Про психологічну терапію залежності та "гострі відчуття"

"Гострі" відчуття "притуплюють" можливість цінувати звичайні від загалом хорошого життя. "Гострі" відчуття фіксують на собі увагу.

Саме тому в спільноті АА (Анонімних Алкоголіків) є правило: "Треба пам'ятати не першу випивку, а останню пиятику." Тобто не той досвід, коли під впливом алкоголю було вперше добре, а той коли було востаннє погано. Це ж правило можна застосувати до будь-якої залежності.

addict

Це пов'язано з тим, що наша психіка схильна нехтувати тривалістю, коли все нормально без перепадів та перебільшувати значення сильних відчуттів.

Яскравий досвід спричиняє бажання повтору і посилення (або уникнення і послаблення). Залежно, від того позитивний або негативний.

Схожим чином працюють очікування при розвитку залежності від азартних ігор. Тут має значення "майже виграш" (ще трохи і джек-пот) та "майже програш" (ледь не втратив геть усе). Сила реакції на це - така як і на справжні виграші-програші. Це сприяє формуванню шкідливої звички. Нервова система "звикає" до таких подразників і тоді гра, алкоголь, наркотики перетворюються з можливості зменшення стресу на джерело проблем.

читайте также:

Любовь или любовная зависимость? Хотя любовная зависимость и является довольно опасным явлением в современных гендерных отношениях, выход из круга зависимости возможен, главное, осознать проблему и начать действовать.

Помогает ли психолог похудеть? Виды нарушения пищевого поведения, которые могут приводить к набору веса: эмоциогенное - стимулами к приему пищи являются негативные эмоциональные состояния, ограничительное - характеризуется усилиями.Зачем нужен психотерапевт в случае переедания

спросить психолога онлайн

Крайнощі "фіксуюють" увагу. Тому частина психотерапії - це звертання уваги на, що часто лишається поза нею. А інша частина - робота з тим, що звично. Щоб знайти новий шлях.

Окрім цього, можна виділити складові самодопомоги при подоланні патологічного гемблінгу (проблеми залежності від азартних ігор, але й в разі інших залежностей теж):

  • -        Розпізнавання та знешкодження тригерів ("Що може спровокувати зрив?" та "Що я можу зробити, коли помічаю загрозу зриву?").
  • -        Стабілізація (зниження) та подолання тяги ("Коли з'являється / посилюється тяга до азартної гри (ставок, випивки, наркотичної залежності тощо), що я можу зробити, щоб подолати її або знизити до рівня, який можу легко витримати?"; Правило "HALT": уникати тривалого голоду, гніву, самотності та втоми).
  • -        Мати запасні варіанти дій в разі зриву ("До кого можу звернутися?", "Що маю робити, якщо зрив стався - куди йти, які дії зробити...?").
  • -        Розпізнавати та долати помилки мислення ("Якщо зараз я думаю, що все погано і в тверезості нема особливого сенсу, то очевидно, що це помилка мислення і перебільшення значення поточного стану").

Підтримка тверезості - це підтримка тверезого мислення.

 

У Психолога » Зависимости, аддикции » Про психологічну терапію залежності та "гострі відчуття"
психолог

Оценка публикации
понравилось: 1 из 1 оценивших
  нравится публикация?  

Нравится 1 из 1. Оценочная шкала: от 0 до 1

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии psihologiya-addiktsyi ЗАВИСИМЫЕ ОТНОШЕНИЯ – такая обычная и такая опасная вещь.

С этой проблемой обращается чуть ли не каждый второй клиент. И уже в силу немалого опыта и, что еще важнее, в силу собственных испытаний и бед, связанных именно с выходом из зависимости (вспоминаю о том периоде как о страшном сне), научился их распоз

статья по психологии psihologiya-addiktsyi Что мешает похудеть

Любые перемены в жизни - всегда стресс. Не важно, положительные или не очень. Люди, которые начинают что-то новое в своей жизни, часто сталкиваются с неожиданным сопротивлением окружающих. Система ваших отношений уже сложилась, и не все будут рады

Все публикации раздела Зависимости, аддикции >>

 
Комментарии к "Про психологічну терапію залежності та "гострі відчуття""

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr