У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Хто такий Психотерапевт?

Вітаю, мене звати Руслан Анчаков, я практикуючий психолог в методі позитивна психотерапія.

Зараз продовжую навчання даному методу на психотерапевта.
Чому? Я розумію, що ця професія на усе моє життя. Оскільки жити я планую довго, то все, що мені дасть навчання, точно знадобиться. Звичайно, дане навчання — це однозначно розвиток як особистості в цілому, так і в професійній ідентичності!

Хто може бути Психотерапевом? Та людина, яка має психологічну або медичну освіту, пройшла базовий курс в методі Позитивна Псиихотерапія і готова присвятити себе навчанню ще протягом 3,5-4 років.
Коуч(тренер).Психолог.Психолог Психотерапевт. Яка різниця?
Саме в такому хронологічному порядку ви будуєте себе в професійних ідентичностях в процесі навчання.

Коуч(тренер) насамперед допомагає якнайшвидше досягнути поставлених цілей у житті. І комусь тут уже достатньо як з позиції клієнта, так і з позиції професіонала.

Психолог. Хтось хоче пірнати глибше: «психотерапевтичне консультування» -саме так офіційно звучить зараз мій сертифікат . Тобто у мене частково є інстурмент та методологія для Психотерапії, але він далеко ще не повний, і ще багато чого потрібно зробити, навчитись, відпрацювати. Тобто психолог працює не тільки із запитами, цілями, змінами поведінки, а уже із здібностями, установками(принципами), концепціями, емоціями, переживаннями усієї особистості. Основним завданням психолога є допомогати.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Психотерапевт – лікує (звичайно не завжди, але це найвлучніше описує його діяльність); психотерапевт працює на усіх трьох рівня глибини душі. У нього є усе, щоб пірнати в глибини душі, винирювати звідти і тим самим робити клієнта кращим. Звичайно, пірнає і сам клієнт, він сам відчиняє двері, за якими часто невідомо та темно, і, що головне: сам робить кроки, як туди, так і назад. Психолог, психотеравт, коуч є тією опорою, підтримкою, рукою допомоги, світлом, яке освічує цей шлях. Він — карта, якою людина йде в глибину своєї душі і, ГОЛОВНЕ — повертається назад — в зовнішній світ.

У кожного такого психотерапевта є свій психотерапевт! Ти не можеш допомогти людині розібратись з її проблемами, не пропрацювавши і допрацьовуючи свої. Приклад. Іра (36 років) розказує про стосунки із чоловіком, який пішов із сім’ї, розмова має досить емоційний характер, в ній проговорюються переживання та біль, який вона відчувала при втраті. НЕПРАВИЛЬНО: психолог Лідія в свої 33 також мала ситуацію, в якій чоловік залишив її та пішов із сім’ї, зараз при цій розмові в ній також спалахнули емоції, які відчувала вона в той нелегкий період її життя. ПРАВИЛЬНО: Лідія із своїм психотерапевтом пропрацювали на терапевтичних зустрічах цю ситуацію, тож коли до неї звертаються із подібними запитами, вона не включається в свою реальність і свої емоції, а цілком знаходиться в ідентичності Психотерапевта і повністю у контакті із Ірою. (Персонажі та історія вигадані)

Навіть якщо Лідія включалась в свої переживання, вона дану ситуацію може обговорити на супервізії, де є вона, психотеравепт(психолог) та супервізор, тож усі разом, покроково, розбирають ситуацію. Тут вона може отримати зворотній зв’язок від колег щодо її минулих та майбутніх дій. На інтервізійних зустрічах можна і побути в ролі клієнта, консультанта, обговорити обрану усіма тематику, і також поділитись із ситуаціями , де виникали труднощі у психологічні практиці.
Як особистість випливає на ідентичність психотерапевта і навпаки?

На нашу особистість впливає усе починаючи з перших днів нашого життя. В процесі навчання на психолога, психотерапевта , одним із аспектів є власна психотерапія( це краще почати ще до процесу навчання,а потім підтримувати) на якій ми часто «»чистимо» наше дитинство, все що впливало на нас, що ми до кінця не усвідомлювали і це тільки одна сторона. Інша,- коли ти в ідентичності психолога(психотерапевта), так я психолог не 24/7 а лише на консультаціях, чи тренінгах (хоча на тренінгах більше як тренер). Уявіть собі, стоматолога, який ходить по вулиці і заглядає вам у рот, без рукавичок і халату. Танцюрист .який не ходить а бігає «бігунцем», актор який у костюмі і в ролі спілкується із вами.

Суть,— за кожною професією є людина, і коли вона не в професійній ідентичності то вона просто людина, (Це із ряду питань ,- «Ти ж психолог розкажи…» )
Однозначно я люблю свою роботу, хоча її так не люблю називати, скоріше професію, і бути в ідентичності психолога. Люблю включатись в цю ідентичність та БУТИ! Бути із клієнтом увесь час, тобто не думати про свої справи, про свої емоції, А бути поруч із ним, із його переживаннями,горем, і так давати підтримку, і що важливо ресурс, позитив, навіть якщо на перший погляд його немає, та РАЗОМ шукати і обов’язково находити.Показувати клієнту куди йти і робити за ним крок за кроком. Створити довірливу атмосферу і довірливі стосунки, якщо треба зайнятись просвітою щодо хто такий психолог та в чому полягає його робота, Який секрет успішного психотерапевта,- техніки, метод, навчання, це все так! Але ключовим є сам психотерапевт та психотерапевтичні стосунки ,які формуються із клієнтом в процесі психотерапії.!

Бажаю кожній людині , парі, дитині та сім’ї знайти свого психолога –психотерапевта.!

Дякую за дочитані слова, будьте щасливі!)
Психолог(майбутній психотерапевт).
Руслан Анчаков

психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
Обговорення "Хто такий Психотерапевт?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr