У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Завдання психотерапії

У Психолога » Робота з психологом, психотерапевтом » Завдання психотерапії

Завдання психотерапії Кожна людина прагне до психічної рівноваги і особистісного зростання, щоб зробити своє життя більш щасливим і багатогранним. Хтось може досягти цього самостійно, а комусь потрібна допомога. Допомога - це надання людині підтримки, це простягнення руки. Допомога здійснюється в різних формах, починаючи з того, що когось вислухає його приятель, і закінчуючи професійною психологічною допомогою.

Для того, щоб звернутися до психолога, необов'язково чекати поки життя поставить в таку позу, коли немилий весь білий світ і дихати через раз. Заглянути до психолога – все одно, що заглянути в дзеркало і запитати:« Свет мой, зеркальце, скажи. Да всю правду расскажи. Что я делаю не так? Попадаю как впросак? Что умею? Как живу? Как держусь я на плаву? Как вернуть мне к жизни вкус? Видеть радость, не укус?»(Вірш Галини Рудневої)

Професійна психологічна допомога-це: вислуховування клієнта, в результаті чого розширяться його уявлення про себе і власної ситуації, виникає їжа для роздумів; надання психологічної інформації; допомога клієнту в прийнятті відповідальності за те, що відбувається з ним. Всі події в своєму житті ми створюємо самі – своїми думками, емоціями, переживаннями, поведінкою, разом з навколишнім світом. Навколишній світ є відображенням наших думок, почуттів і емоцій.

Завдання психолога №1: не напхати клієнту повні кишені порад і рекомендацій, а спільними зусиллями поступово, в індивідуальному темпі і ритмі дізнаватися який він(вона) насправді. Яким(ою) бачать його оточуючі. Дуже часто розбіжності між «Яким себе бачу я» і «Яким мене бачать оточуючі» створює дуже багато життєвих проблем. У роботі з клієнтом я дотримуюся погляду Сократа - «Кожна людина знає істину. Я виступаю в ролі повивальної бабки, допомогаючи цій істині народитися».

Завдання психолога№2: повернути клієнту відповідальність за його власне життя. У визнанні авторства всього, що з ним відбувається.«Ні бог, ні цар і не герой», а особисто сама людина є ковалем свого щастя і нещастя. Виявивши себе таким, який є насправді, стає легше робити вибір, в стані якого ми опиняємося щомиті. «А зная суть и внутренний свой мир, Легко идти за зовами души. Тогда и выбор – лишь ориентир. Жизнь так прекрасна. Быть живым спеши».(Вірш Галини Рудневої)

Знайдіть свого психолога онлайн.

Завдання психолога№3: допомога у визначенні того, як людина створює собі труднощі і складності, що вона для цього робить. В ході цієї роботи поступово питання «І за що мені все це?!», «Чому Я?!» «Хто винен у моїх нещастях: баба Маня з п'ятого поверху або Іван Іванович з роботи?» заміняться на «ЩО і ЯК я роблю в своєму житті, що потрапляю у важкі і неприємні ситуації?». І ці ситуації досить часто повторюються. З іншими людьми, в іншому місці, але до болю знайомі.

Завдання психолога№4: допомога у визначенні того, що і як можна змінити в ситуації і як активізувати внутрішні сили, якими володіє кожна людина з моменту його зачаття-«дається нам по силі нашій». Кожна людина індивідуальна, унікальна і неповторна. І має унікальний набір інструментів і способів виходу з будь-якої життєвої ситуації. За допомогою психолога людина все це виявляє в собі і навчається користуватися. Що робить життя менш проблематичним і більш гармонійним.

Завдання клієнта№1: довіритися психологу і щиро говорити про те, що з ним відбувається в даний момент, що найбільш актуально в його житті(як погане, так і добре).Психолог не рентген. Наскрізь бачити не може. Він працює тільки з тим, про що говорить клієнт. І чим щиріше клієнт про це говорить, тим ефективніше робота. Дуже важливо бути чесним з самим собою в першу чергу.

Завдання клієнта№2: проявити сміливість і зустрітися з болем. Ми стали панічно боятися болю і страждання. Ми уникаємо все, що не приносить задоволення, що неприємно. Ми біжимо від будь-яких труднощів, від усього, що може бути болючим, і шукаємо обхідних шляхів. В результаті ми втрачаємо розвиток. Це раз. Є тільки один спосіб позбутися болю, що приносить сильні страждання – ПЕРЕЖИТИ його. Це два.

Завдання клієнта№3: застосовувати в життя те, що виявиться в ході роботи з психологом.

«Работы непочатый край.
Только ты не забывай.
Всё, что вместе вы найдёте
В ходе сложной той работы,
Можешь ты один решить-
Выбросить иль применить.
Применять ты тоже сам
Будешь это по шагам.
Ни бог, ни царь и не герой-
Никто не может стать тобой.
Пережить вместо тебя
Жизнь твою, хоть и любя».
(Галина Руднева)

читайте також:

Психолог онлайн или офлайн: что выбрать? Психолог онлайн или офлайн: исследования эффективности. Что выбрать, какой формат консультаций эффективнее? Телеконсультация вносит ряд корректив.

Изменения в психотерапии: кто и за что отвечает Когда клиент приходит на психотерапию, есть много надежд на личность терапевта. Он знает, он даст совет, он решит проблему, он изменит мою жизнь.Но то, что я поняла, работая психотерапевтом, и проходя личную терапию -- без собственной воли клиента к изменениям ничего не произойдет.

запитати психолога онлайн

Завдання клієнта№4: жити своїм життям. Ні матусиним, ні батьковим, ні кого б то не було іншого. При цьому намагаючись виправдати чужі очікування. Потрібно «всього лише» прислухатися до своїх власних бажань і потреб. «Ти–це ти, а я–це я. Я роблю своє, а ти–своє. Я в цьому світі не для того, щоб відповідати твоїм очікуванням, а ти не для того, щоб відповідати моїм. І якщо нам трапиться порозумітися один з одним, це прекрасно. Якщо ні, цьому не можна допомогти».(Фріц Перлз)

© Галина Руднева

У Психолога » Робота з психологом, психотерапевтом » Завдання психотерапії
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 2 з 2 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psiholog-psihoterapevt Навіщо психоаналіз людині сучасності?

Психоаналіз сучасності – це мозаїка течій, теорії яких часом дуже різняться. Страждання сучасності відрізняються від страждань часів Фройда. Істеричні театри вже практично не зустрічаються, але натомість суспільство затоплює депресія.

психологія psiholog-psihoterapevt Зачем нужен психолог?

Любой человек в жизни сталкивается с проблемами, но не каждый обращается за помощью к психологу/психотерапевту. И я уверена, что не всем это нужно. Тогда как понять, нужно ли это конкретно тебе? Прежде всего, важно понимать, чем психолог отличается о

Усі публікації розділу Робота з психологом, психотерапевтом ᐉ

 
Обговорення "Завдання психотерапії"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr