У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Славнозвісна увпененість в собі. Як її підвищити.

У Психолога » Самооцінка та впевненість в собі » Славнозвісна увпененість в собі. Як її підвищити.

Питання впевненості в собі, мабуть, так само популярне, як і Шекспірівське «бути чи не бути?». І якщо друге належить, переважно, до строю екзистенційного, то перше, швидше за все, належить до повсякденного, приземленого, практичного.

На рівні категорії впевненість у собі, на мій погляд, це лише установка, позиція людини по відношенню до себе, людей і ситуацій. Коли вона, на суб'єктивному рівні сприймається як незадовольняюча – частіше зі знаком мінус, тобто у чомусь не дотягує до бажаної «позначки», то може йтися про її зміну.

Отже, модель впевненості у собі.

                                                            уверенность в себе

Три її елементи, три складові, як писав один неабиякий історичний діяч: довіра до себе, самооцінка, віра в себе та благополучний розвиток подій.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Як мені здається, у досліджуваному питанні проглядаються два рівні. Перший – філософський. Тобто знання та розуміння особистістю своїх невід'ємних ПРАВ. Ось тільки короткий їхній перелік: право на успіх та на помилку; на самотність та належність до спільноти інших людей; одержати те, за що сплачено; не виправдовуватись і не вибачатися за свою поведінку; сказати: «не знаю», «не розумію», «мені начхати; відповідати відмовою на прохання і не відчувати при цьому почуття провини та багато інших. Стосовно прав доречне одне уточнення - їхнє застосування визначається контекстом ситуації.

Серед усіх названих і не названих прав найістотнішим, можна вважати право бути останнім суддею самому собі - при тому, що з боку будуть лунати чи то крики засудження, чи хвалебні оди – все одно.

Рівень другий – набір правил та практичних навичок. Завдяки їх реалізації індивід почувається людиною – цілісною, автономною особистістю, включеною у життя на усіх їй доступних регістрах.

                                                            уверенность в себе

Нижчевказаний набір кроків і дій можна розглядати як збірну солянку, грамотне вживання якої здатне призвести до позитивної динаміки змін впевненості в собі. Ключове слово тут ЗДАТНО.

Крок, перший – вивчити філософію питання та приміряти її до себе, прийняти те, що приймається без насильства. При цьому вважати ворогом впевненості у собі – невігластво.

читайте також:

Женская сила - женское достоинство Когда-то, я долгое время позволяла мужчине унижать свое достоинство: оскорблениями, криками, гневом, ублажение его капризов, терпела его плохое настроение. Старалась быть тихой, покорной дабы не разбудить в нем «дикого зверя»...

Cоциальная фобия В отличии от многих других фобических и тревожных расстройств,  в основе социальной фобии стоит совсем не тревога. Превалирующую роль играет стыд. Именно стыд, страх опозориться на глазах других людей. При работе с клиентами

запитати психолога онлайн

Крок другий, - згадати ситуації, періоди життя, людей, коли ви були впевнені у собі. Тут висока ймовірність того, що таке було в кожного. Зазначена практика дає необхідний, сприятливий настрій.

Крок третій – не оцінюйте себе, оцінюйте результати своїх дій. Погодьтеся – це різні підходи.

Крок (порядковий номер ставте самі) – долайте страх помилок. Як, спитаєте? Відповідаю: дозволивши собі помилятися. Життя, імхо, серед іншого, складається з низки помилок.

Крок черговий – роби, що боїшся, дозволяючи собі боятися.

Крок наступний – виконуючи поради та отримуючи негативний результат, не поспішайте розчаровуватись. Швидко у світі, знаєте, що буває…

Крок енний – зрозумійте, що на рівні проблеми проблема не вирішується. Варто переходити до рівня вище.

Крок якийсь там – ризикуйте.

Крок-дія - вчіться не у всьому подобатися іншим.

Крок-дія – будьте наполегливими.

Дійдіть згоди між своїми «Я хочу», «Я можу» та «Я винен».

Грайте у туман. На закиди на вашу адресу кажіть: «можливо…» І включайте позитивний переклад докорів, знаходячи в них бажання допомогти вам.

Застосовуйте негативні розпитування у відповідь на претензії. Наприклад, «що поганого в тому, що я…»

Створіть образ себе впевненого і творчо дотримуйтесь його…

Інші кроки – поле вашої ініціативи та винахідливості.

Бажаю удачі!!!!!

У Психолога » Самооцінка та впевненість в собі » Славнозвісна увпененість в собі. Як її підвищити.
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія samootsenka-uverennost-sebe Нужно ли быть дерзким?

Если за вызывающим поведением скрывается попытка самоутвердиться, унизить другого, произвести впечатление или развлечься, - это показная дерзость.

психологія samootsenka-uverennost-sebe “Это моя територия!” или про наши психологические границы

Мы осознаем, над кем можем подшутить, а с кем не пошутишь. Кому-то можно «садится на шею», а перед кем-то голос боишься повысить. Все это границы.

Усі публікації розділу Самооцінка та впевненість в собі ᐉ

 
Обговорення "Славнозвісна увпененість в собі. Як її підвищити."

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr