Комплекс жертви

Людина з комплексом жертвиЛюдина намагається догодити близьким, демонструє повну самовіддачу і незалежність. Проте це лише маска, за якою приховується комплекс жертви - тотальна залежність і намагання отримати любов, тільки-от в розумінні такої людини її можна отримати лише у випадку готовності жертвувати собою заради інших.

Для вас характерні такі думки?

- "Мені просто не щастить"- "Чому ж так вийшло?"- "Такий вже в мене характер"- "Ви довго будете наді мною знущатись?"- "Від мене мало що залежить"- "Не звертайте на мене увагу"- "На краще я не розраховую"- "Підкажи, що мені робити"- "Не треба мені дякувати"

Комплекс жертви - родом з дитинства, в якому дитина не відчувала безумовної любові батьків, коли тебе люблять не "за щось", а "просто так". Відсутність такої любові формує у дитини відчуття власного "Я" як нецінного. Поступово приходить усвідомлення, що отримати любов можна тільки тоді, коли ти робиш те, що від тебе очікують: гарно вчишся, допомагаєш мамі, слухаєшся.

Така дитяча травма формує у дорослої людини занижену самооцінку, відчуття власної неповноцінності і негативні очікування. Вона нездатна захищатись, вимагати до себе поваги, адже єдина звична для неї модель поведінки - дозволяти іншим людям використовувати себе.

Поспостерігайте за собою - такі прояви характерні для вас?

читайте также:

Страх отвержения Подростки боятся подойти к другому человеку, первым заговорить, высказать что-то свое, предложить общаться. Этот страх может вести к ряду строгих внутренних запретов, относящихся к категории робости...

Комплекс "спасателя", или кто людям помогает, тот тратит время зря О людях, которые любят предлагать свою помощь, или по первому зову спешат решать чужие вопросы и о скрытых мотивах, зачем же нам эта роль. Вспомните, когда у вас проявлялся ваш комплекс спасателя, от чего вы спасали?

  1. Потреба у співчутті, увазі та жалості інших, які хибно сприймаються як прояв любові. 
  2. Попередні провали і невдачі - доказ відсутності перспектив і неможливості високих досягнень.
  3. Відчуття себе тою "маленькою людиною" яка намагається боротися зі злом.
  4. Виправдання неможливості досягти цілей в силу відсутності потрібних зв'язків, достатнього рівня освіти чи соціального статусу.
  5. Відчуття своєї жертовності як особливого дару, що дає хибне відчуття самодостатності.

Людина з комплексом жертви не обирає бути такою, вона просто не знає, як бути іншою, тому що це несвідомий вибір. Бути жертвою - це вторинна вигода, адже можливість напряму отримувати від людей бажану любов - заблокована. Робота з психологом для такої людини - скоріше необхідність, адже самотужки ніхто не в силах впоратися з тим, що в повній мірі не усвідомлюється.

У Психолога » Комплексы » Комплекс жертви
психолог

Оценка публикации
понравилось: 2 из 2 оценивших
  нравится публикация?  

Нравится 2 из 2. Оценочная шкала: от 0 до 2

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии kompleksy Комплекс "спасателя", или кто людям помогает, тот тратит время зря

О людях, которые любят предлагать свою помощь, или по первому зову спешат решать чужие вопросы и о скрытых мотивах, зачем же нам эта роль. Вспомните, когда у вас проявлялся ваш комплекс спасателя, от чего вы спасали?

статья по психологии kompleksy Сказка про Иванушку - Дурачка

В одном ведомом царстве, в недалеком государстве жили-были, нет, не царь с царицей и не дед с бабой, а просто обычная среднестатистическая семья...

Все публикации раздела Комплексы >>

 
Комментарии к "Комплекс жертви"

Комментариев: 1.

А якщо самотужки усвідомлюєш свою проблему, причому вже у повній мірі, провівши паралель з дитинством. Хочеш боротися, викорінити цей тупий синдром жертви, а нічого не виходить, ти повертаєшся до витоків.. Ну невже без психолога ніяк? Я геть втратила віру в себе через постійні намагання зажити психологічно здоровим життям.
Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr