У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Як сказати дитині про секс і не тільки

як пояснити дитині про секс
У Психолога » Батьки й діти » Як сказати дитині про секс і не тільки

Завжди важко говорити про таку інтимну тему з власною дитиною. Ти не знаєш, як про це сказати, в якому віці, хто саме із батьків має таку інформацію доносити. Нам якось не зручно про «це» говорити, з нами ж не спілкувалися на такі теми і нічого, виросли! У Радянському Союзі «сексу не було», тож у нас не має навичок до діалогу. І це не про знання/незнання, а про емоційну складову в такій ситуації.  

В ранньому віці дитина може запитати «як я появився/появилася на світ?», або менший брат/сестра, чи хто інший: сусіди, родичі. Вперше, про дітонародження вартує розказувати дитині - до 3 рочків використовуючи словниковий запас відповідно до віку. Легенди про лелек, капусту і навіть про «подарунок від Бога» - це все минуле, незріле, радянське і брехливе. Це перша і одна із найголовніших історій, яку Ваша дитина запам’ятає назавжди. Зигмунд Фройд зазначав, що перші 3 роки є одними із найважливіших років життя людини, бо саме в цей час починає формуватися «Я» особистості. Якщо Ви розкажете неправдиву історію, Ваша дитина вже тоді втрачатиме до Вас довіру. Якщо вважаєте, що дитина мало, що розуміє, то можна розказувати не те, то Ви помиляєтесь. Вона може не розуміти, але відчувати. Також не вартує у будь-якому віці казати: «підростеш – зрозумієш», бо це про Вашу неготовність зріло і впевнено розказувати про «незручне». Варіант, як можете розказати 3 річній дитині звідки беруться діти: «діти народжуються від кохання мами і тата, після того дитинка появляється у животику, 9 місяців росте, а потім народжується на цей світ». У віці до 3-ох років цієї інформації буде достатньо, зазвичай додаткових питань не буває. Звичайно, якщо дитина росте у повній сім’ї, тож таку розмову бажано, щоб вели обоє батьків, якщо вони присутні. А якщо це спонтанне запитання і є хтось один із батьків, то нічого страшного, якщо розкаже мама або тато.

Згодом у дитини появляються додаткові запитання, буває це у віці 3-7 років. Дитина вже починає більше осмислювати і може задавати додаткові запитання. Вона бажає більше інформації та конкретики. Вартує розказати про статеві відмінності, можна показати малюнки по спеціальних дитячих книжках або в інтернеті. Дітям це цікаво, в цьому віці діти відчувають перші статеві інстинкти. Краще, щоб дитина дізналася від Вас, ніж заглядала у чужі труси у пошуках правди. Якщо Ви розумієте, що Вам це складно, Ви червонієте, не можете підібрати слова, Вам хочеться сміятися, то вже краще просто придбайте спеціальну літературу і дайте Вашій дитині. Вона сама з цим розбереться.

         Наступний етап статевого дозрівання, 7-10 років. Звідки беруться діти вже знають, а вже пора розказувати, які зміни в організмі чекатимуть на Вашу дитину. В цій ситуації краще, щоб спілкувався один із батьків залежно від статті дитини. Якщо дівчинка, то мама, якщо хлопчик, відповідно тато. Тоді ця розмова буде деталізована. Ця розмова, так би мовити підготовка до дорослого життя. Важливо тут називати все своїми іменами і підготувати дитину до змін в організмі.

         10-17 років дитини, той період, який лякливий для батьків. Перші симпатії, побачення, кохання. Думки про секс. Лекції про те, що себе потрібно берегти, не дадуть потрібного ефекту. Якщо Ви протягом життя дитини прикріплювали відповідні цінності, то все буде гаразд. В цей період найважливіше довіряти власній дитині, вільно спілкуватися, обговорювати стосунки з протилежною статтю, ділитися власними переживаннями, коли Ви були в такому ж віці. Навчити дитину оберігати себе. Обов’язково розказати про презервативи. У більш старшому віці, придбати презервативи і навчити ними користуватися. Окремою складовою має бути моральна сторона. Хлопцям потрібно розказати про сторону відповідальності. Дівчат про те, якщо вона ще не готова до статевого акту, то розумний хлопець завжди зачекає.

Підберіть дитячого психолога онлайн або в містах України.

         Найголовніше у спілкуванні про секс та статеве дозрівання з Вашою дитиною – це простота та правда. Підбирати слова відповідно до віку та складу характеру дитини. Відвертість притягує!

У Психолога » Батьки й діти » Як сказати дитині про секс і не тільки
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 1 з 1 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія roditeli-deti Реакції батьків на вибухи агресії дитини

Коли дитина ВИБУХАЄ емоціями роздратування, злості, агресії, - іноді дорослим так і кортить відреагувати на це словами по типу: "Досить! Що це ти така нервова?? Ми нічого такого тобі не сказали, все було нормально, а ти починаєш тут портити всім нас

психологія roditeli-deti Как мы «делаем» из своих детей будущих клиентов для психологов.

На написание этой небольшой заметки повлияло событие, которое я сегодня наблюдала, вот и захотелось поделиться, может даже где-то предостеречь. Стою на светофоре, жду, чтобы перейти на другую сторону улицы. Рядом со мной стоят несколько человек, ср

Усі публікації розділу Батьки й діти ᐉ

 
Обговорення "Як сказати дитині про секс і не тільки"

Коментарів 1

Про секс розмовляти з дитиною у дошкільному віці потрібно, враховуючи її психосексуальний розвиток. Сексуальне виховання починається з навчання дитини основам гігієни. Намагайтеся правильно називати статеві органи: «пеніс»-«вульва». Якщо дитина дізнається назви статевих органів через правила гігієни в 2-4 роки, вона буде сприймати ці слова як природні й нормальні. Знаючи правильні назви статевих органів, діти відчувають, що в них є дозвіл вільно розмовляти зі своїми батьками, коли виникають питання, точне називання також сприяє розвитку здорового і позитивного образу тіла. Пояснення має бути цілком легким і на рівні, достатньому для дитини, проте правдиве і точне %u2014 жодної капусти, лелеки й іншого безглуздя, яке сучасні діти саме як безглуздя і сприймають.
Діти дошкільного віку повинні знати, як захистити себе від сексуального насильства. Це означає, що ви повинні навчити дитину говорити «ні» дорослим.
Бесіди про наближення статевого дозрівання слід розпочинати раніше, ніж дитина досягне підліткового віку: в чому різниця між дівчатками та хлопчиками, які зміни в організмі відбуваються в підлітковому віці і як себе вести, як уникнути насилля, коли починати інтимні стосунки? Не нехтуйте обговоренням таких питань, як гомосексуальність і проституція, СНІД та інші хвороби, що передаються статевим шляхом. Але постарайтеся не залякувати дітей.
Якщо ви не можете відповісти на питання дитини, не бійтеся зізнатися в цьому. Зверніться до дитячого психолога або вашого сімейного лікаря. Не забувайте, що зараз є чимало книг, які пропонують прекрасні розповіді й ілюстрації того, як розвивається дитина, як вона потім росте, як її мама годує груддю. Є підручник про секс для дітей 6-9 років, що стане порадником у найінтимніших питаннях, які хвилюють дітей.

Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr