У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Психостабілізація емоційного стану

Вправа «Заземлення 5-4-3-2-1». 

5 – Знайдіть п'ять речей, на яких зможете зупинити погляд;

4 – Відчуйте чотири сенсорні відчуття;

3 – Прислухайтеся до трьох різних звуків;

2 – Сконцентруйте увагу на двох запахах;

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

1 – Знайдіть одну річ зі смаком.

Вправа звільняє від зайвої тривоги та повертає у момент «тут і зараз» шляхом переорієнтування свого розуму на речі, що знаходяться у безпосередній доступності.

Вправа «Релаксація».

Зверніть увагу на дихання. Зауважте, як ви дихаєте. Перейдіть на спокійне та глибоке дихання животом. Покладіть одну руку на живіт, другу на грудну клітку. Слідкуйте за тим, щоб грудна клітка при вдиху не піднімалася і ви вдихали животом. Зробіть спокійний вдих і видих, і потім починайте повільно вдихати, подумки вважаючи: «1, 2, 3, 4» і видихати, подумки вважаючи «1, 2, 3, 4- і, 5-і, 6». Так видих виходитиме більш тривалим, ніж вдих. Дихайте якомога повільніше. Наприкінці кожного видиху дайте собі команду розслабити тіло і буквально відчуйте, як воно обм'якає, «розтікається», і напруга в м'язах розпускається. Зробіть мінімум п'ятнадцять циклів повільного дихання та розслаблення тіла.

Розслаблення м'язів: для цього їх потрібно добре напружити, потім перевести в повністю пом'якшений стан, і дати можливість своєму мозку запам'ятати різницю між ними. Для цього нам потрібно, рухаючись по тілу знизу вгору, послідовно на вісім рахунків максимально напружити і потім на вісім рахунків розслабити кожну групу м'язів: пальці ніг – ікри – стегна – сідниці  –  живіт –  грудну клітину – плечі – біцепси – передпліччя – пальці рук – шию – обличчя – щелепи та язик-очі.

Вправа направлена на навчання засобам релаксації та зняття зайвої напруги.

читайте також:

Психологічні причини безсоння Чимало фізично здорових людей зустрічаються із проблемою безсоння та переліком побічних ефектів від цього явища. Постійна втомлюваність, тривожність, швидке виснаження та високий рівень роздратованості ...

Магическое мышление Раз мысль имеет свойство реализовываться, а способность думать у нас никто отнять не может, то мы получаем шанс стать «всемогущими»! Мы выросли, но нам все так же хочется, чтобы наши желания исполнялись силой мысли...

запитати психолога онлайн

 

Перша допомога (психоемоційна стабілізація) при стресових ситуаціях (для дорослих та дітей) включає:

1.  Підстроювання до постраждалої людини фізично та когнітивно.

Якщо сидить, сідаємо рядом, якщо ходить, ходимо з нею, поступово зменшуємо метушливий стан. Спробуємо дати людині відчути, що вона не одна. Якщо щось говорить, підтримуємо тему, знаходимо щось спільне у розмові.

2.  Дію. Треба змусити людину діяти, спонукати до спочатку маленьких дій. В метушні, наприклад, показати конкретну дію (пішли праворуч). Мета – повернути відчуття сили («ти можеш»).

3.  Прості запитання. «Як тебе звати? Скільки тобі років?» (питання, на які людина зможе відповісти навіть після сну). Мета – повернути до стану тут і зараз.

4.  Дати людині зробити вибір (праворуч чи ліворуч?; піти чи залишитись?) та поступово ускладнювати завдання.

5. Структурування наслідків – спробувати аналізувати подію через факти. Запропонувати розставити факти у хронологічному порядку. Якщо подія завершена, зробити на цьому акцент. Якщо подія триває, то не приховувати факти, але дати людині надію.

психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
Обговорення "Психостабілізація емоційного стану"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr