У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Особливості психоаналітичної терапії

У Психолога » Психотерапія » Особливості психоаналітичної терапії

psychoanalysis

Психологи та психотерапевти в своїй роботі з клієнтами використовують різні методи да підходи, від яких буде залежати ефективність терапії. Не можна сказати, що одні підходи працюють, а інші зовсім не допомагають. Все залежить від того, що підійде саме Вам. І варто спочатку ознайомитись з різними напрямками психотерапії, щоб визначитись, який з них найбільше відповідає Вашим очікуванням.

Які ж особливості має психоаналітична терапія? Вона передбачає роботу з несвідомим клієнта, щоб зрозуміти, які переживання раннього дитинства вплинули на формування проблем людини у дорослому віці. Для цього застосовується метод вільних асоціацій, коли клієнт говорить все, що спадає на думку, а також аналіз сновидінь і інтерпретація (переклад значимої інформації про людину з несвідомого рівня на свідомий).

Досліджуються як дитячі спогади клієнта, так і його переживання в дорослому віці. В процесі психотерапії напруження у людини знижується і зникають симптоми (наприклад, безсоння, дратівливість), які виникли в результаті витіснення неприємної чи болючої інформації на несвідомий рівень.

Існує міф, що робота зі спеціалістом в психоаналітичному підході потребує 4-5 зустрічей на тиждень протягом декількох років. Але насправді це стосується класичного психоаналізу, який може собі дозволити і який підійде далеко не кожному клієнту. Сучасна психоаналітична терапія і психоаналітичне консультування передбачають таку ж частоту зустрічей, як і в більшості інших напрямків, в тому числі 1 раз на тиждень. І не обов’язково терапія, а тим паче консультування має тривати роками, щоб клієнт відчув його результат. Але, звичайно, якщо Ви очікуєте на глибинні зміни і тривалий ефект, це можливо після тривалої психотерапії.

Підберіть для себе психотерапевта онлайн або в містах України.

Чого немає в психоаналітичному напрямку, так це технік, інструкцій, порад і інших директивних методів, коли психолог розказує клієнту, що йому потрібно робити, щоб вирішити свої проблеми.

Психоаналітичний напрямок більше про пошук причин страждання, позбавлення від ілюзій, дослідження внутрішнього світу людини, щоб вона в процесі психотерапії усвідомила, що та чому з нею відбувається і з підтримкою спеціаліста знайшла відповіді на свої питання і прийняла рішення, яке буде найкращим для неї, а не для психолога.

Проте найголовнішим інструментом роботи психотерапевта є його власна особистість. Тому при виборі спеціаліста варто орієнтуватися не стільки на теоретичний підхід, який він застосовує, скільки на ваш комфорт у процесі взаємодії з конкретним терапевтом.

У Психолога » Психотерапія » Особливості психоаналітичної терапії
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psihoterapiya Психотерапия: 6 этапов к новой жизни

Психотерапия – слово, сейчас знакомое  каждому.  Актуальность психотерапевтической помощи растет с каждым днем. Многие знают, что испытывая состояния душевного дискомфорта (уныние, депрессию, тревогу, разочарован

психологія psihoterapiya Робота з символами та метафорами в арт-терапії

Слово «метафора» складається з двох частин: «мета» (перше значення – за, пере, над, після, через; друге значення – спільно, спільно) і «фора» (рух). Отже, у це семантичне поле потрапляють такі поняття,

Усі публікації розділу Психотерапія ᐉ

 
Обговорення "Особливості психоаналітичної терапії"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr