Як це - полюбити себе.
Мене ніхто не любить!
Як часто подібне можна почути від клієнтів та й просто людей навколо. І тут мимоволі хочеться запитати - ну, хто тебе не те що полюбить, а для початку прийме, якщо ти сам себе не приймаєш?! Тому висновок напрошується сам собою – щоби полюбили інші, спершу полюби себе сам! Не багато, не мало.
Хтось скаже, легко сказати «полюби себе». А як це? Що для цього потрібно? З чого розпочати?
Якоюсь мірою відповіддю на ці питання будуть наступні рекомендації. Всередині їх, власне, і зашито розуміння явища любові себе. Але перш, ніж безпосередньо розповісти про них, варто дещо прояснити.
Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.
Любити себе – це взагалі про що? Чим сповнене поняття «любити себе»?
Мабуть, не варто сперечатися з твердженням, що у кожної людини буде своє розуміння і своє трактування. І щоб розібратися, любите Ви себе чи ні, можна виконати наступний нехитрий експеримент.
Спробуйте описати себе поглядом збоку, ніби бачите себе очима іншої людини. Опишіть, як виглядаєте зовні, розкрийте риси характеру, свою емоційність, відкритість світу, здатність справлятися з труднощами, захоплення, звички та інші прояви. Описати краще не на словах, а на папері – щоб було про що подумати.
А потім спитайте себе, чи мені сподобалася б така людина?
Відповідь може бути однозначною: «так» або «ні».
А, може, за формулою – швидше так, ніж ні. І навпаки.
Женская сила - женское достоинство Когда-то, я долгое время позволяла мужчине унижать свое достоинство: оскорблениями, криками, гневом, ублажение его капризов, терпела его плохое настроение. Старалась быть тихой, покорной дабы не разбудить в нем «дикого зверя»...
Как восстановить самооценку после измены (когда вы изменили)? Как вернуть к себе самоуважение, если вы изменили своему партнеру? Для начала – прекратите заниматься самобичеванием! Если была измена, это произошло не просто так. Почему вы это сделали? Возможно, измена была совершена на фоне перманентного н...
запитати психолога онлайнЯкщо відповідь "ні" або швидше "ні", то не варто впадати у відчай. Багато чого, якщо не все, можна виправити. Тобто навчитися любити себе або хоча б більше цінувати та берегти. А зробити це можна поступово, дотримуючись наведених нижче рекомендацій.
Одне зрозумійте одразу. Швидких змін не буде! Тож відкиньте надії на миттєвий результат. Замість них обміркуйте, як реально можете застосувати кожен пункт рекомендацій і здійснюйте задумане, просуваючись вперед крок за кроком.
- Приймайте себе без умов і надмірної критики, таким, яким Ви є. Помилково думати: ось коли схудну (наберу вагу), підкачаю прес, позбавлюся шкідливої звички і т.д. і т.п., тоді і полюблю себе.
- Припиніть взагалі себе з кимось порівнювати. Це згубна річ. Ви унікальні та неповторні. Ви самоцінні самі по собі, поза всяких заслуг, статусу, матеріального становища тощо. А якщо порівнювати, то лише з собою – з тим, яким були вчора.
- Сприймайте себе цілісно, а не фрагментовано, поділяючи себе на частини: характер жахливий - обличчя симпатичне; фігура струнка - смак одягатися ні до біса. Сфокусуйтеся на тому, що Ви гарні загалом.
- Не соромлячись, заявляйте про свої інтереси та бажання. Іншими словами позначайте у відносинах свої особисті межі явно та чітко. Говоріть одразу про те, що для Вас неприйнятно - будь то дружині/чоловікові, батькам, друзям чи колегам. Вони, можливо, і, швидше за все, образяться, навіть можуть піти на шантаж та погрожувати розривом стосунків. Але ймовірніше, що цінуватимуть і поважатимуть Вас більше, оскільки Ви цінуєте себе самі.
- Не посипайте голову попелом за допущені помилки. Не карайте і не лайте себе. Провели аналіз, зробили висновки – йдіть далі. Коли ви себе обґрунтовано хвалите та підбадьорюєте — впевненіше себе й почуваєте.
- Довіряйте своїй думці в оцінці себе. Якомога рідше запитуйте оцінку від інших. І навіть якщо питаєте, все одно останнє слово залишайте за собою.
- Конструктивно реагуйте на похвалу та компліменти. Наприклад, «дякую, приємно чути, я сьогодні, справді, у чудовій формі», «дякую, що об'єктивно оцінили мої зусилля».
- Проясніть свої справжні бажання та потреби на даний момент. Допоможуть Вам такі питання: чого я справді хочу? чого прагну? чим це для мене цінне? І вкладайте свою енергію в ці прагнення, не розпорошуючись на малозначущі речі.
- Дотримуйтесь своїх рішень та думок. Не змінюйте їх під чужим впливом, хай це будуть навіть найзнаменитіші авторитети. А якщо міняєте, то усвідомлено, на користь собі, а не на догоду комусь.
Думаючи в такому ключі деякий час - тиждень або, скажімо, місяць - Ви почнете усвідомлювати, що стали більше приймати себе і тепліше до себе ставитися, що зароджується хороше ставлення до себе, інші виявляють більше уваги і симпатії. Ну а з часом відчуєте, що кохані, вас цінують, вам раді. Від цього і життя стає смачним!
Додано на сайт 2025-05-19 в 11:16:34
Опубліковано на сайті 19-05-2025