У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Комплекс жертви

У Психолога » Комплекси » Комплекс жертви

Людина з комплексом жертвиЛюдина намагається догодити близьким, демонструє повну самовіддачу і незалежність. Проте це лише маска, за якою приховується комплекс жертви - тотальна залежність і намагання отримати любов, тільки-от в розумінні такої людини її можна отримати лише у випадку готовності жертвувати собою заради інших.

Для вас характерні такі думки?

- "Мені просто не щастить"- "Чому ж так вийшло?"- "Такий вже в мене характер"- "Ви довго будете наді мною знущатись?"- "Від мене мало що залежить"- "Не звертайте на мене увагу"- "На краще я не розраховую"- "Підкажи, що мені робити"- "Не треба мені дякувати"

Комплекс жертви - родом з дитинства, в якому дитина не відчувала безумовної любові батьків, коли тебе люблять не "за щось", а "просто так". Відсутність такої любові формує у дитини відчуття власного "Я" як нецінного. Поступово приходить усвідомлення, що отримати любов можна тільки тоді, коли ти робиш те, що від тебе очікують: гарно вчишся, допомагаєш мамі, слухаєшся.

Така дитяча травма формує у дорослої людини занижену самооцінку, відчуття власної неповноцінності і негативні очікування. Вона нездатна захищатись, вимагати до себе поваги, адже єдина звична для неї модель поведінки - дозволяти іншим людям використовувати себе.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Поспостерігайте за собою - такі прояви характерні для вас?

  1. Потреба у співчутті, увазі та жалості інших, які хибно сприймаються як прояв любові. 
  2. Попередні провали і невдачі - доказ відсутності перспектив і неможливості високих досягнень.
  3. Відчуття себе тою "маленькою людиною" яка намагається боротися зі злом.
  4. Виправдання неможливості досягти цілей в силу відсутності потрібних зв'язків, достатнього рівня освіти чи соціального статусу.
  5. Відчуття своєї жертовності як особливого дару, що дає хибне відчуття самодостатності.

Людина з комплексом жертви не обирає бути такою, вона просто не знає, як бути іншою, тому що це несвідомий вибір. Бути жертвою - це вторинна вигода, адже можливість напряму отримувати від людей бажану любов - заблокована. Робота з психологом для такої людини - скоріше необхідність, адже самотужки ніхто не в силах впоратися з тим, що в повній мірі не усвідомлюється.

У Психолога » Комплекси » Комплекс жертви
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 3 з 3 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія kompleksy Обида. Я никому не нужна.

//..Мне без любви даже рая не надо...// ..Надо быть хорошим..Надо поступать правильно..Да кому ты нужна..Ты такая же как все..Ты не лучше всех..Ты не справишься..А что скажут люди..Талантом нужно родиться..А кто ты такая..Молчи лучше, еще не доросла

психологія kompleksy Остаться собой и научиться говорить «нет»

Слово «нет» иногда становится тяжелым и неподъемным. Когда мы не можем отказать и делаем что-либо не по своей воле, это приводит к раздражению...

Усі публікації розділу Комплекси ᐉ

 
Обговорення "Комплекс жертви"

Коментарів 1

А якщо самотужки усвідомлюєш свою проблему, причому вже у повній мірі, провівши паралель з дитинством. Хочеш боротися, викорінити цей тупий синдром жертви, а нічого не виходить, ти повертаєшся до витоків.. Ну невже без психолога ніяк? Я геть втратила віру в себе через постійні намагання зажити психологічно здоровим життям.
Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr