У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Техніки заземлення

У Психолога » Страхи, тривоги, фобії » Техніки заземлення

Більшість симптомів тривожних розладів відчуваються в верхній частині тіла:

  • головний біль;
  • сплутані, тривожні думки;
  • спазм горла;
  • труднощі дихання;
  • болі в спині;
  • посилене серцебиття і т.д..

Заземлення – це один зі способів перенести надлишкову енергію в нижню частину тіла. Фактично, це контакт між ногами і землею. Потік енергії, який перетікає в стопи та далі у землю. Бути заземленим означає міцно стояти на землі, при цьому перебувати в контакті зі своїми імпульсами і почуттями. У широкому сенсі заземлення дає змогу встановити контакт з реальністю, зі своїм "тут і тепер".

заземлення тут і тепер техніки

Олександр Лоуен засновник біоенергетики, автор поняття "заземлення" в тілесно-орієнтовній психотерапії, писав: "Ми починаємо з ніг та стоп, тому що вони ― основа і опора Его-структури. У них є й інша функція. За допомогою ніг і стоп ми зберігаємо контакт з єдиною незмінною реальністю в наших життях ― із землею".

Антонім до слова "заземленість" - "підвішеність"( щось невизначене, туманне, неявне, не конкретне).Коли зв’язок з землею втрачений або порушений людина ніби літає в хмарах, живе в ілюзіях їй важко жити в матеріальному, реальному світі, зберігати контакт в комунікації.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Як заземлитися? Покроково це може виглядати так:

Варіант 1

Ви можете робити це через ступні ніг (також можна розмістити долоні на підлозі і виконувати вправу сидячи, або всією поверхнею тіла, якщо ви лежите).

  1. Переконайтеся, що ваші ступні стоять на підлозі. Ви спостерігаєте за відчуттями в них.
  2. Незалежно від того чи вам вдалося зняти взуття, чи ви взуті, і яке на вас взуття, прислухаємося, спостерігаємо, який контакт ступень з підлогою.
  3. Спробуєте посилити або послабити контакт, так щоб стояти міцніше, відстежуєте всі його характеристики, на допомогу можуть прийти образи (мої ступні стоять на лісовій стежці, або я спираюся ногами об дрібну гальку пляжу, або я стою на маленькій густій траві... тощо)
  4. Уявіть як саме в цій точці контакту ступень з землею зайва напруга (тривога, страх, відчай, слабкість) залишають вас, немов витікаючи крізь землю. І як, від землі крізь точку заземлення через ступні може підніматися до вас все, що потрібно зараз найбільше, - спокій, впевненість, сила ваших коренів, вашого роду...
  5. Ви відчуваєте цей обмін. Пропускаєте в себе все що потрібно, випускаєте зайве. Перевіряєте свою стійкість на землі.
  6. Запам'ятовуєте всім тілом свою стійкість і стабільність в цій точці. Тепер це можна повторювати кожен раз, коли знадобиться.
  7. Видихаєте. Ще раз спостерігаєте за відчуттями в ступнях. Поворушіть пальцями, можете трохи притопувати на місці.Завершивши, знову прислухайтеся до себе.
  8. Зробіть крок в нову точку свого життя. Сміливо і впевнено. Адже в кожній точці земля підтримує вас, і ви відчуваєте її дотик.

Варіант 2.

  1. Сятьте зручно, щоб стопи були на підлозі і порухайте ними не відриваючи їх від опори. Порухайте швидко, відчуваючи їх зв\'язок з підлогою, тертя.
  2. Зупиніться, зверніть увагу на свої відчуття в стопах після руху. Що відбувається? Які відчуття в стопах - в правій, і в лівій? (мурахи по шкірі, тепло і т.д.) Що ви відчуваєте? Оцініть ці відчуття вони приємні, неприємні, нейтральні?
  3. А зараз станьте так щоб ноги були на ширині плечей, п\'ятки - трохи всередину. Відчуйте опору.Сконцентруйте свою увагу на стопах і вазі власного тіла. Нахиліть корпус тіла трохи вперед, назад, вбік, наче маятник. ( 1-2 хв.).
  4. Стабілізуйте своє положення в просторі. Спробуйте уявити, що ноги це ваші корені. А ви Дерево, яке добре тримається на землі. Необхідно зробити глибокий вдих і подумки видихнути у стопи, уявляючи, як завдяки потоку повітря ноги вкорінюються, вростають в підлогу, наче коріння дерева, із кожним видихом все глибше і глибше.
  5. Уявіть, як з приємною вологою землі приходять всі поживні речовини і зміцнюють ваше тіло, наповнюють ваш стовбур. Побудьте, насолодяться цим живленням.
  6. Підніміть руки - гілки догори. Порухайте ними.
  7. Спробуйте уявити сонце. Відчути його між пальцями- листочками. Відчуйте енергію сонця, як вона зверху йде до вас, і як знизу ви отримуєте енергію землі. Знайдіть місце в тілі де ці енергії з'єднуються. Відчуйте це об'єднання. Відчуйте, як наповнюється ваше тіло, відчуйте як земля підтримує вас, світ підтримує вас.
У Психолога » Страхи, тривоги, фобії » Техніки заземлення
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія strahi Страх - это иллюзия, затмевающая туманом нашу реальность

В продолжении предыдущей публикации о Страхе. Страх - это некая иллюзия, которая, как туман затмевает нашу реальность, наши мысли и чувства. И идти в свой страх - это избавляться от этих иллюзий, за которыми новые возможности, новая и обновленная

психологія strahi О страхе, об агрессии, о действии

Безусловно, для того, чтоб каким-то образом справиться со страхом, во-первых, нужно признать что он – есть. Тогда и есть шанс того, что страх будет преодолен.

Усі публікації розділу Страхи, тривоги, фобії ᐉ

 
Обговорення "Техніки заземлення"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr