У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Як розпізнати псевдо-експерта? Здоровий процес психотерапії.

У Психолога » Робота з психологом, психотерапевтом » Як розпізнати псевдо-експерта? Здоровий процес психотерапії.

Всім привіт, дорогі друзі, знайомі, підписників та клієнти! З вами @rudyi.psy

Сьогодні в нас знову цікава тема для висвітлення. Поговоримо про неекспертів у галузі психологічної науки, які представляють себе спеціалістами. Звернення зі своїми проблемами до психолога-це не панацея у їхньому вирішенні. Це тільки один із можливих шляхів, який може бути дієвим, або ні. 

Багато нюансів у виборі спеціаліста: чи підходить він вам, чи підходить вам цей вид психотерапії і навіть чи до справжнього спеціаліста ви звернулися?

Стосовно останнього варто бути дуже обережними, оскільки в сфері психології дуже багато псевдо-експертів без профільної освіти  і вони часто говорять реальну маячню. 

Мені особисто кілька разів висвітлювалась реклама в соцмережах "Станьте психологом без освіти, якщо не бажаєте витрачати на це роки навчання! З нашими двохмісячними курсами і реально працюючими методиками..." Подібне явище викликає обурення та нерозуміння в одному випадку та гнів і злість в іншому.

Знайдіть свого психолога онлайн.

Я розумію, що є люди, які ведуться на це і куди гірше-такі люди йдуть працювати до тих, кому потрібен справжній психолог чи психотерапевт.

Саме тому варто просити у людини, яку ви обрали своїм психологом диплом про здобуття профільної освіти, розпитати в якому напрямку вона працює, а ще краще-побачити підтвердження цьому, розпитати про досвід роботи та про те чи працював експерт із запитом, подібним до вашого.

Пам'ятайте, що психотерапія-це не повинність (за винятком такого призначення судом). Цей процес добровільний і в цьому закладена одна із основ його дієвості. Те, що ми робимо через примус рідко приносить результат. 

До речі, саме через це на першій консультації психолог або психотерапевт часто запитує клієнта: "Звернення до психолога- це ваше самостійне рішення, або ж ідея когось із близьких?". 

Якщо відповідь: "Це не моя ідея і я тут не за власним бажанням!", то ми пробуємо з'ясувати, що саме для себе може клієнт досягнути у психотерапії, чого він бажає і чого очікує від процесу. Іноді клієнти йдуть одразу, найчастіше якщо нічого не хочуть і нічого не чекають. 

Іноді залишаються в процесі і ми разом проживаємо різні стадії змін особистості клієнта. 

читайте також:

Психотерапия с психотерапевтом Предлагаю вам, дорогие читатели,  разобраться в таком важном и сложном вопросе как психотерапия сегодняшнего дня. Почему сегодняшнего? Да потому, что психотерапия в той или иной форме была всегда. Человек стремился познать свою душу

Як екологічно порадити людині звернутися до психолога? Іноді порада звернутися до психолога звучить як «ти хворий, йди лікуйся». Але як тоді вмовити близьку людину звернутися по допомогу до психолога? Якщо я бачу, що людина дійсно потребує допомоги, як їй делікатно запропонувати?

запитати психолога онлайн

Якщо говорити максимально простими словами, то можна процес психотерапії поділити на чотири стадії:

  1. Стадія пізнання того, що є в моєму житті.
  2. Стадія прийняття того, що я не помічав, не помічаю, або не хочу помічати.
  3. Стадія усвідомлення власних емоцій та почуттів у зв'язку з тим, що є в моєму житті, або чого я раніше не помічав.
  4. Стадія змін того, що хочеться змінювати та інтеграція нових структур у своє життя.

Звісно все описане вище-це умовний поділ і він не настільки точно відображає процес психотерапії як 7 стадій психотерапевтичного процесу Карла Роджерса, втім для загального висвітлення в соцмережах думаю цього цілком достатньо.

До речі, клієнти не так часто залишаються в психотерапії до останніх стадій. Часто вони покидають процес отримуючи деякі позитивні результати, або відсутність результатів як таких. Іноді вони переживають останні стадії уже за відсутності психолога чи психотерапевта у їхньому житті, втім це вже зовсім інша історія і це швидше виняток, аніж правило.

Завершення психотерапії-це дуже важливо, втім не всі клієнти готові до цього і остання зустріч між клієнтом та спеціалістом може постійно відтягуватись, або не відбутись взагалі. Це вибір кожного клієнта-завершувати процес психотерапії або ні.

Втім знати про важливість такого завершення, як на мене, потрібно.

Якщо інформація була вам корисною та цікавою-ставте лайки, поширюйте її в соцмережах та надсилайте тому, кому це дійсно потрібно.

У Психолога » Робота з психологом, психотерапевтом » Як розпізнати псевдо-експерта? Здоровий процес психотерапії.
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 1 з 1 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psiholog-psihoterapevt "А мне психолог не нужен"

Статья для тех, кто так считает, но немного сомневается 😊 О некоторых подслушанных мифах и убеждениях. Психолог нужен только слабым и депрессивным? Разговоры ничего не дают?

психологія psiholog-psihoterapevt Все, что вы не знали об арт-терапии и хотели спросить

-Что сейчас чувствуешь? - спрашиваю я клиентку. -Боль, обиду, разочарование, вину - не хватает слов, чтобы выразить все это. -Тогда не нужно сейчас слов, просто нарисуй эти чувства...

Усі публікації розділу Робота з психологом, психотерапевтом ᐉ

 
Обговорення "Як розпізнати псевдо-експерта? Здоровий процес психотерапії."

Коментарів 1

С собственным выбором проще. Куда хуже и печальнее, когда люди с дипломами занимают государственные должности и вообще не разбираются в предмете.

Особенно это касается в сфере ставших модными психологических экспертиз, когда сидит некая субстанция, ровесница Второй мировой войны, с дипломом психиатра ещё советского периода, и по тем своим методичкам пишет заключения, естественно, автоматически бесспорные, благодаря своей государственной должности. Конечно при правильном подходе и они разбиваются в суде как орехи, но сформировать такой подход иногда просто не хватает времени и страдают невиновные люди.
підтримують: 1

mikhlina

Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr