Поради воєнного часу: як піклуватися про себе в період кризи
Турбота про себе має вирішальне значення під час та після кризи чи травми.
Дуже важливо вміти надавати собі швидку психологічну допомогу.
Якось Гаррі Трумена (президента США в 1945-1953 рр.) запитали:
- Як вам вдається зберігати душевну рівновагу при надмірних психоемоційних навантаженнях?
Зверніться до психолога безкоштовно з приводу війни або поставте питання на форумі.
- Я створив у голові «антистресовий притулок», куди періодично подумки відправляюся для відпочинку та відновлення душевних сил.
Пропоную зробити те саме.
Техніка «Уявне укриття»
- Усамітніться на кілька хвилин. Закрийте очі, зробіть глибокий вдих і видих. В уяві «облаштуйте» собі маленьку затишну кімнату.
Пофарбуйте її стіни у приємні вам кольори, розмістіть на них улюблені картини. Розставте в приміщенні меблі, які вам подобаються. Наприклад, в моєму «укритті» на мене завжди чекає зручна канапа, м’який килимок під ногами, а поруч стоїть високий торшер з мереживним абажуром.
- Нехай у вашій кімнаті буде велике вікно, через яке вам відкриється прекрасний краєвид. Це може бути пляж, на який накочуються повільні хвилі океану, ліс або гори.
Як не з’їхати з глузду, не випасти в депресію, а витримати і вистояти фізично і морально тоді, коли Під час війни говорити про баланс, внутрішню рівновагу та гармонію не доводиться.Потужний стрес вибиває кожного з власної орбіти по якій рухалися ще донедавна. Як залишатися здоровими, сильними, як в ментальному, так і фізіологічному рівнях, щоб бути
Що робити, коли ваш світ руйнується Скорочений переклад статті Стівена Гейза, психолога та засновника ACT — Терапії прийняття та відповідальності Війна потребує величезних психологічних витрат — незалежно від того, перебуваєте ви в зоні бойових дій, чи спостерігаєте
запитати психолога онлайн- Будуйте цю кімнату у вашій уяві максимально ретельно, звертайте увагу на кожну деталь, будь-яку дрібницю. Наповніть її світлом, свіжим повітрям, ароматом квітів або випічки, звуками тихого дощу за вікном, співом птахів чи шумом океану.
- Кожен раз, коли ви починаєте відчувати зростаючу внутрішню напругу, перемістіться на короткий час у своє «місце спокою».
Скажіть собі: «Я мушу трохи відпочити. Я йду до моєї тихої кімнати. Я вже у ній».
- Уявіть як ви сидите у затишному кріслі, абсолютно розслабленим. У цій кімнаті ви в повній безпеці, ніщо вам не загрожує і ніщо не може вас потривожити; тут немає хвилювань, вони лишилися за порогом.
- Тут не потрібно приймати рішень, кудись поспішати, про щось турбуватися. Це місце належить тільки вам і ви завжди можете туди подумки телепортуватися аби перепочити, відновити свої душевні сили.
Потурбуйтеся про себе. Бо хто, як не ви :)
Психолог, психотерапевт Оксана Ткач
Дата публікації 2022-08-07 в 18:32:33
Опубліковано на сайті 07-08-2022