Як розпізнати псевдо-експерта? Здоровий процес психотерапії.

Всім привіт, дорогі друзі, знайомі, підписників та клієнти! З вами @rudyi.psy

Сьогодні в нас знову цікава тема для висвітлення. Поговоримо про неекспертів у галузі психологічної науки, які представляють себе спеціалістами. Звернення зі своїми проблемами до психолога-це не панацея у їхньому вирішенні. Це тільки один із можливих шляхів, який може бути дієвим, або ні. 

Багато нюансів у виборі спеціаліста: чи підходить він вам, чи підходить вам цей вид психотерапії і навіть чи до справжнього спеціаліста ви звернулися?

Стосовно останнього варто бути дуже обережними, оскільки в сфері психології дуже багато псевдо-експертів без профільної освіти  і вони часто говорять реальну маячню. 

Мені особисто кілька разів висвітлювалась реклама в соцмережах "Станьте психологом без освіти, якщо не бажаєте витрачати на це роки навчання! З нашими двохмісячними курсами і реально працюючими методиками..." Подібне явище викликає обурення та нерозуміння в одному випадку та гнів і злість в іншому.

Я розумію, що є люди, які ведуться на це і куди гірше-такі люди йдуть працювати до тих, кому потрібен справжній психолог чи психотерапевт.

читайте также:

Я ничего не знаю, но мне интересно Не могу сказать, что гордо стоящие в рядах “Психологии” книги мне особенно помогли в чем-то, кроме выполнения плановой научной работы...

Психологическая проблема это узел? Это очень похоже на то, как люди пытаются решить свои проблемы. Давайте посмотрим на эти стратегии. К примеру первый способ: «тянуть за ближний участок» - это о-о-очень распространенная стратегия.

спросить психолога онлайн

Саме тому варто просити у людини, яку ви обрали своїм психологом диплом про здобуття профільної освіти, розпитати в якому напрямку вона працює, а ще краще-побачити підтвердження цьому, розпитати про досвід роботи та про те чи працював експерт із запитом, подібним до вашого.

Пам'ятайте, що психотерапія-це не повинність (за винятком такого призначення судом). Цей процес добровільний і в цьому закладена одна із основ його дієвості. Те, що ми робимо через примус рідко приносить результат. 

До речі, саме через це на першій консультації психолог або психотерапевт часто запитує клієнта: "Звернення до психолога- це ваше самостійне рішення, або ж ідея когось із близьких?". 

Якщо відповідь: "Це не моя ідея і я тут не за власним бажанням!", то ми пробуємо з'ясувати, що саме для себе може клієнт досягнути у психотерапії, чого він бажає і чого очікує від процесу. Іноді клієнти йдуть одразу, найчастіше якщо нічого не хочуть і нічого не чекають. 

Іноді залишаються в процесі і ми разом проживаємо різні стадії змін особистості клієнта. 

Якщо говорити максимально простими словами, то можна процес психотерапії поділити на чотири стадії:

  1. Стадія пізнання того, що є в моєму житті.
  2. Стадія прийняття того, що я не помічав, не помічаю, або не хочу помічати.
  3. Стадія усвідомлення власних емоцій та почуттів у зв'язку з тим, що є в моєму житті, або чого я раніше не помічав.
  4. Стадія змін того, що хочеться змінювати та інтеграція нових структур у своє життя.

Звісно все описане вище-це умовний поділ і він не настільки точно відображає процес психотерапії як 7 стадій психотерапевтичного процесу Карла Роджерса, втім для загального висвітлення в соцмережах думаю цього цілком достатньо.

До речі, клієнти не так часто залишаються в психотерапії до останніх стадій. Часто вони покидають процес отримуючи деякі позитивні результати, або відсутність результатів як таких. Іноді вони переживають останні стадії уже за відсутності психолога чи психотерапевта у їхньому житті, втім це вже зовсім інша історія і це швидше виняток, аніж правило.

Завершення психотерапії-це дуже важливо, втім не всі клієнти готові до цього і остання зустріч між клієнтом та спеціалістом може постійно відтягуватись, або не відбутись взагалі. Це вибір кожного клієнта-завершувати процес психотерапії або ні.

Втім знати про важливість такого завершення, як на мене, потрібно.

Якщо інформація була вам корисною та цікавою-ставте лайки, поширюйте її в соцмережах та надсилайте тому, кому це дійсно потрібно.

У Психолога » Работа с психологом, психотерапевтом » Як розпізнати псевдо-експерта? Здоровий процес психотерапії.
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии psiholog-psihoterapevt Психологи не курят? Они должны быть идеальными? Как выбрать психолога?

Как выбрать идеального психолога? Увы, но в этом мире нет ничего и никого идеального, а попытка найти нечто совершенное – это утопия, которая приведет вас в итоге только к тому, что вы замкнетесь в себе, в своих рамках и ограничениях, ваш внутренни

статья по психологии psiholog-psihoterapevt Індивідуальні консультації практичного психолога

Багатьом людям дуже важко долати психологічні труднощі, які виникають на життєвому шляху. Консультація психолога полягає в тому, що за допомогою...

Все публикации раздела Работа с психологом, психотерапевтом >>

 
Комментарии к "Як розпізнати псевдо-експерта? Здоровий процес психотерапії."

Комментариев: 1.

С собственным выбором проще. Куда хуже и печальнее, когда люди с дипломами занимают государственные должности и вообще не разбираются в предмете.

Особенно это касается в сфере ставших модными психологических экспертиз, когда сидит некая субстанция, ровесница Второй мировой войны, с дипломом психиатра ещё советского периода, и по тем своим методичкам пишет заключения, естественно, автоматически бесспорные, благодаря своей государственной должности. Конечно при правильном подходе и они разбиваются в суде как орехи, но сформировать такой подход иногда просто не хватает времени и страдают невиновные люди.
поддерживают: 1

mikhlina

Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr