Сімейна консультація – що це і з чим їдять)

Основні тези про сімейну психотерапію.

Про проблеми сім’ї можна говорити:

  1. З одним членом сім’ї. Коли міняється один із партнерів, тоді може помінятися і другий партнер ( індивідуальна консультація).
  2. З подружжям. Дає змогу побачити проблеми, труднощі з різних точок зору (сімейна консультація) Може супроводжуватися індивідуальною терапією кожного з сім’ї.
  3. З батьками з запитом про дитину (сімейна консультація)
  4. З одним із батьків плюс дитина щодо стосунків між ними (сімейна консультація)

  • Основна ціль сімейної психотерапії допомогти парі зрозуміти як їм краще жити: разом чи окремо, а не зберегти сім'ю будь-якою ціною.
  • Психолог не виступає у ролі судді для того, щоб визначити хто правий. Він дає можливість в спокійній атмосфері висказатися кожному з партнерів в рівній степені. Як показує практика саме в присутності сімейного психолога подружжя починає проговорювати вголос такі теми, які не могли відважитись сказати один одному наодинці. На консультації з’являється можливість бути почутим, а якраз цього часто не вистачає кожному (техніка конструктивної суперечки) Одна пара відмітила, що після можливості вислухати один одного, вони відчули «потепління» у їхніх стосунках.
  • На консультації стикаюсь з тим, що пара не вміє домовлятися, проговорювати свої емоції, потреби, відстоювати границі. Простий навик як Я –повідомлення міняє комунікацію в сім’ї. Спілкування стає більш відкритим, зменшується кількість критики, зауважень в адресу один одного.
  • На консультацію може прийти пара, які ще офіційно не зареєстрували свої відносини. І це чудово, що до шлюбу молодих людей цікавить чи підходять вони один одному і чи можуть жити «під одним дахом».
  • У випадку розлучення подружжю теж будуть корисні консультації щодо питань: Як розійтися мирно, особливо, якщо є діти? Кому краще бути з дитиною? Як жити окремо, щоб це мінімально травмувало дітей.

Світлана Богатирьова

У Психолога » Работа с психологом, психотерапевтом » Сімейна консультація – що це і з чим їдять)
психолог

  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии psiholog-psihoterapevt И зачем же нам все-таки ходить к психологу?

Встреча с собой - не из самых приятных. Ведь нужно знакомиться и с хорошим, и с плохим. Далеко не все решаются.

статья по психологии psiholog-psihoterapevt Кому и зачем нужна психотерапия

Наше прошлое имеет значение, чтобы вам кто не говорил и если оно не пережито до конца, то оно всегда будет вам напоминать о себе в обычной жизни (через сны, тревоги, страхи, забывания, провалы в памяти и т.д.).

Все публикации раздела Работа с психологом, психотерапевтом >>

 
Комментарии к "Сімейна консультація – що це і з чим їдять)"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr