У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Як відстоювати свої права та говорити "ні"

У Психолога » Самопізнання » Як відстоювати свої права та говорити "ні"

Чому так важко відстоювати свої права та говорити "ні"?

В першу чергу тому, що відстоювання прав може бути потенційно небезпечним. Ви можете отримати агресію у відповідь, вас можуть знецінити або осоромити, або вас можуть відкинути та виключити із кола своїх. 

Все починається з дитинства. Коли прояви агресії дитини батьками не віталися, критикувалися або каралися, дитина привчається бути зручною та неконфліктною. Адже втратити прихильність батьків є небезпечним. Дитина адаптується до вимог та формує життєву стратегію підлаштування та залежності від іншого.

Виростаючи, така людина говорить "я людина неконфліктна", видаючи це за позитивну рису свого характеру. Насправді, вона просто не вміє конфліктувати конструктивно. Вона цьому не навчена, оскільки не має такого досвіду, адже завжди підлаштовувалася під вимоги і очікування батьків. 

Або, ймовірніше, вона конфліктувати боїться. І це страх втратити прихильність свого оточення або бути не прийнятим в певну групу. Це один із найдавніших страхів людини, як істоти соціальної, оскільки приналежність до соціальної групи була основою виживання. 

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Але дитяча форма взаємодії із світом в дорослому реальному  світі вже не працює.

Як же відмовляти і відстоювати свої права, думку або кордони? 

Тут, на мою думку, головним є навчитися  відчувати свободу. Свобода від внутрішнього критика, від «так не можна», «не можна бути егоїстом», «потрібно допомагати іншим», «що скажуть люди», від почуття залежності і зручності для інших. 

Свобода від невдоволеності собою, докорів совісті, коли ти вчиняєш у відповідності до своїх потреб. 

Свобода. бути вільною сказати «так» собі у свободі сказати «ні» іншим. 

І цього відчуття реально досягти, якщо працювати над собою і усвідомити та прийняти всього 2 речі: 

читайте також:

Практика self-compassion Человек находясь в сложной ситуации, больше склонен к самокритике и аутоагрессии. Если же трудности у других, ситуация практически та же. Как-будто бессознательно хочется, чтобы человек скорее прекратил н

Анализ. Долгий путь к себе. Я не знаю, возможно ли быть самим собой в принципе. Этот вопрос настолько же сложен как и прост одновременно. Наше начало и наш базис основаны изначально на чьей-то жизни, я имею в виду нашу мать и отца...

запитати психолога онлайн

📌відбудовування кордонів йде тільки через конфлікт, тому його не уникнути. І, так, ваша твердість у цьому може іншим не сподобатися. 
Але ви вже дорослі і відповідальність за те, щоб вам було добре, тепер тільки на вас. 

Дитяча вивчена стратегія підлаштування і зручності тепер тільки шкодить. Вона заганяє вас у вузький коридор того, що вам дозволено і сильно обмежує ваші можливості в житті і відповідно ваші результати та успіхи.

📌 ви не в змозі відповідати за негативні емоції інших людей у зв'язку з вашою відмовою. Образиться людина, чи розізлиться, чи захоче відімстити - це поза вашим контролем. Відпустіть цей контроль, ви тут безсилі.
Але щоб не сумніватися в тому, що ви не  порушуєте при цьому кордонів іншого, виражайте своє бажання або відмову м'яко та ввічливо за формою, але твердо та наполегливо за змістом. 
 
Відчуваючи провину, зрозумійте найважливіше: у вас немає наміру зробити комусь погано спеціально. Ви лиш дбаєте в першу чергу про себе. Ви не людині відмовляєте, ви собі не відмовляєте. Ви відповідальні в першу чергу за себе

Якщо по-справжньому усвідомити, прожити та прийняти ці речі - ви відчуєте значне полегшення. 

І це буде важливим кроком до внутрішньої свободи бути вільним поставити в пріорітет себе та жити своїм життям.

На додачу до цього ви можете потренуватися відмовляти або відстоювати свою думку в декількох найбільш типових для вас життєвих ситуаціях. Змоделювавши в уяві можливі варіанти реакції вашого співрозмовника на вашу відмову, ви значно знизите рівень своєї тривоги з цього приводу.

Проходити цей шлях сепарації від чужих настанов не просто і вам може знадобитися допомога спеціаліста. Я успішно допомагаю з такими запитами, тому радо запрошую до себе на консультацію🌱

У Психолога » Самопізнання » Як відстоювати свої права та говорити "ні"
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія samopoznanie Границы. Кожа моего Я.

Свои психологические границы я могу узнать только соприкоснувшись с другой границей. И при этом у меня возникают какие-то ощущения, чувства. Как с кожей.

психологія samopoznanie Моя судьба - мой характер

Характер человека и его отношения с людьми. Качество отношений во взрослой жизни зависит от качества отношений которые мы переживаем до 6 лет.

Усі публікації розділу Самопізнання ᐉ

 
Обговорення "Як відстоювати свої права та говорити "ні""

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr