У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


ДДА і емоційна самотність

У Психолога » Хімічні залежності » ДДА і емоційна самотність

самотністьДорослі діти алкозалежних- ДДА.  Такою абревіатурою в психології позначають людей, що росли і виховувались в сімʼях де хтось один з батьків страждав алкоголізмом. ДДА виділені у окрему групу, адже підхід до психотерапії теж потребують особливий. Є певні патерни поведінки, що зберігаються у дорослому житті, навіть якщо вони не вживають. Все це наслідки виховання у співзалежній системі. Однією із постраждалих сфер є емоційна.

Чому те минуле якого ДДА так цураються знову повторюється? Досвід, де відсутність довірливих відносин зі своїми дорослим, приніс стільки болю. Досвід, який ми так хочемо забути і стараємося обрости близькими теплими людьми зараз. То чому в дорослому житті ми знову потрапляємо у відносини з емоційно недоступними людьми?

Наші почуття, якими ми ділимося в контакті з іншими, формують емоційну близькість. Це важливий компонент любовних відносин. Ми можемо висловити будь які свої почуття, незалежно що їх викликало. І важливо те, що ми ділячись відчуваємо себе у безпеці. Емоційна близькість приносить глибоке задоволення і, формує знання- мене приймають саме такою, якою я є. Адже інша людина хоче нас пізнати не засуджуючи і не оцінюючи.

Такий досвід бере початок з нашого дитинства. Маленьке немовля формує відчуття безпеки зі своїми дорослими саме через емоційний зв’язок. Це перша форма комунікації з тими, хто про нас турбується. Емоційно доступні батьки дають дітям зрозуміти, що у них є час та місце для потреб дитини. В свою чергу, батьки усвідомлюють і приймають свої почуття. І налаштовані на своїх дітей, щоб помічати їх настрій. Дитина відчувається у безпеці коли потребує опори і підтримки, або коли хоче поділитись радістю. Так батьки демонструють, що їм подобається спілкуватись з дитиною і розмовляти про почуття- нормально.

Якщо подивитись на співзалежну систему, де був присутній активний залежний, вихідцями з якої є ДДА. Перегружені алкоголізмом батьки не мали вільного ресурсу, щоб помічати внутрішні переживання дитини. Крім того, вони уникали емоційної близькості, цим самим обезцінювали почуття дитини. Перегружені дорослі відчувають дискомфорт від власних емоційних потреб. І просто не знають як підтримувати когось на емоційному рівні. Стійка і систематична поведінка протягом довгого періоду часу, відбиває бажання дитини звертатись до свого дорослого за допомогою і підтримкою. Закривається місток до емоційного контакту.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Зараз ви можете відчувати пустку у душі і глибоку самотність. І думати, що ці переживання роблять вас дивними, обтяжливими для інших. Що ви вимагаєте особливого відношення до себе. Саме словосполучення «емоційна самотність» натякає, щоб заповнити цю пустку потрібні теплі і емпатичні люди поруч. Щоб хтось проявляв зацікавленість і співчуття до емоцій, які я відчуваю. Бо ця самотність не дивна і не беззмістовна. Це передбачуваний результат виховання в умовах недостатнього емоційного включення.

Таким теплим і щирим колом, може стати подруга, чи група людей, які захоплюються спільним хоббі, партнер по життю і кохана людина, терапевтична група. Головне, щоб це були емпатичні, зацікавлені у щирості люди.

У Психолога » Хімічні залежності » ДДА і емоційна самотність
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psihologiya-addiktsyi Парадокс созависимости, часть 2: зависимость, контроль, боль, жалобы

В предыдущих статьях («Созависимость: что это, треугольник Карпмана, осложняющие факторы» ...

психологія psihologiya-addiktsyi Опять напился...

Почему муж пьет, виновата ли я? Замкнутый круг, из которого многие женщины не видят выхода. Алкоголизм не существует без пособника – созависимого.

Усі публікації розділу Хімічні залежності ᐉ

 
Обговорення "ДДА і емоційна самотність"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr