Ніколи разом. Що відбувається після розлучення
Розлучення часто порівнюють з хірургічною операцією. Думаю не за важкістю впливу, а через процес реабілітації після. Після хірургічного втручання, на відновлення організму потрібно багато часу і спеціальні процедури.
Якщо прийняти це порівняння, то розлучення - це операція, а період після- це реабілітація та відновлення. У кожної людини свій унікальний досвід. Кожне розлучення теж особливе. Але існують шаблони поведінки, через які проходять всі люди при розриві стосунків.
☑Спочатку стадія заперечення:
-Це не могло статися зі мною. Нам важко прийняти той факт, що все що ми будували роками, в один момент зникає.
☑Далі стадія гніву.
Ми звинувачуємо один-одного і спихаємо вину на іншого. Ми хочемо знайти винуватця наших страждань. Тут і розбірки з коханками, і образи до батьків, бо нам здається, що через них все сталося.
Підберіть сімейного психолога онлайн або в містах України.
☑Далі етап торги.
Наче в бухгалтерії всі вимоги мають закриватись, як рахунки. Ми пробуємо домовитись, висуваємо ультиматуми. І хочемо почати все спочатку.
☑Етап ненависті і знецінення.
Тут, вирують почуття від гніву до обезцінення. Щоб полегшити свою біль і розчарування, ми пригадуємо невдалі моменти шлюбу. Паралельно знецінюємо партнера, щоб не визнавати важливість втраченого.
Оцінивши об’єм почуттів, з якими прийдеться справлятись, стає зрозуміло, що розлучення- це не фініш. Потрібен ще час. Щоб емоційно завершити стосунки і розібратися з почуттями.
Тому, вкрай небажаними є нові стосунки зразу. Ми називаємо це переключитись чи забутись. Подумайте, чи може людина щось створювати, якщо вона ще не відпустила.
Прощальное письмо, как ещё можно использовать письма... Иногда отношения заканчиваются раньше, чем ты этого хотел. Иногда отношения такие сложные, что слышать друг друга тяжело. Развернуть внутренние переживания может помочь выражение чувств в форме письма человеку...
Как избавиться от любви. Часть 1 Как перестать любить? Найди другую/другого! Отвлекись! Забудь! Не переставай, люби безусловно. Ты лучшая! Он еще не знает, что потерял!
запитати психолога онлайнРідко рішення про розрив є взаємним. Зазвичай хтось з пари пропонує такий вихід першим. Він є «ініціатором», а партнер від якого пішли - «покинутим». Ідея в тому, що двоє учасників одного розриву потребують підтримки в різних почуттях. І підхід в роботі терапевта, буде різним.
💊Ініціатор з більшою інтенсивністю відчуває почуття провини. Адже він сам зробив вибір. Це він запропонував розлучення. Покинув сім’ю, залишив дружину і дітей.
Покинутий не був готовий до розставання. Навіть якщо щось підозрював і розмови про розлучення вже були. Ситуація усугубляться, якщо категорично не хотів розходитись. Він, в більшій мірі відчуватиме відкидання( чувство отвержения)
💊Інший важливий момент при роботі- це часові рамки. Отой час на реабілітацію.
Ініціатор, з моменту коли вирішив розлучитись, потроху звикається з цією думкою. Він розпочинає процес психологічної реабілітації ще в парі.А покинутий лише за фактом розлучення. Він до останнього не вірив що це станеться. І не втрачав надію, що все минеться.
Не обовязково всі стадії ідуть одна за одною. Вони можуть бути не по- порядку. А може відбутися застрягання на якійсь із них. Тому, лише уважність до своїх почуттів і неспішність.
Щоб зменшити почуття вини і невдачі, попробуйте подивитися на розрив з іншого ракурсу. В парі ви не були щасливі. В повній мірі. Звичайно, що ви хотіли покращити взаємовідносини. Навіть постійно над цим працювали. Але ж не все можна поремонтувати. Або ж процес ремонту потребував багато сил. Закінчити такі стосунки було хорошим рішенням. Вони завдавали болю обом. І варто використати можливість з однієї нещасливої пари, спробувати зробити дві щасливих.
Опубликовано 2021-02-09 в 12:15:47
Опубліковано на сайті 09-02-2021