У Психолога
Авторизация
Запомнить на месяц
Регистрация Забыли пароль?


ВІКОВІ КРИЗИ - ВАЖЛИВІ ПЕРЕХІДНІ ПЕРІОДИ. Частина перша.

ЧИ ДОЛАЄТЕ ВИ КОНСТРУКТИВНО ВІКОВІ КРИЗИ,
ЧИ ЗАСТРЯГЛИ НА ПЕВНОМУ ЕТАПІ ЖИТТЯ?

человек

«Чому я постійно згадую певний період свого життя❓»

«Чому я ніяк не можу зрушити з місця❓»


У нашому житті, незалежно від того бажаємо ми цього чи ні, стаються кризи. В цій статті я б хотіла поговорити про кризи становлення особистості, або їх ще називають віковими кризами. Розрізняють:
🔸 нормативну кризу, тобто природню вікову кризу, яка сигналізує про завершення певного етапу психічного розвитку і перехід до наступного етапу;
🔸 ненормативну або анормальну кризу, коли перехід відбувається (або не відбувається вчасно) із значними складнощами.


Це стається тоді, коли обставини, умови є настільки складними для людини, що вимагають від неї дій, вчинків, які поза межами її можливостей. Думаю, ви зустрічали людей, які наче застрягають в певному віці. У когось це проявляється дуже яскраво – людина фізично змінюється, а поводить себе наче має зовсім інший вік (і це не в позитивному аспекті). Хтось постійно думками повертається до певного періоду свого життя. Думає, а що було б, якби... Інші безліч разів згадують та розповідають про певний етап свого життя, наче саме тоді у них було життя, було це відчуття життєвого подиху, жаги до життя, інтересу до життя, а потім все як певна одноманітна суміш із незначним вкрапленням яскравих кольорів.

читайте также:

О причинах буллинга в младших классах По статистике, переход из детского сада в школу часто является стрессовой ситуацией для ребенка. Некоторые ученики становятся потенциальной мишенью для насмешек или даже жертвами буллинга. Травля уничтожает самооценку ребенка и со временем он ...

В каком возрасте чаще всего люди могут переживать кризис? Наша жизнь начинается с детства , и в детстве выделяют несколько важных этапов развития ребенка , то есть имеют место несколько возрастных кризисов .

спросить психолога онлайн


Про що це свідчить❓ Думаю, ви вже здогадались. Це говорить про те, що не вдалось здійснити конструктивний перехід із одного етапу до іншого. До прикладу, коли ми переходимо із класу в клас, то нові знання нашаровуються на попередні. А це означає, якщо у нас є прогалини, то нові знання будуть засвоюватись погано. Відповідно, якщо у нас виникають «застрягання» на певних етапах психічного розвитку і не відбувається вчасної корекції, «лікування», то ми починаємо буксувати потім на кожному наступному етапі. Адже кожній кризі передує попередня криза.

Нормативні кризи раннього і середнього дорослого віку,
а саме з 20-40 років :

🔸 1. Виникає приблизно у 23 роки (цю кризу психологи характеризують, як вибір між «Я-ідеальним» і «Я-реальним»). А цій кризі передує криза 17 років (це вік порубіжжя шкільного і нового університетського або іншого типу життя). Відповідно, якщо були складнощі в той період і вони не отримали конструктивного вирішення, то є висока вірогідність, що і ця криза не мине конструктивно.

🔸 2. Приблизно у 33 роки відбувається друга нормативна криза. На цьому етапі відбувається корекція планів, прагнення до змін та вдосконалення.

🔸3. Приблизно в 37-40 років відбувається криза, яка відома широкому загалу, як «криза середини життя».

Якщо не вдається конструктивно пройти вікові кризи , тобто не відбувається необхідних якісних змін, то можуть виникнути наступні кризи:

🔹 криза нереалізованості,
🔹 криза безперспективності,
🔹 криза спустошеності,
🔹 криза важливих стосунків.

В другій частині статті ви зможете перевірити, чи «застрягли» ви на певних вікових етапах та що з цим робити.
 

Психолог Лінда Папітченко

У Психолога » Возрастная психология » Вікові кризи - важливі перехідні періоди. Частина перша.
психолог

Оценка публикации
понравилось: 1 из 1 оценивших
  нравится публикация?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
статья по психологии vozrastnaya-psihologiya Уметь принимать свой возраст...

Проблема приятия своего возраста становится в нашей стране все актуальней, в наш век культа вечной юности принимать свой возраст тяжело.

статья по психологии vozrastnaya-psihologiya Средний возраст без детей

Многие к этому возрасту имеют детей и уже внуков, и набежавший «внезапно» синдром опустевшего гнезда, с вопросом: «Чем жить вдвоем, без детей?», «Чем наполнится снова?»

Все публикации раздела Возрастная психология >>

 
Комментарии к "Вікові кризи - важливі перехідні періоди. Частина перша."

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr