У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


читать по-русски

Відносини та війна

У Психолога » Війна » Відносини та війна

Відносини та війна

Клієнти, оточення, підписники говорять про одне і теж. Відносини у парі змінилися, стали іншими, це відчувається шкірою, у словах, у вчинках.

Війна – тригерить, вона змушує думати по-іншому, вона змінює цінності, вона допомагає приймати рішення швидше.


Чому стосунки стають гіршими?  Чи кращими?  Українці не мають статистики, ми зараз живемо в цьому «досвіді» на який не погоджувалися, і лише через роки нам покажуть, що відбувалося з сім'ями та парами в період війни.

Я можу описати лише свій клієнтський досвід і те, що відбувається у близьких стосунках довкола мене.

Зверніться до психолога безкоштовно з приводу війни або поставте питання на форумі.

Немає жодного клієнта, якого не торкнулася війна. Це звучить у промові кожного.

Чому стало краще:

  • На війні ми багато втратили.  Матеріальне, емоційне. Ми можемо триматися за сім'ю, як щось єдине вціліле, щось стабільне, зрозуміле, «без сюрпризі.  Вона нас зберігає, не дає "зруйнуватися".  І навіть якщо в ній є конфлікти, вони можуть здаватися неважливими, несуттєвими. Ми можемо прощати партнерам те, чого раніше не дозволили б собі.

Чому стало гірше:

  • Тут зворотний бік медалі. Ми втрачаємо і вже не розуміємо, навіщо триматися за те, що й так було на межі руйнування. Все втрачає сенс, гірше не буде. Навіщо далі відкладати.  Війна штовхає робити ті вчинки, які раніше боялися робити. Зараз ніби «нічого не страшно». Перестануть начебто діяти «а що скажуть люди», «а що про мене подумають», «так не прийнято, так не належить». Всім стало все одно на інших ... Осуд з боку інших - вже не так лякає і турбує ...


🗯Чому по-іншому. Тому що не знаємо, для кого це краще, а для кого гірше.


👩‍🦳Жінки поїхали від чоловіків.  І розуміють, що вони можуть і самі.  Їм не страшно, їм добре, їм вільно та комфортно. Виявляється - «є життя поза шлюбом», і вона не така жахлива, як уявлялося у фантазіях.

👱🏻‍♂Чоловіки залишилися самі.  Без контролю на тривалий час.  А поряд небезпека, ризик смерті більший, ніж колись зазвичай.  Можуть працювати інстинкти продовження життя, залишити відбиток, слід, днк.

читайте також:

Спринт чи марафон! Як дозволити собі відпочинок. Мчиш на всіх парах? Це, звісно, добре, як що ти - локомотив. Позаду майже рік великої війни. Скільки ще попереду – невідомо. 🏃‍♀Це не спринт, а марафон. Забіг на довгу дистанцію потребує налаштування.

Принцип кисневої маски Щоб не потрапити в ситуацію перевантаження важкими новинами і емоціями, варто дотримуватися буквально 4-x простих правил. Нам доведеться опанувати навичку бути в курсі подій – і при цьому не збожеволіти від відео і світлин, на яких реальне пекло: зруйновані міста, заплакані діти, розстріляні невинні люди…

запитати психолога онлайн


Кожен має свою історію, суб'єктивну, індивідуальну, можливо, не перехожу на інших.

Про стосунки складно говорити, особливо якщо це викликає біль. Пишіть, запитуйте, приходьте на особисту консультацію. Події в нашій країні «говорять» про те, що відкладати можна, але, може, не варто?

У Психолога » Війна » Відносини та війна
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія voyna Як перетравити війну?

Недавно почув прекрасний вислів, який мені дуже ліг до душі.  "Мистецтво дає відповіді на запитання, які ще не поставлено."  В цьому великий сенс, навіть в плані прожиття неприємних емоцій і особливо в моменті контакту люд..

психологія voyna КОНФЛІКТ ЯК МИСТЕЦТВО ДОМОВЛЯТИСЯ

Сирени. Ракети. Вибухи. Війна. Градус стресу зашкалює, напруга зростає, дратівливість сягає своєї найвищої позначки ... Поки існують люди, існуватимуть протиріччя інтересів. Тому вміти конфліктувати – це мистецтво, якому варто вчитися.

Усі публікації розділу Війна ᐉ

 
Обговорення "Відносини та війна "

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr