У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Чому перфекціонізм - це недолік?

У Психолога » Самопізнання » Чому перфекціонізм - це недолік?

Чому перфекціонізм це недолік, а не перевага людини?

Тому що він є результатом завищених вимог до себе і тривожності. Людина-перфекціоніст постійно прагне досконалості, ідеалу.. а це, часто, є недосяжною метою.

Самокритика

Така людина відчуває постійну напругу та тривогу за результат, за те "що скажуть люди", вона боїться відчути сором за себе.. Але насправді вона вже його відчуває..

Перфекціоністами не народжуються, ними стають.
Тобто в значній мірі перфекціонізм, як надмірна вимогливість до себе та оточуючих, формується в дитинстві, внаслідок виховання батьків.
Якщо батьки страждають перфекціонізмом та соромом за себе, коли щось неідеально, то і дитина почне так відчувати життя та себе в ньому.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Якщо в дитинстві батьки багато цікавляться лише оцінками дитини, якщо постійно акцентують увагу на тому, щоб дитина вчилась на "відмінно", очікують найкращих результатів, соромлять за помилки, порівнюють з іншими дітьми - ось вам всі умови для розвитку перфекціонізму.. постійної тривоги за себе.. за те, щоб виправдати очікування батьків і інших людей..

Там, де було багато умовної любові, тобто за щось, - розвиватиметься перфекціонізм, як спосіб заслужити любов, прийняття, визнання..

Отже, основні проблеми від перфекціонізму це:

 • завищені вимоги до себе
 • нездатність радіти своїм результатам, які добрі, а не ідеальні
 • постійна тривога
 • самокритика
 • залежність від оцінки іншими
 • прагнення щось показати, доказати, когось вразити..
 • сильний страх себе проявляти, пробувати, помилятись
 • неможливість розслабитись, напруга всередині
 • порівняння себе з іншими не на свою користь
 • часто пригнічений настрій
 • і інші..

Що з цим можна зробити? Піти до психолога 😉

А самостійно ви можете:

 1. Проаналізувати власне дитинство:
  Який приклад поведінки батьків ви бачили? Як вони ставились до себе? Чи насолоджувались якимсь процесом? Чи навпаки тривожились за результат і картали себе?
  Як батьки виховували вас? Що було для них важливо? Чи порівнювали вас з іншими? Чи соромили за помилки? Чи цікавились вами, вашими почуттями, інтересами тощо?
 2. Почати давати собі дозволи на помилку, знижувати надмірні вимоги, вчитись насолоджуватись процесом, а не лише результатом, працювати з власним соромом, сформулювати для себе нові принципи життя, тобто написати підтримуючі фрази, які варто читати щодня і поступово зміняться руйнівні переконання.

Бажаю вам звільнення від перфекціонізму 💛

читайте також:

Чому наявність невирішених проблем псує вам життя? Ви витрачаєте багато часу на неважливі речі. До списку цих неважливих речей можна віднести: а) Час, після проведення якого приходить почуття провини; б) Самокопання, або вірніше сказати самозакопування, коли наприклад в синдромі навчаної безпомічності ви жалієте себе, згадуючи провали та невдачі;в) Катання на

Соломинка, вуглик та біб Казка від Якоба і Вільгельма Грімм. Притча про жабу і скорпіона. Жертовність. Чи вмієте ви сказати «Ні». Людина все життя вчиться приймати власну природу, її циклічність та ритм, і водночас агресивно бореться з нею або втікає.

запитати психолога онлайн

Психолог Світлана Гліган

Дата публікації 2023-05-13 в 01:39:04

У Психолога » Самопізнання » Чому перфекціонізм - це недолік?
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія samopoznanie Стыд из-за нежности. Откуда и к чему приводит? Чем грозит?

Многим людям довольно сложно выражать тепло, нежность и благодарность. Нас больше учили быть сильными, выживать на своей силе воли, достигать и показывать результаты, а вот чувство нежности было стыдно проявлять.

психологія samopoznanie Мир отношений шизоидного клиента

Доброго вам дня, дорогие читатели! Сегодня я хочу поделиться с Вами мыслями по поводу мира отношений шизоидной личности. Мы поговорим о том, как эти глубокие, погружённые в себя...

Усі публікації розділу Самопізнання ᐉ

 
Обговорення "Чому перфекціонізм - це недолік?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr