У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


ВІКОВІ КРИЗИ - ВАЖЛИВІ ПЕРЕХІДНІ ПЕРІОДИ. Частина перша.

У Психолога » Вікова психологія » Вікові кризи - важливі перехідні періоди. Частина перша.

ЧИ ДОЛАЄТЕ ВИ КОНСТРУКТИВНО ВІКОВІ КРИЗИ,
ЧИ ЗАСТРЯГЛИ НА ПЕВНОМУ ЕТАПІ ЖИТТЯ?

человек

«Чому я постійно згадую певний період свого життя❓»

«Чому я ніяк не можу зрушити з місця❓»


У нашому житті, незалежно від того бажаємо ми цього чи ні, стаються кризи. В цій статті я б хотіла поговорити про кризи становлення особистості, або їх ще називають віковими кризами. Розрізняють:
🔸 нормативну кризу, тобто природню вікову кризу, яка сигналізує про завершення певного етапу психічного розвитку і перехід до наступного етапу;
🔸 ненормативну або анормальну кризу, коли перехід відбувається (або не відбувається вчасно) із значними складнощами.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.


Це стається тоді, коли обставини, умови є настільки складними для людини, що вимагають від неї дій, вчинків, які поза межами її можливостей. Думаю, ви зустрічали людей, які наче застрягають в певному віці. У когось це проявляється дуже яскраво – людина фізично змінюється, а поводить себе наче має зовсім інший вік (і це не в позитивному аспекті). Хтось постійно думками повертається до певного періоду свого життя. Думає, а що було б, якби... Інші безліч разів згадують та розповідають про певний етап свого життя, наче саме тоді у них було життя, було це відчуття життєвого подиху, жаги до життя, інтересу до життя, а потім все як певна одноманітна суміш із незначним вкрапленням яскравих кольорів.


Про що це свідчить❓ Думаю, ви вже здогадались. Це говорить про те, що не вдалось здійснити конструктивний перехід із одного етапу до іншого. До прикладу, коли ми переходимо із класу в клас, то нові знання нашаровуються на попередні. А це означає, якщо у нас є прогалини, то нові знання будуть засвоюватись погано. Відповідно, якщо у нас виникають «застрягання» на певних етапах психічного розвитку і не відбувається вчасної корекції, «лікування», то ми починаємо буксувати потім на кожному наступному етапі. Адже кожній кризі передує попередня криза.

Нормативні кризи раннього і середнього дорослого віку,
а саме з 20-40 років :

🔸 1. Виникає приблизно у 23 роки (цю кризу психологи характеризують, як вибір між «Я-ідеальним» і «Я-реальним»). А цій кризі передує криза 17 років (це вік порубіжжя шкільного і нового університетського або іншого типу життя). Відповідно, якщо були складнощі в той період і вони не отримали конструктивного вирішення, то є висока вірогідність, що і ця криза не мине конструктивно.

🔸 2. Приблизно у 33 роки відбувається друга нормативна криза. На цьому етапі відбувається корекція планів, прагнення до змін та вдосконалення.

🔸3. Приблизно в 37-40 років відбувається криза, яка відома широкому загалу, як «криза середини життя».

читайте також:

Мамам и папам про депрессию у малышей Несмотря на отсутствие сознания и смыслов, младенец вполне может испытывать депрессию. Не в привычном для взрослого человека широком значении, а в телесной малоподвижности. Почему? Да потому что младенец нуждается в инициации со стороны мамы. В шир

Рисунок ребенка Часто родители путают обычные детские рисунки с проективными рисуночными методиками. И то, и другое выглядит как рисунок. В чем же разница? Обычный рисунок, который нарисовал ваш ребенок, или серия подобных рисунков о чем может рассказать психологу?

запитати психолога онлайн

Якщо не вдається конструктивно пройти вікові кризи , тобто не відбувається необхідних якісних змін, то можуть виникнути наступні кризи:

🔹 криза нереалізованості,
🔹 криза безперспективності,
🔹 криза спустошеності,
🔹 криза важливих стосунків.

В другій частині статті ви зможете перевірити, чи «застрягли» ви на певних вікових етапах та що з цим робити.
 

Психолог Лінда Папітченко

У Психолога » Вікова психологія » Вікові кризи - важливі перехідні періоди. Частина перша.
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 1 з 1 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія vozrastnaya-psihologiya Возраст — не приговор

До 25 хорошо бы определиться со спутником жизни и так, чтобы как в фильмах, любовь до гроба. В любых проявлениях идёт порицание. Каааак????? Тебе 30, а ты ещё без ребёнка?

психологія vozrastnaya-psihologiya Навчання під час війни. Поради вчителям.

Поступово школярі повертаються до навчання в містах та областях, де є така можливість.   Сьогоднішнім вчителям випала непроста справа працювати з дітьми з досвідом війни, працювати під час війни, з дітьми які знаходяться в дуже різних умовах

Усі публікації розділу Вікова психологія ᐉ

 
Обговорення "Вікові кризи - важливі перехідні періоди. Частина перша."

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr