У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Алло! Ти де? Це турбота, тривога чи контроль?

У Психолога » Страхи, тривоги, фобії » Алло! Ти де? Це турбота, тривога чи контроль?

тривога чи контроль Привіт, дорогі друзі! Сьогодні зачепимо маленький аспект прояву тривожності, турботи та контролю в буденному житі. Розглянемо як саме дзвінок від однієї людини до іншої може бути сприйнятий по-різному.

Почнемо із тривоги. Існує така риса характеру як тривожність і вона проявляється чи не в усіх сферах взаємодії тривожної людини з оточенням. Зокрема людина, якій характерний високий рівень тривожності постійно тримає своє тіло в напрузі та очікувані чогось.

Тривожна людина створює ілюзію впливу на навколишнє середовище, переконавши себе в тому, що однозначно "підготовлений-це завжди озброєний". Звісно це не так. Саме тому людина із базовим високим рівнем тривожності постійно очікує від навколишнього світу чи не найгірших подій.

Тривожна персона постійно продумовує сценарії драматичного розвитку подій, слідкує  за резонансними новинами в інтернеті та телебаченні. А це в свою чергу ще більше наганяє страх та тривогу.

Тривожна персона часто фіксується на вегетативних проявах в роботі власного організму (підвищене потовиділення, почервоніння щік, сонливість, холодні або спітнілі руки і т.д.) Це також призводить до росту тривожності і страху за своє тіло та здоров'я.

Людина із високим рівнем тривожності може тільки те й робити, що підтримувати своє тіло, так би мовити, в стані постійної мобілізації.

(А раптом у мене смертельний вірус, або війна почнеться; А раптом мій друг чи подруга хворі; А раптом це укус не звичайного комара, а мухи цеце; А раптом почервоніння на шкірі після природи-це енцефалітний кліщ; А раптом мій чоловік (-дружина) по дорозі додому потрапив в аварію, або в нього (-неї) зупинилося серце після випитого алкоголю чи екзотичної їжі; А раптом чоловік (-жінка) не знає, що має алергію і з'їв або з'їла щось заборонене і т.д.

В такої людини зняття тривожності може бути в пріоритеті, проте вона сама породжує і розвиває в собі тривожні думки. Такий дзвінок із тривожним і панічним запитанням "Алло! Ти де?!" може бути результатом нав'язливих тривожних думок, які перед цим пройшли не одне коло в голові того, хто дзвонить.

Звісно зустрічається варіант турботи, коли дзвінок "Алло! Ти де!?" може бути як наслідок того, що хтось готує вечерю і хоче, щоб людина на іншому боці трубки отримала її гарячою. Або ж хтось переймається можливою відсутністю громадського транспорту і хоче забрати ту іншу людину на власному авто.

Часто варіант турботи змішується із тривожністю, але турбота може проявлятися і в стані психічної гармонії, тобто і за відсутності тривожності.

Можливий і варіант контролю, коли в парі, наприклад, не створено достатнього рівня довіри і хтось із партнерів проявляє контроль нав'язливими дзвінками до іншого(-іншої) або друзів, подруг чи родичів партнера.

Буває, що партнери плутають мотиви дзвінка "Алло! Ти де!?" і сприймають за контроль варіант прояву турботи, тривожності, або змішування цих факторів. Тоді може включатись протест проти контролю, лунати крик у відповідь на подібне запитання, виникати бажання втекти із під авторитаризму та зробити щось як кажуть на Закарпатті "ай за то".

З усім можна працювати. Можна вийти на достатній рівень довіри в парі, якщо вона ще прийшла до нього, або зменшити загальний рівень тривожності за допомогою психотерапії (підкреслюю загальний, а не ситуативний "коли трапляються якісь ситуації, в яких мобілізація організму необхідна-тривожність часто допомагає справитись з такою ситуацією").

Єдине, що я хотів сказати цим постом-ми часто не розуміємо мотиви інших людей і сприймаємо своє бачення світу за єдине правильне. Розумійте один одного, домовляйтесь один з одним і дзвоніть, за наявності або за відсутності різних запитань до іншої людини.

Якщо інформація була вам корисною-коментуйте та поширюйте її в соцмережах. Для вас це питання однієї хвилини, а для мене-можливість просунути власну сторінку та бути почутим тим, кому це дійсно потрібно. Будьте щасливі!

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

У Психолога » Страхи, тривоги, фобії » Алло! Ти де? Це турбота, тривога чи контроль?
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія strahi Обсессивно – компульсивное расстройство (ОКР)

ОКР диагностируется по следующим критериям: 1. Обсессии. 2. Компульсии. ОКР делает большой акцент на тревогу, человек, страдает, ему очень тяжело выдерживать тревогу, и тут же ОКР дает «спасительную таблетку» - компульсии. И многократное повторение

психологія strahi Дихай заради життя! (Дихання та тривожність)

Тривожність – це  порушення регуляції емоцій. Один  відділ мозку при цьому надмірно або непостійно активний (мигдалина) а інший -   недостатньо активний ( префронтальна кора).  Саме розбалансування цієї взаємодії  має потужний вплив на те, як ми сприймаємо навколишнє середовище, себе та інших людей: як безпеч

Усі публікації розділу Страхи, тривоги, фобії ᐉ

 
Обговорення "Алло! Ти де? Це турбота, тривога чи контроль?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr