У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Поради воєнного часу: як піклуватися про себе в період кризи

У Психолога » Війна » Поради воєнного часу: як піклуватися про себе в період кризи

Турбота про себе має вирішальне значення під час та після кризи чи травми.

Поради воєнного часу

Дуже важливо вміти надавати собі швидку психологічну допомогу.

Якось Гаррі Трумена (президента США в 1945-1953 рр.) запитали:

- Як вам вдається зберігати душевну рівновагу при надмірних психоемоційних навантаженнях?

Зверніться до психолога безкоштовно з приводу війни або поставте питання на форумі.

- Я створив у голові «антистресовий притулок», куди періодично подумки відправляюся для відпочинку та відновлення душевних сил.

Пропоную зробити те саме.

Техніка «Уявне укриття»

- Усамітніться на кілька хвилин. Закрийте очі, зробіть глибокий вдих і видих. В уяві «облаштуйте» собі маленьку затишну кімнату.

Пофарбуйте її стіни у приємні вам кольори, розмістіть на них улюблені картини. Розставте в приміщенні меблі, які вам подобаються. Наприклад, в моєму «укритті» на мене завжди чекає зручна канапа, м’який килимок під ногами, а поруч стоїть високий торшер з мереживним абажуром.

- Нехай у вашій кімнаті буде велике вікно, через яке вам відкриється прекрасний краєвид. Це може бути пляж, на який накочуються повільні хвилі океану, ліс або гори.

читайте також:

Трохи про ПТСР Вірогідно ви чули про посттравматичний стресовий розлад. Розвиток ПТСР залежить від психічної стійкості. Не всі ті, хто зіткнулися з війною, матимуть ПТСР.

Це фіаско, братан, або Чому гігантські кошти, що виділялися на прорашистів в Україні, згоріли марно. Днями з’явилася інформація про грандіозний скандал в рф з приводу розтрачених грошей на формування проросійських настроїв в Україні. Цифри, які озвучуються, неосяжні – близько 5 млрд. доларів. Чому ж при такому бюджеті рф так погано уявляє реальну картину світогляду українців, їх морального і військового поте

запитати психолога онлайн

- Будуйте цю кімнату у вашій уяві максимально ретельно, звертайте увагу на кожну деталь, будь-яку дрібницю. Наповніть її світлом, свіжим повітрям, ароматом квітів або випічки, звуками тихого дощу за вікном, співом птахів чи шумом океану.

- Кожен раз, коли ви починаєте відчувати зростаючу внутрішню напругу, перемістіться на короткий час у своє «місце спокою».

Скажіть собі: «Я мушу трохи відпочити. Я йду до моєї тихої кімнати. Я вже у ній».

- Уявіть як ви сидите у затишному кріслі, абсолютно розслабленим. У цій кімнаті ви в повній безпеці, ніщо вам не загрожує і ніщо не може вас потривожити; тут немає хвилювань, вони лишилися за порогом.

- Тут не потрібно приймати рішень, кудись поспішати, про щось турбуватися. Це місце належить тільки вам і ви завжди можете туди подумки телепортуватися аби перепочити, відновити свої душевні сили.

Потурбуйтеся про себе. Бо хто, як не ви :)

Психолог, психотерапевт Оксана Ткач

У Психолога » Війна » Поради воєнного часу: як піклуватися про себе в період кризи
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія voyna Жизнь с родственниками во время войны

Уже более 130 дней идёт война. Война, которая поменяла многое, если не все. Как жить, с кем жить, на что жить, где жить… Все перевернулось, хаос пришёл в жизнь, будущее туманно, перспективы непонятны, неопределённость накрывает как цунами

психологія voyna Зібрати себе по шматочках…

Війна жорстока – вона руйнує життя, ламаючи інколи ваше минуле не навпіл, а на тисячі друзочок. Ті, кому в буквальному сенсі бомби впали на голови, не могли бути готові до своїх випробувань – це стало жахливою несподіванкою. Як же в такій ситуації

Усі публікації розділу Війна ᐉ

 
Обговорення "Поради воєнного часу: як піклуватися про себе в період кризи"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr