У Психолога
Авторизация
Запомнить на месяц
Регистрация Забыли пароль?


Усе, що вам потрібно знати про тодлерів (але це не точно)

Тема, яка зачіпає всіх батьків, бо й період «тодлерства», справді, яскравий. Ходять же перекази і легенди про «жахливих дворічок», в яких перетворюються милі та слухняні пупсики... 

toddler

А якщо розібратися, що так насправді відбувається з дитиною в цей період?

Почнемо з того, хто такі, ці загадкові тодлери. Термін прийшов до нас з англійської мови (toddler). Позначає дитину, віком від 1 до 3 років. Як каже Вікі: вік тодлера - це вік значного когнітивного, емоційного та соціального розвитку. І воно справді так.

Якщо говорити про фізичний розвиток, то найяскравішою подією цього періоду є перші роки: дитина починає самостійно ходити. Тобто вона спроможна йти від матері, досліджуючи при цьому світ, і повертатись до неї. І саме ця фізична можливість є поштовхом до психологічного розвитку: дитина починає психологічно сепаруватись, відділятись від матері, а також формується індивідуальність малюка.

Тодлери вередують.

читайте также:

Воображаемый друг у ребенка Почему у детей появляются воображаемые друзья? Как это влияет на ребёнка? Нужно ли волноваться родителям? В большинстве случаев, появление воображаемого друга у ребёнка не несёт ...

Рождение второго ребенка в семье – катастрофа для первого Первый ребенок не хочет рождения еще одного ребенка в семье, как бы он об этом ни просил. Часто можно встретить, что старшие и не скрывают от родителей нелюбовь к младшим.

спросить психолога онлайн

Одна з характерних особливостей цього періоду - дитина знаходиться в ситуації конфлікту амбівалентності, тобто роздвоєності (за М. Малер). Так, у дитини є потреба в самостійності та свободі («я сам(а)»), а заразом у близькості та захисті («ні, на ручки»).

Часто говорять «ні»

Від тодлера особливо часто можна почути «ні». Такий дитячий негативізм розвиває почуття ідентичності. Через спротив дитина вчиться відчувати свої кордони та кордони мами. Говорячи про кордони, важливою в цей період стає певна власна територія дитини (якщо не кімната, то окремий куточок).

Дітям потрібен материнський контейнер

Тодлер переживає всю гаму емоцій, які не розуміє і з якими не вміє ще справлятись. Тому мамі так важливо не соромити дитину за емоції, не реагувати холодністю і відчуженістю, не включатись теж в істерику, а контейнувати.

Контейнування - це вміння матері приймати емоції дитини, символічно переробляти і повертати їх дозовано та в зрозумілій формі. Тобто витримувати емоції, інтуїтивно провідчувати і назвати їх, а також пов‘язати емоції із ситуацією.

Для того, щоб добре контейнувати емоції малюка треба, найперше, смачно їсти і добре відпочивати. Чого і всім батькам бажаю.

  У Психолога » Возрастная психология » Усе, що вам потрібно знати про тодлерів (але це не точно)
  психолог

  Оценка публикации
    нравится публикация?  

  Бесплатная рассылка интересностей!

   
  статья по психологии vozrastnaya-psihologiya Как научить детей играть самостоятельно? Часть 1

  Мне часто случается слышать жалобы от родителей что их дети совершенно не могут побыть наедине с собой, не умеют играть и ходят за своими родителями по пятам. У таких деток, по каким-то причинам, есть кричащая потребность всё время показывать что он есть в этом мире, чтоб его всюду заметили, иначе ему как буд

  статья по психологии vozrastnaya-psihologiya Кризис трёх лет

  Меняется мышление, у малыша есть свое мнение, с ним много можно обсудить, кажется вполне себе «взрослый» человек. И вроде звучит это все прекрасно, ведь малыш растет, но переживается им это не так легко, хоть иногда кажется, что сложнее справится с

  Все публикации раздела Возрастная психология >>

   
  Комментарии к "Усе, що вам потрібно знати про тодлерів (але це не точно)"

  ещё нет комментариев...


  Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
  qr