У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


читать по-русски

💉ІНФІКУВАННЯ ТРИВОГОЮ😱 Як ми хворіємо чужими емоціями?

😱ІНФІКУВАННЯ ТРИВОГОЮ💉
У Психолога » Страхи, тривоги, фобії » 💉ІНФІКУВАННЯ ТРИВОГОЮ😱 Як ми хворіємо чужими емоціями?

— це психологічний феномен, при якому тривожний емоційний стан однієї людини «заражає» іншу.

Таке "зараження" можна помітити у спілкуванні між людьми, коли в процесі діалогу одна людина вбирає стан іншого.

📺Але також це відбувається через ЗМІ, соціальні мережі або навіть громадські настрої-постійне занурення в негативні новини та жахливі обговорення підвищують почуття загрози та занепокоєння, навіть якщо ви перебуваєте фізично в безпеці.

 

❓️Чому так відбувається⁉️

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.


На фізіологічному та нейробіологічному рівні це пояснюється кількома процесами:


🧬 Дзеркальні нейрони.

Відіграють роль в емпатії: коли ви спостерігаєте людину в тривозі, ваш мозок може «дзеркалити» та відтворювати аналогічну емоцію. Люди можуть копіювати емоції оточуючих і іноді навіть плутати власні переживання з переживаннями оточуючих. Також, якщо у вас є схильність до тривожності і пов'язані з цим почуттям особисті переконання, ви набагато легше і швидше підхопите чужу паніку.


🧬Лімбічна система.

Мигдалеподібне тіло - відіграє ключову роль у формуванні емоцій, зокрема страху. Воно може активуватися не тільки при об'єктивній загрозі, але й у відповідь на спостереження за іншою людиною, яка відчуває тривожність чи страх. Також через спостереження активується вегетативна нервова система (прискорене серцебиття, пітливість, напруга м'язів).


🧬Соціальне навчання.

читайте також:

Как справиться с тревогой. Упражнения для самопомощи Наша жизнь полна неизвестности.Каждый день мы встречаемся с новыми, а порой и сложными задачами. Наша психика снабдила нас прекрасным инструментом- реагировать тревогой на новое, доселе неизвестное действие. Но если уровень тревоги слишком высокий, ...

Коронавирус без паники: что делать, чтоб сохранять спокойствие. Давайте сразу к сути: паниковать не время никогда. Испытывать страх, грусть, злость — это ок. Но когда дело доходит до паники, дальше всё происходит как в тумане. Эмоции переполняют, рацио отключается, человек начинает действовать необдумано

запитати психолога онлайн

Через наслідування та спостереженням люди можуть переймати звичку реагувати тривожно на певні ситуації. У сім'ях чи групах тривожні «шаблони» можуть передаватися, особливо якщо лідер цієї групи доносить тривожні реакції як нормальні та правильні.

🧬 Стрес.

Ну і як наслідок, якщо ви довго перебуваєте в таких групах тривожних людей, рівень ваших гормонів стресу, адреналіну та кортизолу може підвищуватися. Ви будете більш збуджені і дратівливішими і частіше турбуватися.


🧐Якщо ви помічаєте, що після того, як ви поспілкувалися з тривожним другом або членом сім'ї, ваш настрій різке погіршилося, ви напружені, роздратовані без будь-якої причини, «все погано», а в голові жуйка з чужих проблем-можливо, ви схильні до «інфікування» чужими.

anxiety

❓️Що вам робити⁉️

  • 🧠 Розвивати навички відстеження своїх та чужих емоцій, розрізняти їх. Розвивати рефлексію і аналіз.
  • 🧠 Знати свої емоційні кордони - не займатися «емоційним обслуговуванням», вчитися не брати на себе почуття та проблеми інших людей і не «рятувати» всіх ціною своїх власних сил.
  • 🧠 Контролювати кількість негативної інформації з медіа та кількість спілкування-знайти баланс, дозувати під себе.
  • 🧠 Розвивати стійкість до стресу — через практики розслаблення, відпочинок, терапію. Може бути корисним дослідити власні переконання, способи комунікації с іншими та їх корені, та пошук більш підходящих поведінкових стратегій.

°

Якщо ви і є та сама тривожна людина і схильні ділитися своїми переживаннями з іншими, залучати їх до цього процесу, з метою отримати підтримку чи допомогу- пам'ятайте, що ви самі можете «заражати» близьких людей і множити загальне почуття небезпеки.

❤️‍🔥

Чим більше інтенсивність емоцій, тим складніше критично мислити і бачити проблему ясно.

І відповідно, і вам, і вашому близькому буде набагато складніше шукати конструктивні підходи до вирішення проблеми.

Для запису на консультацію пишіть у особисті повідомлення або Telegram, Viber🙂

У Психолога » Страхи, тривоги, фобії » 💉ІНФІКУВАННЯ ТРИВОГОЮ😱 Як ми хворіємо чужими емоціями?
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія strahi ТРЕВОГА: друг или враг?

В ситуациях, когда мы испытываем тревогу, происходят изменения на уровне мыслей, тела, поведения. Всё это часть тревожных реакций- БОРЬБЫ, БЕГСТВА или ЗАМИРАНИЯ. Эти три реакции способны меняться в зависимости от угрозы.

психологія strahi Безопасность в небезопасности

В условиях всеобщего карантина предлагаю не оставаться в одиночку со своими чувствами. Когда все внешние дела приостановлены, внутри невольно поднимается все то, от чего раньше убегали. Остановиться и заглянуть в себя бывает очень непросто.

Усі публікації розділу Страхи, тривоги, фобії ᐉ

 
Обговорення "💉ІНФІКУВАННЯ ТРИВОГОЮ😱 Як ми хворіємо чужими емоціями? "

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr