У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


ЯК ПОВЕРНУТИСЯ З ВІДПУСТКИ НА РОБОТУ І ЗБЕРЕГТИ НЕРВИ

У Психолога » Робота й кар'єра » Як повернутися з відпустки на роботу і зберегти нерви

Дивимось на календар — літо промайнуло, а з ним і сезон відпусток. Ми тільки звикли, що нічого не потрібно планувати, не треба нікуди бігти, ні з ким домовлятися, а вже потрібно знову адаптуватися до роботи. Різка зміна дії — у будь-якому разі стрес для організму. У відпустці ми маємо більш вільний графік, прокидаємось, коли хочемо, робимо, що хочемо, натомість робота має свої правила та рамки, за які не завжди можна виходити.

Перше, що скажу: не рекомендується брати відпустку більш, ніж на місяць, бо рівень стресу підвищується в рази. Після такої затяжної відпустки працівники відчувають одразу сильну втому, незадоволення, поганий настрій. Буває й гірше — погіршується стан здоров’я, зокрема проявляються психосоматичні захворювання — біль у шлунку, часті головні болі, серцево-судинні захворювання, біль у суглобах і тощо. Дослідження показують, що найчастіше працівники пишуть заяву на звільнення одразу після відпустки. Але чи шкодують про це потім — уже інше питання.

Аби уникнути цих негативних наслідків відпочинку, спробуємо напрацювати алгоритм, як вийти на роботу так, щоб наш організм не відчував стрес:

  1. Не виходьте з літака одразу на роботу. Розрахуйте відпустку таким чином, щоб повернутися додому за декілька днів до виходу на роботу. Добре відіспіться, підготуйте свій організм прокидатися трішки раніше — ближче до того часу, коли ви  прокидаєтеся в робочі дні.
  2. Якщо добре відпочили і дуже любите свою роботу, то вам здасться, що зможете виконати на 100 завдань більше, ніж раніше. Не треба цього робити — зміна темпу негативно на вас вплине. Якщо виконуєте 10 завдань упродовж дня, то розрахуйте їх на перший тиждень після відпустки і з кожним днем збільшуйте темп та навантаження.
  3. Не хапайтесь відразу за найскладніші завдання чи проєкти. Входьте поступово в ритм — розпочинайте робочий тиждень з легших справ.
  4. Пам’ятайте, що відпочивати потрібно не лише під час відпустки. Аби було легше почати робочий тиждень, не організовуйте для себе походи в кіно, музеї, галереї, ресторан, парк чи інші атракції.
  5. Коли багато пропускаєш, то хочеш наздогнати — усе швидко прочитати, увійти в курс справ, накопичити втрачений час і затриматись на роботі довше або й навіть прийти у вихідний. Не варто цього робити. Більше того: якщо є така можливість і начальник дозволяє, то перші кілька днів попрацюйте по декілька годин, поступово збільшуючи термін. Не пересиджуйте — ще напрацюєтесь.
  6. Займайтеся самонавіюванням. Після відпустки життя є, вона ще буде, а відпочивати можна і в будні. Головне — вміти знаходити для себе ресурси і не вважати, що робота — це рутина. Це частина нашого життя, у якій ми розвиваємось як особистості та отримуємо новий життєвий досвід.

 

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

У Психолога » Робота й кар'єра » Як повернутися з відпустки на роботу і зберегти нерви
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія rabota-karyera Як знайти власне покликання

Щоб швидко та надійно знайти власне покликання варто народитись десь в аграрній, технічно відсталій країні або у середньовіччі. В цих умовах перехід між соціальними прошарками укладений. Подорожувати по світу довго та небезпечно. Зміни відбуваються в

психологія rabota-karyera Как бороться с «застоем»?

Почти у каждого, кто планирует свои цели, случается так называемый «застой» – это период, когда вы размышляете, но четкого плана действий еще не видите.

Усі публікації розділу Робота й кар'єра ᐉ

 
Обговорення "Як повернутися з відпустки на роботу і зберегти нерви"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr