«Викрадачі вогню: таємна революція змінених станів» (Стівен Котлер, Джеймі Уіл)

книга Книга супер. Завдяки їй я по-іншому подивився на свою професію: консультації з клієнтами, тренінги та психологічні ігри постали в новому світлі.

Отож, 3 моїх, з надзвичайно багатьох, інсайтів з цієї книги:

  1. Стани потоку, які призводять до трансформацій, змін, розвитку. Це те що я практикую в психотерапії. 1 хв справжнього контакту, переживання чистої взаємодії дає більше змін ніж десятки годин читань, лекцій тощо. Ці стани в тому числі прекрасно дають відповідь на питання "Хто я"? І до речі, як досягати цих станів контакту, нас вчать в гештальт-терапії.
  2. В груповій психотерапії, в колективних Тренінгах можна досягати неймовірних станів: потоку, драйву, змінених станів свідомості. Деякі люди задля цього пригають з парашута, чи вживають наркотики😱. А це можна отримати зовсім іншим шляхом.
  3. Дизайнери досвіду - от просто сподобалася назва професії майбутнього, та насправді вже сьогодні. Нам не потрібна інформація, ми хочемо переживати, проживати різні досвіди. Саме вони формують нас як особистості. В деякій мірі я роблю це через психотерапію.

І на завершення, цитата з книги:

"У стані екстазу на заміну нашому індивідуальному «я» приходить колективне «ми». Це відбувається не тільки в таких малих групах, як морські котики під час нічних операцій або працівники Google на фестивалі в пустелі.
Таке ж почуття виникає на великих політичних мітингах, рок-концертах і спортивних змаганнях.
З цієї ж причини люди відправляються в паломництво, а протестантські мегацеркви користуються такою популярністю. Якщо зібрати велику групу людей і виконати кілька спеціальних прийомів, всі вони раптом виявляються на одній хвилі.
Це почуття зміцнює соціальні зв'язки і запалює тривалу пристрасть, яка дає нам можливість об'єднуватися, планувати, організовувати і долати величезні перешкоди"
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
Комментарии к "Книга «Викрадачі вогню: таємна революція змінених станів» (Стівен Котлер, Джеймі Уіл)"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr