У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Швидка самодопомога під час переживання тривоги

У Психолога » Страхи, тривоги, фобії » Швидка самодопомога під час переживання тривоги

самодопомога під час переживання тривоги Часом нізвідки у нас виникає тривога. Це неприємне емоційне переживання, під час якого важко визначити об’єкт небезпеки. Тобто, я чогось боюся, а чого саме – не розумію. Швидко б’ється серце, дихання поверхневе, тіло тремтить, артеріальний тиск високий, у голові постійно з’являються негативні думки – це все ознаки тривоги.

Ось кілька технік, які допоможуть швидко стабілізувати свій стан.

1.     Заземлення, або повернення у реальність. Зазвичай, коли ми відчуваємо тривогу, то ніби живемо не тут і не зараз (або хвилюємося про майбутнє, або згадуємо минуле). Щоб повернутися в тут-і-тепер потрібно увімкнути свої органи чуття. Подумки запитайте себе: «Що я зараз бачу перед собою? Які звуки я чую? Які запахи відчуваю? Чи відчуваю я щось на смак? А на дотик?».

2.     Техніки дихання. Вони допомагають переключитися з негативних думок на щось інше. Почніть дихати животом. Повітря вдихайте через ніс, а видихайте – через рот. На рахунок 1, 2, 3, 4 повільно вдихайте повітря, далі на рахунок 1-4 затримайте його, потім плавно видихайте на рахунок 1-6 і знову затримайте повітря. І починайте спочатку. Так кілька хвилин.

3.     Якщо є можливість, спробуйте знайти для себе місце, де почуваєте себе безпечно і комфортно, або розкажіть про свої переживання людині, якій довіряєте. Попросіть, щоб вас обійняли, або потримали за руку.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

4.     Техніки візуалізації (важливо виконувати після пунктів 1 і 2). Спробуйте закрити очі і уявити для себе безпечне місце. Це може бути реальне місце з ваших спогадів, або уявне, головне, щоб воно приносило вам спокій, комфорт і безпеку. Уявіть себе там – спокійного і щасливого. Потім можете намалювати картинку, яку ви уявили і дивитися на неї час-від-часу, переживаючи приємні відчуття.

Так ви можете надати собі першу психологічну допомогу. Проте, якщо ви помітили, що тривожні стани з’являються у вас все частіше і частіше, варто звернутися до психолога. Адже тривога – це маячок, що у нашому житті щось не так. І потрібно вияснити, що саме.

У Психолога » Страхи, тривоги, фобії » Швидка самодопомога під час переживання тривоги
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія strahi Выйти из ада панических атак методом КПТ

Один из моих клиентов, прежде чем обратиться за помощью использовал техники релаксации для борьбы с паническими атаками, которые дают лишь краткосрочное облегчение. Поэтому я опишу эффективные техники когнитивно-поведенческой терапии...

психологія strahi Страхи и фобии

Первое проявление фобии часто бывает после какой-либо травмирующей ситуации. Спустя время, когда эта стрессовая ситуация забылась, фобия всё ещё продолжает проявляться ...

Усі публікації розділу Страхи, тривоги, фобії ᐉ

 
Обговорення "Швидка самодопомога під час переживання тривоги"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr