У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Як підготуватися до онлайн консультації з психологом?

У Психолога » Робота з психологом, психотерапевтом » Як підготуватися до онлайн консультації з психологом?

Існує декілька способів отримати професійну психологічну допомогу. Один із них формат онлайн - консультування чи психотерапії. В онлайн просторі відповідальність за свою частину "віртуального кабінету" лежить на клієнті.

Як підготуватися до онлайн консультації з психологом (психотерапевтом)?

  1. Знайти місце, де ви зможете бути на самоті і в тиші близько години. Місце, де ви почуваєте себе в безпеці.
    Часто кажуть: "В мене немає такого місця!". Обдумайте чи не є це черговою точкою вашого внутрішнього супротиву. Ви самі створюєте можливості, в тому числі, для забезпечення власної приватності. " Зі мною постійно дитина!", "Зі мною постійно батьки!" - не рідко в подібних репліках вже схована частина запиту.
    На останній конференції по відновленню під час війни звучала фраза: "Гроші нікуди не діваються, вони перерозподіляються". Якщо розглядати час, як ресурс можемо провести певну аналогію. Час нікуди не дівається, він розподіляється. Де знаходиться час присвячений вам і вашому психічному здоров'ю?
  2. Відсутність сторонніх. Клієнт забовязаний забезпечити приватність свого простору, інакше якісна психологічна робота не можлива. Психолог може відмінити сесію, якщо ця умова не забезпечується клієнтом.
  3. Встановити на свій ком'ютер чи смартфон програму для онлайн відеозв'язку та спілкування, про яку ви завчасно домовитесь з психологом. Перевірити якість звуку та відеозображення, познайомитися з функціями програми.
    Не рідко, клієнт перестрибує етап знайомства з простором в якому буде працювати, тим самим збільшуючи ймовірність, що час ,котрий повинен бути присвячений роботі з психологом піде на розбір технічних моментів.
    Коли ми вперше приходимо до психолога на зустріч офлайн, ми ж не просто гепаємося в крісло, а розглядаємо кабінет, придивляємося до різних дрібниць і т.д. . Додаткові опції програми, такі як - демонстрація екрану, можливості відреагування, встановлення фону також є додатковими інструментами для якісної, динамічної комунікації. А ви використовуєте додаткові інструменти, чи завжди дієте так наче під руками маєте тільки один ніж?
  4. Щоб зосередитися та не відволікатися на інші справи під час консультації, краще вимкнути вхідні повідомлення та дзвінки, або відкласти телефон, якщо працюєте з комп'ютера. Спокуса паралельно відволіктись на переписку чи виконання якихось супутніх справ однозначно не сприятиме вашій концентрації .
    Якщо ви серйозно налаштовані не саботуйте процес і не намагайтесь "полегшити" його: палінням, їжею і т.д..
  5. Переконатися, що інтернет-зв'язок в тому місці, яке ви вибрали для зустрічі стабільний та достатній для дзвінка.
  6. Перевірити заряд ноутбука, планшета чи смартфона, щоб його вистачило на годину вашої розмови. Подбайте про доступ до заряду в разі необхідності, наявність другого дублюючого пристрою на випадок технічних несподіванок.
  7. Перевірте власний стан. Подумайте про свій запит. Можна взяти записник і ручку, щоб робити нотатки.
  8. Виключити вживання алкоголю або інших психоактивних речовин до і під час сесії.
  9. Подбати про себе та власні потреби. Важливо відвідати вбиральню, взяти з собою воду та серветки. Тобто, налаштуватися так, ніби ви збираєтеся відвідати психолога оффлайн, в його кабінеті. Для настрою можна вдягнутися так, як на зустріч. Але звичайно, якщо хочеться, можна взяти з собою чай, каву, теплу ковдру.
  10. Для опрацювання отриманої інформації та інтеграції досвіду, важливо мати деякий час після зустрічі, щоб побути зі своїми почуттями та думками на самоті, перед тим, як зайнятися іншою справою.

Виконуючи ці прості рекомендації, ви допоможете собі створити сприятливі умови для ефективного спілкування з психологом онлайн. А коротенький чек-лист підготовлений мною може стати у пригоді перед Вашою  першою консультацією з психологом - https://drive.google.com/file/d/179av-jarZFdDb7y0n1yt2LsUTaEn71Or/view?usp=sharing

 

Знайдіть свого психолога онлайн.

У Психолога » Робота з психологом, психотерапевтом » Як підготуватися до онлайн консультації з психологом?
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psiholog-psihoterapevt О важности преконтакта в отношениях

Психотерапевт – не волшебник и не телепат. Поэтому первые несколько встреч он будет вас расспрашивать о вашей проблеме. В зависимости от конкретных терапевта и клиента – эта фаза может длиться от 3х до 10 встреч.

психологія psiholog-psihoterapevt «Кто такой психолог и с чем его едят» или главные мифы о психологах

Когда-то я пыталась развенчивать ложные представления о психологах. Потом я поняла, что спорить бесполезно, психолог – это какой-то загадочный полушаман, полулекарь, полушарлатан, который «лезет в душу», что-то непонятное там делает – и в результате с человеком что-то происходит. 

Усі публікації розділу Робота з психологом, психотерапевтом ᐉ

 
Обговорення "Як підготуватися до онлайн консультації з психологом?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr