У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Творчість як вид психотерапії 🎨

У Психолога » Творчість » Творчість як вид психотерапії

«Творчість! Лише вона здатна вберегти від мук і зробити життя легшим!»

Фрінріх Ніцше

творчество


І не погодитись із Ніцше мені важко, принаймі для мене - це велика і важлива частина мого життя. Та що ми розуміємо під творчістю?


Вікіпедія дає таке визначення: «Творчість — діяльність людини, спрямована на створення якісно нових, невідомих раніше духовних або матеріальних цінностей (нові твори мистецтва, наукові відкриття, інженерно-технологічні, управлінські чи інші інновації тощо). Необхідними компонентами творчості є фантазія, уява, психічний зміст якої міститься у створенні образу кінцевого продукту (результату творчості).» Але чи лише це ми можемо насправді назвати творчістю?

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.


Давайте заглянемо в історію 📜


Перша згадка про творчість відсилає нас до часів виникнення філософії, зокрема до Платона:


«Усякий перехід з небуття в буття - це творчість, і, отже, створення будь-яких творів мистецтва й ремесла можна назвати творчістю, а всіх творців - їхніми творцями.»


Із плином часу і нових епох розуміння творчості дещо змінювалось, наприклад у Середньовіччі під впливом християнства, де Бог створив світ з нічого - творчість означає творіння чогось унікального і неповторного. Це стає основою розуміння того, що творцем може стати далеко не кожна людина, а лише обрана.


Кант називає творчою діяльністю продуктивну здатність уяви, а отже, знову виходить так, що кажна людина є творцем. Фрідріх Шеллінґ акцентував увагу на тому, що творча здатність уяви – це єдність свідомої і несвідомої діяльності. У енциклопедичному словнику Брокґауза та Єфрона таке визначення: "Творчість – в прямому сенсі – є створення нового.»


Мені до вподоби вбачати у психотерапевтичному процесі творчість: двоє творців перебувають у спільному просторі, де творяться нові смисли, де старі переживання оживають і бринять різноманітні струни душі.

читайте також:

Нет таланта. Меня осудят за посредственность? «Продолжать ли заниматься тем, что нравится, если нет таланта? Боюсь, что меня осудят за посредственность. Можно ли это сделать делом жизни или оставить в качестве хобби?»

Аутичная девочка в свои 5 лет рисует как настоящий художник Могли бы вы когда-нибудь подумать, что подобные произведения принадлежат маленькой девочке?

запитати психолога онлайн


Але повернімося до творчості і його впливу на нас. Як саме творчість виконує психотерапевтичну функцію?


Ми можемо творити, виражати грані внутрішнього світу фарбами, олівцями, нотами, словами, образами і т.д. - тобто проектувати назовні те, що бурлить всередині. Є навіть такий підхід у психотерапії як арт-терапія.


Або ми можемо споглядати, слухати і ідентифікуватися із творінням, за рахунок чого можна доторкнутись до якихось дуже тендітних або сильних своїх переживань і переосмислити їх. І не суть важливо наскільки технічно геніальне творіння, мабуть основне - це який емоційний смисл несе воно і як воно відгукується нам.


Напевно в когось бувало так, що в картинній галереї одні картини вас зачіпають, в душі розгортається гама переживань, а з іншими такого не стається. Або музика - якась викликає у вас дрож по тілу, а інша дратує. І що цікаво, для кожної людини відгук на одну й ту самі творчу роботу буде свій, бо це проявлення унікального внутрішнього світу.

У Психолога » Творчість » Творчість як вид психотерапії
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psihologiya-tvorchestva Метод арт-терапии в преодолении «синдрома эмоционального выгорания»

Наверняка многие из нас, в силу различных обстоятельств, ощущали состояние похожее на эмоциональное истощение. Период, когда без особых на то причин вы теряет

психологія psihologiya-tvorchestva Трохи про психологію дитячої творчості (і не тільки)

Малювання для дітей – можливість самовираження, виходу емоцій, про які дитина не може розказати. Малюнок – це прадавня мова, попередниця письма.

Усі публікації розділу Творчість ᐉ

 
Обговорення "Творчість як вид психотерапії"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr