У Психолога
Авторизация
Запомнить на месяц
Регистрация Забыли пароль?


Як розпізнати псевдо-експерта? Здоровий процес психотерапії.

Всім привіт, дорогі друзі, знайомі, підписників та клієнти! З вами @rudyi.psy

Сьогодні в нас знову цікава тема для висвітлення. Поговоримо про неекспертів у галузі психологічної науки, які представляють себе спеціалістами. Звернення зі своїми проблемами до психолога-це не панацея у їхньому вирішенні. Це тільки один із можливих шляхів, який може бути дієвим, або ні. 

Багато нюансів у виборі спеціаліста: чи підходить він вам, чи підходить вам цей вид психотерапії і навіть чи до справжнього спеціаліста ви звернулися?

Стосовно останнього варто бути дуже обережними, оскільки в сфері психології дуже багато псевдо-експертів без профільної освіти  і вони часто говорять реальну маячню. 

Мені особисто кілька разів висвітлювалась реклама в соцмережах "Станьте психологом без освіти, якщо не бажаєте витрачати на це роки навчання! З нашими двохмісячними курсами і реально працюючими методиками..." Подібне явище викликає обурення та нерозуміння в одному випадку та гнів і злість в іншому.

Я розумію, що є люди, які ведуться на це і куди гірше-такі люди йдуть працювати до тих, кому потрібен справжній психолог чи психотерапевт.

читайте также:

12 моих фишек в работе 1. Я использую комплексный подход в работе. Помогаю осознать и, при желании клиента, исправить не только волнующую проблему, но и сопутствующие ей. 2. Работаю системно, в контракте. Изменение поведения и привычек – это процесс, а не разовая кон...

Лучше умереть от смеха, чем от страха или размышления о роли юмора в психотерапии Редкая сессия обходится без юмора, разве что мы говорим о каких-то трагических или печальных событиях. Но и там присутствуют улыбки: ободряющие, философские...

спросить психолога онлайн

Саме тому варто просити у людини, яку ви обрали своїм психологом диплом про здобуття профільної освіти, розпитати в якому напрямку вона працює, а ще краще-побачити підтвердження цьому, розпитати про досвід роботи та про те чи працював експерт із запитом, подібним до вашого.

Пам'ятайте, що психотерапія-це не повинність (за винятком такого призначення судом). Цей процес добровільний і в цьому закладена одна із основ його дієвості. Те, що ми робимо через примус рідко приносить результат. 

До речі, саме через це на першій консультації психолог або психотерапевт часто запитує клієнта: "Звернення до психолога- це ваше самостійне рішення, або ж ідея когось із близьких?". 

Якщо відповідь: "Це не моя ідея і я тут не за власним бажанням!", то ми пробуємо з'ясувати, що саме для себе може клієнт досягнути у психотерапії, чого він бажає і чого очікує від процесу. Іноді клієнти йдуть одразу, найчастіше якщо нічого не хочуть і нічого не чекають. 

Іноді залишаються в процесі і ми разом проживаємо різні стадії змін особистості клієнта. 

Якщо говорити максимально простими словами, то можна процес психотерапії поділити на чотири стадії:

  1. Стадія пізнання того, що є в моєму житті.
  2. Стадія прийняття того, що я не помічав, не помічаю, або не хочу помічати.
  3. Стадія усвідомлення власних емоцій та почуттів у зв'язку з тим, що є в моєму житті, або чого я раніше не помічав.
  4. Стадія змін того, що хочеться змінювати та інтеграція нових структур у своє життя.

Звісно все описане вище-це умовний поділ і він не настільки точно відображає процес психотерапії як 7 стадій психотерапевтичного процесу Карла Роджерса, втім для загального висвітлення в соцмережах думаю цього цілком достатньо.

До речі, клієнти не так часто залишаються в психотерапії до останніх стадій. Часто вони покидають процес отримуючи деякі позитивні результати, або відсутність результатів як таких. Іноді вони переживають останні стадії уже за відсутності психолога чи психотерапевта у їхньому житті, втім це вже зовсім інша історія і це швидше виняток, аніж правило.

Завершення психотерапії-це дуже важливо, втім не всі клієнти готові до цього і остання зустріч між клієнтом та спеціалістом може постійно відтягуватись, або не відбутись взагалі. Це вибір кожного клієнта-завершувати процес психотерапії або ні.

Втім знати про важливість такого завершення, як на мене, потрібно.

Якщо інформація була вам корисною та цікавою-ставте лайки, поширюйте її в соцмережах та надсилайте тому, кому це дійсно потрібно.

У Психолога » Работа с психологом, психотерапевтом » Як розпізнати псевдо-експерта? Здоровий процес психотерапії.
психолог

Оценка публикации
понравилось: 1 из 1 оценивших
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии psiholog-psihoterapevt Все люди Окей или про Транзактный Анализ как метод психотерапии

Что такое Транзактный Анализ (ТА)?   «Транзактный Анализ (ТА) представляет собой теорию личности и систематическую психотерапию с целью развития и изменения личности» (определение Международной Ассоциации Транзактноо

статья по психологии psiholog-psihoterapevt Стоит ли обращаться к психологу?

Что настораживает или пугает при обращении к психологу? Может быть, кому-то эта статья поможет для себя увидеть разницу между психологией и психиатрией.

Все публикации раздела Работа с психологом, психотерапевтом >>

 
Комментарии к "Як розпізнати псевдо-експерта? Здоровий процес психотерапії."

Комментариев 1

С собственным выбором проще. Куда хуже и печальнее, когда люди с дипломами занимают государственные должности и вообще не разбираются в предмете.

Особенно это касается в сфере ставших модными психологических экспертиз, когда сидит некая субстанция, ровесница Второй мировой войны, с дипломом психиатра ещё советского периода, и по тем своим методичкам пишет заключения, естественно, автоматически бесспорные, благодаря своей государственной должности. Конечно при правильном подходе и они разбиваются в суде как орехи, но сформировать такой подход иногда просто не хватает времени и страдают невиновные люди.
поддерживают: 1

mikhlina

Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr