У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Пам’ятка на випадок першої консультації у психолога

У Психолога » Психотерапія » Пам’ятка на випадок першої консультації у психолога

як проходить перша консультація у психологаОтже ти вирішив піти до психолога на консультацію або замислився над цим. Причин що змусили тебе можуть бути безліч: з цікавості, через труднощі у житті, потреба розібратися в собі, усі друзі ходять до психолога або ходити до психолога це модно і стильно. Не про це зараз мова. Важливо що перспектива звернутися до психолога, вже виглядає досить реальною.

Можуть промайнути страхи та думки що до майбутньої зустрічі. Хоч психолог не стоматолог, його образ усе ж має певні нашарування стереотипів та різних уявлень що не завжди відповідають дійсності. У нас нема страшних бурильних машин, гострих скальпелів та довгих голок. Проте за нами закріпилась слава “лікарів душ”. Професія дещо містичної, таємничої, гіпнотичної, з присмаком надприродного та невіданого.

Поговорімо, що тебе може чекати за дверима психологічного кабінету. Спершу, точно нічого страшного: диван, декілька крісел, можливо невеличкий журнальний стільчик з паперовими носовичками. Я би ще додав полицю з книжками, які прочитав і хотів тримати під рукою. Інколи полиця з книжками просто для солідності. Інколи. Якщо у вас немає фобій пов'язаних з цими предметами, то ви можете більш комфортно почувати себе в кабінеті. Поки що нічого страшного.

Але мабуть може лякати сам психолог. Незнайома людина, перед якою доведеться розкривати душу. А йому точно можна довіряти? Чи не буде гірше? На чиїй він стороні? І взагалі наскільки безпечно бути на одинці з ним. Чи не краще вчасно відмовитись від цієї консультації та вистрибнути з “потягу”?

Що може зробити психолог такого: загіпнотизувати тебе, почне пліткувати про тебе з іншими, звинувачуватиме тебе, зробить з тебе іншу людину, почне гойдати цінності та принципи, спробує видурити усі гроші та таке інше. Все це ознаки скоріше не якісних психологічних послуг, які на-жаль присутні на ринку. Так варто бути в певному сенсі обережним та цікавитись у психолога наявністю диплому про освіту (це не панацея, але уже краще ніж нічого). Про те як обрати психолога, окрема тема.

Підберіть для себе психотерапевта онлайн або в містах України.

Але здебільшого страхи виникають через необхідність говорити про себе. І це не просто говорити як у мене справи або які у мене плани (ні і про це також можна). Це буде занурення у власний світ з усіма можливими та не можливими наслідками. Власне кажучи за дверима кабінету психолога тебе чекає не спеціаліст, мудрець чи гід. Тебе в першу чергу чекає ти сам. Той який увесь час був схований від усіх проблем. Той про кого не завжди можна було говорити, або чиєю думкою нехтували. Страшно цілу годину побути на одинці з собою. Інколи набагато простіше зайти в клітку до дикого звіра або стрибнути з літака.

Психолог лише той, хто може влаштувати цю зустріч в безпечних умовах. Може виникнути страх, що психолог зразу почне зривати з вас маску, демонструвати світу усю вашу справжню натуру. Те що ви намагались приховати від себе та інших довгий час. Насправді терапія може тривати довго, щоб ти поступово доки ти знайомишся з собою. Так в певних моментах психолог буде надавати свій зворотній зв’язок. Проте таким чином, щоб після нього ти залишились живим та психічно здоровим.

Тобто психолог підлаштовується під твою швидкість. Саме через це не варто боятися, що ти робиш щось не вірно. Або не відповідаєш очікуванням психолога. Наче психолог готувався, що зустріч пройде так і так. І буде дуже сердитись, якщо ти не відповідатимеш очікуванням (хіба-що це уже твої очікування від самого себе;)). При короткотривалій психотерапії або разовій зустрічі можливий сценарій, який лише частково структурує ваш діалог. Цей сценарій буде складатися зі знайомства, встановлення контакту, опису труднощів, отримання інформації, пропрацьовування та завершення консультації. Кожен фрагмент проходить індивідуально для кожного випадку. Не існує ідеалу. Взагалі. Справді. Тому можна розслабитись.

Тож перед тим, як переступити поріг слід пам’ятати: ти можеш питати про компетентність психолога, усі твої вислови, дії та думки правильні (якщо вони не несуть загрози життю та здоров'ю тебе та навколишніх). Тому сміливо прямуй на зустріч з собою!

У Психолога » Психотерапія » Пам’ятка на випадок першої консультації у психолога
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psihoterapiya Як розпізнати псевдо-експерта? Здоровий процес психотерапії.

Станьте психологом без освіти, якщо не бажаєте витрачати на це роки навчання! З нашими двохмісячними курсами і реально працюючими методиками... Багато нюансів у виборі спеціаліста: чи підходить він вам, чи підходить вам цей вид психотерапії і навіть чи до справжнього спеціаліста ви звернулися?

психологія psihoterapiya Причины ухода из терапии

Некоторые расставания с клиентами для меня так и остались загадками. Анализируя причины, по которым психотерапия была прекращена, я натолкнулся на множество факторов, которые так или иначе послужили тому причиной.

Усі публікації розділу Психотерапія ᐉ

 
Обговорення "Пам’ятка на випадок першої консультації у психолога"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr