У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Усе про Тривожність і як її подолати. №3. Суб'єктивні та об'єктивні чинники виникнення тривоги.

Що є першочерговою основою тривожності, тобто фундаментальним принципом за яким вона виникає, іншими словами - філософією існування?
  • Адже, тривога - це енергія, а енергія не може з’явитися нізвідки та зникнути в нікуди, тобто вона не може існувати поза межами нашого тіла. Чому ми відчуваємо те, що відчуваємо саме в тій ситуації, в якій опинилися? 

Я говорю про об’єктивні та суб’єктивні обставини, що є каталізаторами тривоги. 

  1. Суб’єктивність - це наша виховна здатність до перебування в світі, здатність ставити цілі і досягати їх, впливати на довкілля і на нас самих. Найчастіше суб’єктивною причиною будь-яких соціально-психологічних труднощів є наша сором’язливість, що проявляється у незадовільній саморегуляції, відсутності легкості, спонтанності та розкутості, а також у напруженості та зажатості, що призводить до зниження самоповаги, підвищення чутливості та психологічного дискомфорту. ➡️Нездатність встановити контакт із оточенням, як наслідок - відсутність відчуття контролю негайно провокують тривожність;
  2. Об’єктивність - це в першу чергу соціальна структура та ідеологія суспільства, у якому ми перебуваємо. Культура, ментальність, політична та цивільно-правова система, тобто ті чинники, що формують рамки дозволеності і диктують правила за якими ми живемо. Така тривожність зумовлена відсутністю повноти оволодіння необхідними засобами, нормами, правилами поведінки у середовищі, з яким взаємодіємо. 

Дякую за увагу. У наступній статті, ми поговоримо про способи подолання тривожності...Побачимося у 4 частині.

У коментарях пишіть питання, які вас цікавлять, я обов’язково розгорнуто відповідь, або висвітлю це в наступних статтях.

 

Віталій Медведєв, психолог-практик.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Національний університет "Острозька академія"

 

психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
Обговорення "Усе про Тривожність і як її подолати. №3. Суб`єктивні та об'єктивні чинники виникнення тривоги."

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr