У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Маслоу. Самоактуалізація. Недосконалість самоактуалізованої людини

У Психолога » Самопізнання » Маслоу. Самоактуалізація. Недосконалість самоактуалізованої людини

Прийнято виділяти певні особливості самоактуалізовних особистостей, які відрізняють їх від пересічних людей, це: краще і глибше сприймання реальності; розуміння та прийняття свого Я; здатність більш глибоко концентруватися на проблемній ситуації, відсутність страху перед самотністю, більша автономність; ширша емоційна сфера та більша глибина переживання емоцій та значні творчі здібності.  

happy

Цілком логічним висновком з теорії А. Маслоу про ієрархію потреб та самоактуалізацію є припущення, що всі самоактуалізовані особистості мають бути ідеальними, бездоганними людьми. Такий висновок тільки видається логічним, але насправді не є істинним – адже самоактуалізованим особистостям можуть бути властиві всі негативні риси звичайних людей, та навіть більше – риси, породжені особливостями їх ставлення до навколишнього світу та навколишніх.

Важливо розуміти, що самоактуалізовані люди все ж залишаються людьми, але з інакшим ставленням до життя та ситуацій, що можуть в ньому виникати. Часто проблеми пересічної людини зовсім не сприймаються важливими для самоактуалізованої особистості – для них може бути не актуальною боротьба за самоствердження. Наприклад, може бути не важливим справити на когось позитивне враження, слідувати за соціальними нормами, якщо вони здаються їм безглуздими тощо.

 Часто самоактуалізовані особистості можуть сприйматися близькими як жорстокі, беземоційні – наприклад, через те, що занадто занурені в професійне життя, що може бути для них основною сферою для актуалізації. Або тому, що не надають та не розуміють якоїсь проблеми близької людини.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Коріння непорозуміння може бути в різних цінних системах самоактуалізованої та неактуалізованої особистостей: незадоволені базові потреби призводять до того, що людина відчуває своє фізичне та соціальне середовище як вороже – вести і почувати себе відповідно. А самоактуалізована особистість тут і зараз відчуває себе, образно кажучи, як риба у воді.

Маслоу говорить про те, що багато дихотомій для самоактуалізованих особистостей насправді не є такими : для них немає ніякого практичного сенсу в тому, щоб розділяти, наприклад, свої почуття та раціональний розум. Як писав Маслоу: «У підставі системи цінностей самоактуалізованої людини лежить її філософське ставлення до життя, згода з собою, зі своєю біологічною природою, прийняття соціального життя і фізичної реальності».

Людині з задоволеними основними, базовими потребами зовсім не потрібно конфліктувати з іншими людьми – вона може ставитися до них більш поблажливо, без остраху. Як не дивно, ця поведінка може сприйматися іншими людьми провокативною, викликати незадоволення, а головне – нерозуміння.

Як би це банально не звучало, але життя людини являє собою безкінечну низку виборів, які потрібно зробити. Якщо розглядати більш широко, ці вибори завжди між безпекою (збереженням того, що вже є) та розвитком – але розвиток зможе обрати лише той, хто вже відчуває себе в безпеці.

У Психолога » Самопізнання » Маслоу. Самоактуалізація. Недосконалість самоактуалізованої людини
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія samopoznanie Психологічна відкритість до нового в собі і навколишньому світі.

Що вас утримує від мандрівок, та багатьох інших спроб у житті: нових знайомств, помилок та досягнень в професії, захопленнях...

Усі публікації розділу Самопізнання ᐉ

 
Обговорення "Маслоу. Самоактуалізація. Недосконалість самоактуалізованої людини"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr