Комплекс жертви

Людина з комплексом жертвиЛюдина намагається догодити близьким, демонструє повну самовіддачу і незалежність. Проте це лише маска, за якою приховується комплекс жертви - тотальна залежність і намагання отримати любов, тільки-от в розумінні такої людини її можна отримати лише у випадку готовності жертвувати собою заради інших.

Для вас характерні такі думки?

- "Мені просто не щастить"- "Чому ж так вийшло?"- "Такий вже в мене характер"- "Ви довго будете наді мною знущатись?"- "Від мене мало що залежить"- "Не звертайте на мене увагу"- "На краще я не розраховую"- "Підкажи, що мені робити"- "Не треба мені дякувати"

Комплекс жертви - родом з дитинства, в якому дитина не відчувала безумовної любові батьків, коли тебе люблять не "за щось", а "просто так". Відсутність такої любові формує у дитини відчуття власного "Я" як нецінного. Поступово приходить усвідомлення, що отримати любов можна тільки тоді, коли ти робиш те, що від тебе очікують: гарно вчишся, допомагаєш мамі, слухаєшся.

Така дитяча травма формує у дорослої людини занижену самооцінку, відчуття власної неповноцінності і негативні очікування. Вона нездатна захищатись, вимагати до себе поваги, адже єдина звична для неї модель поведінки - дозволяти іншим людям використовувати себе.

Поспостерігайте за собою - такі прояви характерні для вас?

читайте также:

Белая зависть - тоже зависть Вы слышали когда-нибудь фразу: "Я завидую тебе белой завистью"? Вы верите, что зависть бывает белой?  Я вот тоже долго верила, что бывает, пока не пошла учиться на психолога.  Давайте разложим по полочкам? Что ж такое зависть?  Викип...

Психотерапевтическая история про встречу с внутренним конфликтом На встречу к психологу пришла женщина среднего возраста. Когда она вошла, в ее походке ощущалась твердость и уверенность. Это сильно отличалась от ее внешнего вида...

  1. Потреба у співчутті, увазі та жалості інших, які хибно сприймаються як прояв любові. 
  2. Попередні провали і невдачі - доказ відсутності перспектив і неможливості високих досягнень.
  3. Відчуття себе тою "маленькою людиною" яка намагається боротися зі злом.
  4. Виправдання неможливості досягти цілей в силу відсутності потрібних зв'язків, достатнього рівня освіти чи соціального статусу.
  5. Відчуття своєї жертовності як особливого дару, що дає хибне відчуття самодостатності.

Людина з комплексом жертви не обирає бути такою, вона просто не знає, як бути іншою, тому що це несвідомий вибір. Бути жертвою - це вторинна вигода, адже можливість напряму отримувати від людей бажану любов - заблокована. Робота з психологом для такої людини - скоріше необхідність, адже самотужки ніхто не в силах впоратися з тим, що в повній мірі не усвідомлюється.

У Психолога » Комплексы » Комплекс жертви
психолог

Оценка публикации
понравилось: 3 из 3 оценивших
  нравится публикация?  

Нравится 3 из 3. Оценочная шкала: от 0 до 3

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии kompleksy Белая зависть - тоже зависть

Вы слышали когда-нибудь фразу: "Я завидую тебе белой завистью"? Вы верите, что зависть бывает белой?  Я вот тоже долго верила, что бывает, пока не пошла учиться на психолога.  Давайте разложим по полочкам? Что ж такое зависть?  Викип...

статья по психологии kompleksy Остаться собой и научиться говорить «нет»

Слово «нет» иногда становится тяжелым и неподъемным. Когда мы не можем отказать и делаем что-либо не по своей воле, это приводит к раздражению...

Все публикации раздела Комплексы >>

 
Комментарии к "Комплекс жертви"

Комментариев: 1.

А якщо самотужки усвідомлюєш свою проблему, причому вже у повній мірі, провівши паралель з дитинством. Хочеш боротися, викорінити цей тупий синдром жертви, а нічого не виходить, ти повертаєшся до витоків.. Ну невже без психолога ніяк? Я геть втратила віру в себе через постійні намагання зажити психологічно здоровим життям.
Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr