У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Оманливий образ психолога і психотерапевта

У Психолога » Робота з психологом, психотерапевтом » Оманливий образ психолога і психотерапевта

Хотів би поділитися своїми думками про сучасний образ психолога і психотерапевта та сучасного кліента. Думи мої песимістичні. Але час іде і змінює це на краще, є позитивні зрушення, я і це спостерігаю.

Досі є такий образ психолога і психотерапевта, як якогось чарівника, і є очікування, що він у короткий термін вилікує та допоможе незалежно від складності.

психология

Є образ психолога та психотерапевта, що він краще знає кліента, ніж клієнт знає самого себе. Є образ того, що такий спеціаліст, щось таке чарівне скаже чи зрозуміє про вас і далі буде лише щастя.

Але насправді робота психологом і психотерапевтом дуже складна, особливо вона ускладнюється, коли є такі уявлення про спеціаліста. І тоді час витрачається, щоб пояснити, що буде відбуватися насправді. Чому терапія відбувається щонайменше раз на неділю, чому один і той час зустрічі, чому є фінансова відповідальність за пропуски. Іноді такі чарівні уявлення неможливо подолати і тоді спеціаліст залишається знеціненим, а кліент незадоволеним.

Знайдіть свого психолога онлайн.

Найгірше це те, що самі ж психологи виробляють цей чарівний міф про всемогутнього психотерапевта.

Я пам'ятаю, як на одному з навчань з міжнародним тренером, тренерка зі світовим ім'ям у психотерапії процитувала, що вона каже клієнтам: "Я вас запрошую у процес і нічого іншого. Моя відповідальність - це відповідальність за процес. Я створюю умови, щоб ваші зміни могли відбуватися і роблю для цього все можливе. Ваша відповідальність досягати цих змін" (пищу приблизно, не дослівно).
Я нещодавно написав цитату, яка вам дуже сподобалась: "Не терапія змінює кліента, а кліент змінюється у психотерапіїї". Ці слова я казав колись парі, проводячи з ними психотерапію на початку нашої спільної роботи.

Хочу її більше пояснити і доповнити звертаючись до уявного кліента: "Я хочу, щоб у вас не склалося таке уявлення, що зустрічаючись зі мною, у вас були очікування лише від мене. Але, щоб у вас були очікування і від самого себе. Це означає, що якщо у вас будуть очікування тільки від мене, тоді це зробить вас пасивним, і я не впевнений, що ми зможемо чогось суттєвого досягнути".

У Психолога » Робота з психологом, психотерапевтом » Оманливий образ психолога і психотерапевта
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psiholog-psihoterapevt Психотерапія легкою не буває

Бо за нею людина звертається тоді, коли опинилася на дні ями. І щоб видертися з неї, треба прикладати зусилля. Чималі зусилля. Дертися, обламуючи нігті, збиваючи коліна, лікті та інші частини тіла.

психологія psiholog-psihoterapevt Дистанционное консультирование: ответ практической психологии вызовам современного общества

Дистанционное консультирование (онлайн, по Скайп) имеет большие перспективы, и клиенты все чаще и чаще будут отдавать ему предпочтение.

Усі публікації розділу Робота з психологом, психотерапевтом ᐉ

 
Обговорення "Оманливий образ психолога і психотерапевта "

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr