Як дати початок для змін уже в цьому році?

Привіт, дорогі друзі! Давненько я з вами не ділився психологією. Виникає відчуття, що востаннє ще в минулому році (тут мав бути бородатий жарт про минулорічні продукти в магазинах).

В моєму житті постійно щось змінюється, щось залишається незмінним, а щось, як і завжди, потребує змін. Проте на завершення десятиліття я б хотів поділитись з вами  роздумами стосовно людей, в житті яких, на їхню думку, не відбувається нічого. Іноді зміни відбуваються непомітно для таких людей, а звертати увагу потрібно.

Кожен із нас може переживати хандру, розчарування, або невдоволення власними досягненнями, здобутими скажімо у 2019 році. Кожен має повне право обурюватись несправедливістю світу по відношенню до власної долі, або ж свого місця проживання, перебування або роботи на планеті Земля.
 
Кожен може обурюватись, та чи дає це обурення якусь винагороду та задоволення. В чистому вигляді звісно ж ні, проте обурення може стати стартом для якісних змін. Обурення заради обурення не принесе у ваше життя абсолютно нічого ти нового. Слідом обов'язково повинна йти дія. Яка саме дія? Дія, спрямована на зміни.
 
Не потрібно сприймати світ як вищий розум, який присуджує вам кару або нагороду. Світ, який вас оточує це результат вашого вибору. Те що ви можете зробити в новому році і що точно змінить вашу долю-це взяття на себе відповідальність за життя, яке ви проживаєте.

Ви можете пообіцяти собі бігати з понеділка, кинути палити із листопада чи читати по книзі щомісяця уже з нового року, ви можете навіть фантазувати з цього приводу і отримувати задоволення, уявляючи як ви робите все це. Створюється образ Я-ідеальне, який розсипається, контактуючи із реальним світом та обставинами в ньому.

Ви можете дійсно почати бігати чи читати по книзі щотижня і навіть проробити це тривалий час, проте можете і закинути все це одного суботнього вечора. В такому випадку божественне відчуття, пов'язане зі своїми фантазіями про Я-ідеальне змінюється розчаруванням і в певних моментах навіть ненавистю до себе.

Важливо розуміти, що створення образу Я-ідеальне майже завжди призводить до розчарування через завищені очікування. Звісно існує чимало людей, чия сила волі здатна максимально наближуватись до цього образу. Такі люди навіть своє життя здатні присвятити чомусь такому. Проте, по-перше, вони мають гігантську силу волі, а по-друге, діяльність, в яких вони досягають висот хоча б в якихось аспектах дійсно їм дуже до вподоби.

Ми не божества, а всього лише люди, які мають слабкості, не завжди титанічну силу волі та власні переживання, пов'язані з життям. Саме тому в новому 2020 році я хочу побажати вам відмови від ідеальних образів, нав'язаних ззовні та знайти речі, які матимуть цінність саме для вашої особистості.

Ми постійно зустрічаємося із образами, як нам здається, ідеальних людей, проте чи такі вони ідеальні в усіх аспектах життя-питання відкрите. Ми додаємо ідеальні образи в одну купу і ставимо перед собою вимоги, які навіть давньогрецьким богам були б непосильні.

Починайте бігати, якщо ви бажаєте привести себе в порядок, а не тому, що хочеться досягнути тіла як в Роналду. Читайте те, що вам читати потрібно чи цікаво, а не тому, що хочете стати багатим та розумним як Ілон Маск.

Приклади для наслідування потрібні і це правда, але завищені приклади для наслідування зазвичай призводять до зворотніх результатів у вас. Вчіться в людей, яких зустрічаєте в реальному житті. Ви ж можете стати розумним як вчитель історії Антон Герасимович чи спортивним як бігун Міша із сусіднього під'їзду.

Маючи бажання досягнути успіху як відомі люди зважайте на волю випадку, який також часто вносить свої корективи в життя. Ніхто не знає, які труднощі довелось подолати Роналду чи Ілону Маску, Енштейну чи Сальвадору Далі.

Почніть орієнтуватися на речі, які важливі для вас, на речі, які вас "впирають". В новому 2020 році, якщо хочеться бігати-бігайте, читати-читайте! Звісно для якогось результату робота в певній діяльності повинна бути систематичною. Важливо постійно пробувати себе в чомусь новому, іноді навіть дуже неочікуваному для вас. Знайдіть діяльність, яка вам до душі і розвиваєтеся в ній.

Справа зовсім не в даті, місяці, або році, в якому ви пообіцяли змінитись. Справа завжди полягає у відповідальності та вмінні брати його за своє життя. Впевнений, що Ілон Маск, Роналдо, Ейнштейн та Далі починали саме із цього.

Досить будувати захмарні очікування. Ваше тіло не стане божественним після кількох місяців фізкультури, а інтелект не підніметься вище середнього від кількох переглядів науково-популярних фільмів. Знайдіть речі, які несуть для вас цінність і розвивайтесь в них. Пробуйте нові різновиди діяльності, навіть найнеочікуваніші і найабсурдніші (вони можуть здаватись такими спочатку).

Пам'ятайте, що відтерміновуючи початок змін на понеділок, наступний місяць, або рік ви відмовляєтесь від відповідальності за своє життя тут і тепер.

Це може стати безперспективним рухом до створення Ідеального Я, яке повинне прокинутись в наступному дні, місяці або році. Натомість прокидається Вася, який не готовий брати відповідальність за зміни і ще більше починає ненавидіти себе через це. В 2020 році так робити не треба!

Якщо інформація була вам корисною-коментуйте та поширюйте її в соцмережах. Будьте щасливими в новому році та отримуйте багато приємностей від життя!
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
Комментарии к "Як дати початок для змін уже в цьому році?"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr