У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Переконання, які руйнують шлюб

У Психолога » Сімейна психологія » 3 Переконання, які руйнують шлюб

шлюб Переконання, як на мене, покликані спрощувати наше життя. Адже часто дають нам можливість діяти автоматично, не гаючи багато часу на роздуми, щодо того як діяти в тій чи іншій ситуації.

Але у медалі дві сторони. І окрім переконань, які допомагають нам є ще такі, які можуть негативним чином впливати на наше життя, зокрема на стосунки у подружжі. Пропоную розглянути три переконання, які здатні руйнувати шлюб.

Отже, переконання #1. Ти маєш читати думки

  • Ø Притча « 50 років ввічливості».

Насправді «телепатія» у стосунках річ розповсюджена. Тому, що доволі багато пар живуть, і інколи все життя, з переконанням,   що партнер якимось чином буде вгадувати чи зчитувати на «телепатичному» рівні їх потреби щоб задовольнити їх. І виходить, що люди приходять у стосунки з купою очікувань і з розрахунком на «телепатію» партнера, але натомість отримують гіркоту розчарування. І єдине що може зарадити у цій ситуації, це навчитись розмовляти з партнером.

Маю переконання, що переважна кількість розлучень і зрад стається від того, що у сім’ї не задовольняються потреби чоловіка і жінки. А чому не задовольняються, бо ми не схильні досліджувати своє потреби, говорити про них, нас ніхто цьому не вчив і т. д.

Техніка. Спробуйте відповісти на запитання. 

  •         На скільки від 1 до 10 задовольняються мої потреби у шлюбі?
  •         Які три потреби або речі я хочу щоб мій партнер робив для мене?
  •         Які потреби партнера задовольняю я ?

Підберіть сімейного психолога онлайн або в містах України.

Дуже велике значення, у будь яких стосунках, у тому числі і подружніх має діалог. Люди переважно спілкуються на побутові теми. Так є,адже побут ніхто не відміняв. Але разом з тим є ще багато тем на які ми можемо поговорити. Від теми смерті і сенсів життя до планування дозвілля і меню на вечерю. Саме посередництвом діалогу ми можемо відчути, що ми чуємо партнера, а партнер чує нас, що ми можемо розраховувати на нього, що він може бути нашою опорою в житті, і що дуже важливо, ми не байдужі один одному.

Техніка. Спробуйте відповісти на запитання.

  •         Подумайте про що частіше всього схильні розмовляти з партнером?
  •         А про що хотілося б більше, або частіше?

Переконання #2. Стосунки повинні розвиватись самі собою

З цього приводу хочеться згадати футбол. Час від часу мені подобається спостерігати за грою, за тим як виглядають, як рухаються спортсмени, як виграють чи програють. І я розумію скільки праці щоденної і виснажливої за цим стоїть. Виходячи ж на поле сімейного життя нам здається, що гра має бути досконалою сама по собі і відточувати майстерність чи виснажувати себе тренуваннями не обов’язково.

Гадаю, що самі собою стосунки можуть лише сходити на нівець, а для того щоб стосунки були гармонійними і приносили задоволення над ними потрібно працювати. Часто праця ця кропітка і нелегка, однак виправдана.

Техніка. Спробуйте відповісти на запитання:

  •         Якою має бути моя ця праця над стосунками, аби вони були хорошими?
  •         Скільки зусиль і часу я приділяю роботі над стосунками?

 

Переконання #3. Я можу замінити партнера.

  • Ø Притча « Горобець і гнізда»
читайте також:

И жили они ДУША В ДУШУ — То он ей в душу, то она ему в душу… К сожалению, нередко встречаются союзы, в которых вместо созидания общего надежного МЫ, каждый из супругов сам за себя, и даже несколько (бессознательно или осознано) против своего партнера.

Как правильно выяснять отношения семейным парам. Как правильно выяснять отношения семейным парам? Люди, которые выросли в семьях, где родители постоянно ссорились, склонны устраивать скандал. Спорить любят личности с раздутым эго или с ущемленным эго.

запитати психолога онлайн

Один голуб постійно міняв гнізда. Неприємний, гострий запах, який йшов від цих гнізд, був нестерпним для нього. Він гірко нарікав на це мудрому, старому, досвідченому голубу. А той все хитав головою і нарешті сказав: «Від того, що постійно змінюєш гнізда нічого не зміниться. Запах, який тобі заважає, іде не від гнізд, а від тебе самого».

Це переконання останнім часом набирає обертів, стає популярним. Якщо не помиляюсь Україна є лідером по розлученням у Європі. І мене особисто це засмучує, особливо зважаючи на те, що переважну кількість сімей можна врятувати (не будь - якою ціною звісно), а у нормальний конструктивний спосіб. Небезпечність ситуації у тому, що зрощується загальний рівень суспільної безвідповідальності і люди розуміють, що їм не потрібно напружуватись, шукати шляхи, працювати над стосунками. Для чого, якщо можна просто замінити партнера. І ще печальнішою є ситуація коли у сім’ї за цим спостерігають діти, які безумовно страждають від цього, а згодом з великою ймовірністю будуть наслідувати своїх батьків.

Деякі живуть ілюзією, що з кожним наступним партнером їх чекає безмежне щастя і лише ті, які пройшли цей шлях і мають досвід кількох одружень знають гірку правду про те, що кожні наступні стосунки, рано чи пізно, стають подібні до попередніх. Тому що людина не змінюючи себе приносить у нові стосунки себе «старого».

Завжди можна почати з нового листа, та почерк змінити важко.

Це лише три переконання з великої кількості переконань, згідно яких живуть подружжя.

У Психолога » Сімейна психологія » 3 Переконання, які руйнують шлюб
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія semeynaya-psiholohiya Буллинг в семье

В последнее время много говориться о буллинге, описаны его критерии и способы борьбы с ним. Чаще всего про буллинг говорят, когда ребенок попадает под агрессивное поведение, травлю в школе или в других группах сверстников. Однако важно знать и осоз

психологія semeynaya-psiholohiya Строим счастливый брак. 5 китов, на которых он стоит

Отсоединиться от своих родителей. Сюда же я включу и "повзрослеть". Счастливую семью могут создать только два взрослых человека, которые...

Усі публікації розділу Сімейна психологія ᐉ

 
Обговорення "3 Переконання, які руйнують шлюб"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr