапевта, який спеціалізується на роботі з військовими, рятувальниками, поліцейськими), дослідження показали, що кожен військовий найбільше боїться ...

Як говорити із людьми які особисто пережили тяжкі події під час війни? Люди, які особисто пережили тяжкі події під час війни, були в окупації, стали свідками або жертвами насилля, пережили сильний стрес у зв’язку з вищезгаданими подіями і можуть мати посттравматичний стресовий розлад.

запитати психолога онлайн

Навіть жертвуючи власним життям українці продовжують життя для українського народу, культурної цивілізації та підтримують існування ціннісної Європи. 

Давайте ставати новими, друзі, і як в багатьох літературних історіях, нові ми здолаємо будь-яку пітьму!

У Психолога » Війна » Про літературу та важливість особистісних змін у період війни
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія voyna Поради воєнного часу: як піклуватися про себе в період кризи

Турбота про себе має вирішальне значення під час та після кризи чи травми. Дуже важливо вміти надавати собі швидку психологічну допомогу.

психологія voyna Как быть... когда война...

Сегодня мы все пребываем в тяжелой ситуации. Все чувствуем растерянность, тревогу, страх, грусть... Сейчас не время быть в растерянности, время действовать для себя, близких, других людей, страны.

Усі публікації розділу Війна ᐉ

 
Обговорення "Про літературу та важливість особистісних змін у період війни"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr