У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Як екологічно порадити людині звернутися до психолога?

У Психолога » Робота з психологом, психотерапевтом » Як екологічно порадити людині звернутися до психолога?

Іноді порада звернутися до психолога звучить як «ти хворий, йди лікуйся». І в такій подачі може викликати справедливе обурення. Це навряд чи налаштує людину звернутися до спеціаліста, натомість може змусити переживати сором, провину, злість.

⁃ Але якщо я бачу, що людина дійсно потребує допомоги, як їй делікатно запропонувати?

По-перше, пропонувати звернутися до психолога варто тільки близькій людині. Тема досить делікатна і не з кожним буває можливо її обговорювати.

По-друге, щоб бути почутим варто обрати вдалу форму. Це може звучати як «слухай, я останнім часом дещо хвилююся за твій стан. Як думаєш, чи не було б корисно в цій ситуації звернутися за додатковою допомогою?».

Можна запитати у людини, чи буде доречним, якщо ви поділитися власним досвідом чи дасте пораду.

Знайдіть свого психолога онлайн.

«Коли я переживала … мені дуже допоміжною стала робота з психологом, якщо раптом тобі буде цікаво - я можу розказати про це більше». Можна запропонувати допомогу з пошуком спеціаліста, якщо людина пригнічена, розгублена, але погоджується звернутися до психолога.

подруга радить звернутися до психолога

Якщо людина зацікавиться - чудово. Але якщо ні - не потрібно тиснути. Навіть якщо ви впевнені, що це було б корисно. Робота з психологом може бути корисною ЛИШЕ в тому випадку, якщо це власна ініціатива людини. Тільки тоді дійсно є мотивація для роботи і змін.

Дарувати сертифікат до психолога, записувати когось без його згоди - не можна. Сертифікат доречний тільки тоді, якщо ви точно знаєте, що людина цього хоче.Відправила дружина, записала мама - це не результативно і буде марною тратою часу і коштів.

Якщо людина не готова приймати допомогу - їй не можливо допомогти. Так, це важко витримувати і дивитись, як хтось з близьких страждає. А якщо вам складно витримувати страждання іншого і свою безпомічність поруч - то на консультацію буде корисніше прийти вам. Щоб зрозуміти свій процес і не стати рятівником з трикутника Карпмана і не почати "причиняти добро" без запиту, відповідно до власних фантазій.

Рекомендація звернутись до психолога потребує делікатності і поваги до відмови. 

У Психолога » Робота з психологом, психотерапевтом » Як екологічно порадити людині звернутися до психолога?
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psiholog-psihoterapevt ПРОСТО О ТЕРАПЕВТИЧЕСКОЙ ГРУППЕ

Это пространство, по своему строению и природе внутренних процессов аналогичное пространству отношений в повседневной жизни. Те же молчаливые взгляды, демонстративное высокомерие или безразличие, принятие и отвержение, симпатии, возбуждение и страх

психологія psiholog-psihoterapevt Мифы, которые существуют вокруг професии психолога

Психолог это такой себе чудак, молча сидящий в кресле и слушающий тебя за деньги! Самый классный специалист - тот, у кого самый дорогой час работы!

Усі публікації розділу Робота з психологом, психотерапевтом ᐉ

 
Обговорення "Як екологічно порадити людині звернутися до психолога?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr