Психотерапія легкою не буває

Бо за нею людина звертається тоді, коли опинилася на дні ями. І щоб видертися з неї, треба прикладати зусилля. Чималі зусилля. Дертися, обламуючи нігті, збиваючи коліна, лікті та інші частини тіла. Зриваючись знову на дно. І знову дертися наверх. Витримуючи біль побитого тіла.

преодоление трудностей

Психотерапевт стоїть на краю ями. Підказує куди поставити ногу чи руку. За що можна зачепитися. Спустити мотузку чи щось інше допоміжне. Подати руку, коли вже може дотягнутися. Але дертися доведеться самому. Через “Я не можу”, “Я не вмію”. Не можеш, не вмієш і не хочеш — сиди там. Ок. Вибір за тобою. Умовляти не буду. Неможливо допомогти тому, хто не хоче допомогти собі сам.

Якщо ви думаєте, що під час психотерапії я буду все робити за вас, ви глибоко помиляєтеся.

Якщо ви думаєте, що під час психотерапії я буду для вас масовиком-витівником, крутити ліхтарики і співати розважальні пісні, щоб вам було весело і ви забули про проблеми, ви глибоко помиляєтеся.

Якщо ви думаєте, що під час психотерапії я буду намагатися позбавити вас болю, ви глибоко помиляєтеся.

читайте также:

«Тупі запитання» психотерапевта Клієнти приходять до психотерапевта (маю на увазі гуманістичну, тобто немедичну психотерапію) розібратися із складною ситуацією в житті. Отримати допомогу в вирішенні питань, на які вони вже втомилися шукати відповідь. Вибратися із кризи або ...

«Не надо делать мне как лучше, оставьте мне как хорошо» Гештальт-терапевт работает с клиентом, а если точнее, живёт с ним этот час. В ходе такого взаимодействия у клиента могут возникать как приятные ощущения (теплота, нежность, благодарность...), так и не очень (тревога, страх, волнение...). Эти «не очен

Я буду робити боляче, щоб ви залишилися живі.

Можу дати образного ляпаса, щоб зупинити паніку і повернути до болючої реальності.

Буду казати жорстоку правду, яка вам не подобається.

Буду казати, якщо ви впали у яму, то це тільки ваша відповідальність. А не тих, хто вас туди штовхнув. Значить, ви їм це дозволили. А це дуже несмачний факт. І я не збираюся загортати гімно у красиву обгортку.

Та буду витримувати агресію і злість на мене, на себе та “добрих” людей, що сиплють сіль на рани.

Буду казати “Ти витримаєш все!!! І біль, і страждання, і відчай, і безсилля”.

Підтримувати просування наверх хоч на міліметр. “Ти зміг(змогла)! ТИ МОЛОДЕЦЬ!!!”

Я готова допомогти вам пройти через власне пекло до ЖИТТЯ. Якщо ви хочете жити. Повноцінно жити, а не існувати очікуючи смерті. Бо іншого шляху нема.

Наважтеся Жити. Бо зробити це можете тільки ви самі.

З повагою до кожного з вас, © Галина Руднева

У Психолога » Работа с психологом, психотерапевтом » Психотерапія легкою не буває
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии psiholog-psihoterapevt Конфіденційність та анонімність в психотерапії

Конфіденційність та анонімність є важливими елементами безпеки клієнта. Буває, деякі люди, коли дізнаються про професію психотерапевта, починають його розпитувати. Просять розповісти «про цікаві випадки». Або про те, хто саме звертається та з яких

статья по психологии psiholog-psihoterapevt С какими вопросами идут к сексологу?

Часто, когда речь заходит о чем-то личном, интимном, связанном с сексом и собственной сексуальностью, людям неловко делиться об этом со своимиблизкими или друзьями. Многие стесняются или не понимают, как описать проблему.

Все публикации раздела Работа с психологом, психотерапевтом >>

 
Комментарии к "Психотерапія легкою не буває"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr