У Психолога
Авторизация
Запомнить на месяц
Регистрация Забыли пароль?


Техніки заземлення

Більшість симптомів тривожних розладів відчуваються в верхній частині тіла:

 • головний біль;
 • сплутані, тривожні думки;
 • спазм горла;
 • труднощі дихання;
 • болі в спині;
 • посилене серцебиття і т.д..

Заземлення – це один зі способів перенести надлишкову енергію в нижню частину тіла. Фактично, це контакт між ногами і землею. Потік енергії, який перетікає в стопи та далі у землю. Бути заземленим означає міцно стояти на землі, при цьому перебувати в контакті зі своїми імпульсами і почуттями. У широкому сенсі заземлення дає змогу встановити контакт з реальністю, зі своїм "тут і тепер".

заземлення тут і тепер техніки

Олександр Лоуен засновник біоенергетики, автор поняття "заземлення" в тілесно-орієнтовній психотерапії, писав: "Ми починаємо з ніг та стоп, тому що вони ― основа і опора Его-структури. У них є й інша функція. За допомогою ніг і стоп ми зберігаємо контакт з єдиною незмінною реальністю в наших життях ― із землею".

Антонім до слова "заземленість" - "підвішеність"( щось невизначене, туманне, неявне, не конкретне).Коли зв’язок з землею втрачений або порушений людина ніби літає в хмарах, живе в ілюзіях їй важко жити в матеріальному, реальному світі, зберігати контакт в комунікації.

Як заземлитися? Покроково це може виглядати так:

читайте также:

Письмо своей тревоге Я еще не видела людей, которым бы нравилось нервничать. Страх люди  скрывают за злостью, топят в алкоголе. С ним воюют. От него отвлекаются . Но все, что происходит в нашей жизни, имеет свой смысл. Вторичные выгоды- это то, что не видно на первый в

Поведінка, що підтримує невроз (тривожний розлад) Здатність раціонально мислити розвинена у людей дуже добре. Ми можемо реалістично оцінювати ситуацію і вибирати стратегію поведінки. Але іноді ірраціональна тривога блокує раціональні і логічні докази і робить нашу поведінку вимушеною, захисною.

спросить психолога онлайн

Варіант 1

Ви можете робити це через ступні ніг (також можна розмістити долоні на підлозі і виконувати вправу сидячи, або всією поверхнею тіла, якщо ви лежите).

 1. Переконайтеся, що ваші ступні стоять на підлозі. Ви спостерігаєте за відчуттями в них.
 2. Незалежно від того чи вам вдалося зняти взуття, чи ви взуті, і яке на вас взуття, прислухаємося, спостерігаємо, який контакт ступень з підлогою.
 3. Спробуєте посилити або послабити контакт, так щоб стояти міцніше, відстежуєте всі його характеристики, на допомогу можуть прийти образи (мої ступні стоять на лісовій стежці, або я спираюся ногами об дрібну гальку пляжу, або я стою на маленькій густій траві... тощо)
 4. Уявіть як саме в цій точці контакту ступень з землею зайва напруга (тривога, страх, відчай, слабкість) залишають вас, немов витікаючи крізь землю. І як, від землі крізь точку заземлення через ступні може підніматися до вас все, що потрібно зараз найбільше, - спокій, впевненість, сила ваших коренів, вашого роду...
 5. Ви відчуваєте цей обмін. Пропускаєте в себе все що потрібно, випускаєте зайве. Перевіряєте свою стійкість на землі.
 6. Запам'ятовуєте всім тілом свою стійкість і стабільність в цій точці. Тепер це можна повторювати кожен раз, коли знадобиться.
 7. Видихаєте. Ще раз спостерігаєте за відчуттями в ступнях. Поворушіть пальцями, можете трохи притопувати на місці.Завершивши, знову прислухайтеся до себе.
 8. Зробіть крок в нову точку свого життя. Сміливо і впевнено. Адже в кожній точці земля підтримує вас, і ви відчуваєте її дотик.

Варіант 2.

 1. Сятьте зручно, щоб стопи були на підлозі і порухайте ними не відриваючи їх від опори. Порухайте швидко, відчуваючи їх зв\'язок з підлогою, тертя.
 2. Зупиніться, зверніть увагу на свої відчуття в стопах після руху. Що відбувається? Які відчуття в стопах - в правій, і в лівій? (мурахи по шкірі, тепло і т.д.) Що ви відчуваєте? Оцініть ці відчуття вони приємні, неприємні, нейтральні?
 3. А зараз станьте так щоб ноги були на ширині плечей, п\'ятки - трохи всередину. Відчуйте опору.Сконцентруйте свою увагу на стопах і вазі власного тіла. Нахиліть корпус тіла трохи вперед, назад, вбік, наче маятник. ( 1-2 хв.).
 4. Стабілізуйте своє положення в просторі. Спробуйте уявити, що ноги це ваші корені. А ви Дерево, яке добре тримається на землі. Необхідно зробити глибокий вдих і подумки видихнути у стопи, уявляючи, як завдяки потоку повітря ноги вкорінюються, вростають в підлогу, наче коріння дерева, із кожним видихом все глибше і глибше.
 5. Уявіть, як з приємною вологою землі приходять всі поживні речовини і зміцнюють ваше тіло, наповнюють ваш стовбур. Побудьте, насолодяться цим живленням.
 6. Підніміть руки - гілки догори. Порухайте ними.
 7. Спробуйте уявити сонце. Відчути його між пальцями- листочками. Відчуйте енергію сонця, як вона зверху йде до вас, і як знизу ви отримуєте енергію землі. Знайдіть місце в тілі де ці енергії з'єднуються. Відчуйте це об'єднання. Відчуйте, як наповнюється ваше тіло, відчуйте як земля підтримує вас, світ підтримує вас.
У Психолога » Страхи, тревоги » Техніки заземлення
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии strahi Три вправи, які допоможуть вам втримати психологічну рівновагу під час карантину

Вправи допоможуть вам розвинути критичне мислення, навчать не потонути в інформаційних потоках, бути стресостійкими і чітко розставляти власні цілі та пріоритети...

статья по психологии strahi Рассуждение про панические атаки через призму отношений

Внезапность… Вот, что часто характеризует протекание панической атаки. Человека как-будто накрывает волной, состоящей из ощущения безнадежного одиночества, переживания глубокой тревоги...

Все публикации раздела Страхи, тревоги >>

 
Комментарии к "Техніки заземлення"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr