У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Усе, що вам потрібно знати про тодлерів (але це не точно)

У Психолога » Вікова психологія » Усе, що вам потрібно знати про тодлерів (але це не точно)

Тема, яка зачіпає всіх батьків, бо й період «тодлерства», справді, яскравий. Ходять же перекази і легенди про «жахливих дворічок», в яких перетворюються милі та слухняні пупсики... 

toddler

А якщо розібратися, що так насправді відбувається з дитиною в цей період?

Почнемо з того, хто такі, ці загадкові тодлери. Термін прийшов до нас з англійської мови (toddler). Позначає дитину, віком від 1 до 3 років. Як каже Вікі: вік тодлера - це вік значного когнітивного, емоційного та соціального розвитку. І воно справді так.

Якщо говорити про фізичний розвиток, то найяскравішою подією цього періоду є перші роки: дитина починає самостійно ходити. Тобто вона спроможна йти від матері, досліджуючи при цьому світ, і повертатись до неї. І саме ця фізична можливість є поштовхом до психологічного розвитку: дитина починає психологічно сепаруватись, відділятись від матері, а також формується індивідуальність малюка.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Тодлери вередують.

Одна з характерних особливостей цього періоду - дитина знаходиться в ситуації конфлікту амбівалентності, тобто роздвоєності (за М. Малер). Так, у дитини є потреба в самостійності та свободі («я сам(а)»), а заразом у близькості та захисті («ні, на ручки»).

Часто говорять «ні»

Від тодлера особливо часто можна почути «ні». Такий дитячий негативізм розвиває почуття ідентичності. Через спротив дитина вчиться відчувати свої кордони та кордони мами. Говорячи про кордони, важливою в цей період стає певна власна територія дитини (якщо не кімната, то окремий куточок).

Дітям потрібен материнський контейнер

Тодлер переживає всю гаму емоцій, які не розуміє і з якими не вміє ще справлятись. Тому мамі так важливо не соромити дитину за емоції, не реагувати холодністю і відчуженістю, не включатись теж в істерику, а контейнувати.

читайте також:

Критерии взрослости и ответственности?

Возраст — не приговор До 25 хорошо бы определиться со спутником жизни и так, чтобы как в фильмах, любовь до гроба. В любых проявлениях идёт порицание. Каааак????? Тебе 30, а ты ещё без ребёнка?

запитати психолога онлайн

Контейнування - це вміння матері приймати емоції дитини, символічно переробляти і повертати їх дозовано та в зрозумілій формі. Тобто витримувати емоції, інтуїтивно провідчувати і назвати їх, а також пов‘язати емоції із ситуацією.

Для того, щоб добре контейнувати емоції малюка треба, найперше, смачно їсти і добре відпочивати. Чого і всім батькам бажаю.

    У Психолога » Вікова психологія » Усе, що вам потрібно знати про тодлерів (але це не точно)
    психолог

    Оцінка публікації
      подобається публікація?  

    Безкоштовна розсилка цікавинок!

     
    психологія vozrastnaya-psihologiya Одиночество в Сети…

    Чувство одиночества – это быть одному плюс поток дерьма… Вы пришли в этот мир не для того, чтобы жить в соответствии с моими ожиданиями...

    Усі публікації розділу Вікова психологія ᐉ

     
    Обговорення "Усе, що вам потрібно знати про тодлерів (але це не точно)"

    поки немає коментарів...


    Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
    qr