У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


«Прихований біль. Щоденники психоаналітика» («Затаенная боль. Дневники психоаналитика») - Каролін Ельячефф 

книжки з психології Ця книга свого часу вразила мене. І простою мовою оповіді складних життєвих історій, і особливою теплотою ставлення авторки до своїх маленьких пацієнтів, і оригінальними підходами в роботі, і цікавими ланцюжками міркувань, і значенням щирості в роботі з надзвичайно складними життєвими ситуаціями. Щось таке, що підтримує надію, стало в тих оповідях для мене надзвичайно цінним джерелом ресурсу в роботі.

Якби я колись написав книгу про свою роботу, то хотів би щоб моя була подібною на цю. Це, мабуть, ще й тому, що стилістично авторка мені є близькою. Дана книга може бути знахідкою для фахівців у практичній психології, психотерапії,  медицині, соціальній роботі. Цікавою буде ця робота і для всіх, хто працює з феноменом людського психічного болю. Разом з тим, можу рекомендувати дану книгу для прочитання і тим, хто шукає способів говорити дітям про надзвичано складні життєві ситуації.

«Вона і Він про секс» - Збіґнєв Лєв-Старовіч

Це одна з книг, де про складні, табуйовані (заборонені) теми автор оповідає простими словами. Окремо хочу відзначити, що ця книга є видана українською в перекладі, до речі, чернівчанки, Оксани Пендерецької.

Ясно і простою мовою, з повагою до людей, чиї історії описані, цілісно і послідовно автор (лікар, сексолог, психотерапевт) описує найрізноманітніші сторони інтимного життя. Важливо, що автор приводить і міфи, і науково обґрунтовані факти, називаючи все своїми іменами.

В книзі охоплені різні питання, починаючи від особливостей розвитку і до специфічних порушень людської сексуальної поведінки. Тут висвітлені також і такі болючі теми як питання зради та ревнощів. Особливо в стилі автора мені подобається відсутність зайвого пафосу та утаємниченості.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Разом з тим, автор не претендує на знання істини в останній інстанції, але легко ділиться своїми роздумами і напрацюваннями.

Дана книжка додає ясності і простоти в складній сфері - людської сексуальності. Цікавою буде для фахівців психологів, психотерапевтів, психіатрів. Разом з тим, книга буде корисною і тим, хто цікавиться темою або має певні труднощі у цій сфері, але ще не готовий звернутися за допомогою до фахівців.

«Психологія емоцій» - Пол Екман

Пол Екман - автор таких бестселерів як "Теорія брехні" та "Впізнай брехуна за виразом обличчя". За останньою книгою, до речі, знято серіал "Теорія брехні" з Тімом Ротом в головній ролі. Серіал, звичайно ж, більше комерційний проект, але і там є багато цікавинок, у тому числі, з біографії Пола Екмана. 

Вивчення такого явища як брехня - це частина роботи психолога-дослідника, що починається із вивчення емоцій. Власне книга "Психологія емоцій" має у собі достатню базу для розуміння того, які є емоції та як вони відображаються в міміці, інтонаціях голосу та поведінці. Зокрема, автор виділяє порівняно короткий список базових емоцій:

- Гнів (від легкого роздратування до люті і ненависті)

- Страх (від легкого переляку, що межує з подивом до паралізуючого жаху)

читайте також:

Как вернуть безусловную любовь к своему ребенку Когда в семье появляется ребенок – все вокруг счастливы. Воздух настолько пропитан окситоцином, что даже мысль о том, чтобы подумать дурное о своем ребенке, разозлиться на него приводит в ужас и неверие...

Закоханість чи кохання? Що ж таке любов? Для кожного вона різна, індивідуальна і неповторна. Тема любові досить філософська і актуальна завжди. А скільки визначень є, що таке «кохання», що не перелічити і все ж немає єдиного. А що таке закоханість...

запитати психолога онлайн

- Подив (унікальна, найбільш швидкоплинна емоція)

- Радість (окремі види радості, вважає Екман, взагалі можна розглядати як самостійні емоційні стани)

- Сум (від світлої печалі до пригічення глибокої депресії)

- Відраза (емоція, що сигналізує про надлишок або "непідходящість")

- Презирство (яке може сигналізувати і про компетентність, і про зверхність)

Автор переконливо обґрутовує думку, про те, що дані емоції є універсальними для всіх людей у всьому світі. Також Пол Екман описує різницю у проявах даних емоцій та показує як вони можуть поєднуватися.

Книга ілюстрована фотографіями та прикладами того, як проявляються емоції. Також автор висловлює свою думку про те, що саме і яким чином допомагає в оволодінні своїми емоціями, пояснює важливість емоцій в нашому житті.

Власне останнє є базою формування емоційного інтелекту. А це одна з найважливіших компетенцій сучасної людини!

Взагалі, на мою думку, дана книжка є з серії "must read" для кожного фахівця, що працює у сфері "Людина - Людина", а також дуже корисною для розуміння того, що відбувається у нашому повсякденному житті (в сім'ях, на роботі, між близькими друзями тощо).

психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
Обговорення "Рекомендації книг по психології"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr