Страх. Давайте боятись правильно

Ви придумали новий проект, запланували зробити повну діагностику здоровя, чи хочете нарешті водити машину. Час іде, і не дивлячись на велике бажання, справа не зрушується з місця. Що не так?

Якщо трохи заглибитись і послухати себе, то виявиться, що благі наміри зупиняє страх. Лише при одній згадці про справу, тіло починає реагувати скованістю, думки вмить пропадають з голови, обличчя покривається іспариною. Чого ми боімося?

Страх одна з базових емоцій. Наша психіка так отримує сигнал про небезпеку. За допомогою страху запускається програма “бий-біжи-замри”. Найважливіша реакція, завдяки якій ми змогли вижити в важких умовах сувороі природи. Але, в реаліях сучасного життя мало таких небезпек, сопряжонних з виживанням. Саблезубі тигри вже не нападають, боротися зі стихією заради виживання вже не потрібно. А реакція залишилася, не так далеко ми відійшли від своіх предків.

Але ми наділені інтелектом і вміємо аналізувати. Тому варто не йти на поводу у свого страху, а попробувати розібратись. Можливо ворог не такий страшний, і знаючи його в лице вдасться домовитись. На кону такі чудові перспективи- цікавий проект, створення сімі чи теж саме водіння.

Страх живе в дитячих установках. Там, в далекому дитинстві мама вчила не висовуватись і найбільше преживала, що скажуть люди? І нам це передала. Ми дотепер орінтуємося на безцінну пораду. Сидимо і не висовуємось, якісно боімося. Ви вже дорослий, варто переглянути спадщину. Можливо ця безцінна порада втратила свою актуальність? Зараз ви справитеся зі своіми страхами з позиціі дорослого.

Інколи страх повязаний з недостатністю інформаціі.Новий фах, купівля квартири, виховання дитини- все, що ми раніше не робили. Те, про що, не маємо анінайменшого уявлення, огорнуте страхом не справитись. Нам здається, що це щось занадто складне, небезпечне, потребує спеціальноі компетенціі і ще якихось вроджених талантів. Та не боги горшки ліпили. Варто пошукати інформацію. Почитати, знайти відгуки людей, що вже пройшли цей шлях- заповнити теоритичні пробіли.Теоретична підкованість понижує страх в рази.

читайте также:

Страх и любовь навязчивой личности Навязчивая или компульсивная личность живет в страхе прихода будущего, в вечном опасении за то, что что-то может измениться. Истоки их компульсивности проистекают из детства, где не менее навязчивая мать ...

Как избавиться от повышенной тревожности? Можно ли избавиться от состояния тревожности без терапии? Как облегчить такое состояние? Попробуйте все техники когнитивно-поведенческой терапии. Всегда находите себе занятие, перемещайте тревогу в любимое дело. 

спросить психолога онлайн

Змоделювати ситуацію.Ця порада добре підходить для страхів, що буквально заставляють не дивитися в ту сторону, не згадувати і не говорити на цю тему. Груди стискає залізний обруч і хочеться змінити хід розмови.

Уявіть, що саме страшне вже сталось. Що я буду робити? Наскільки це непоправимо? Чи загрожує це моєму життю, здоровю? Зазвичай вихід завжди придумується.І варіантів більше, як один. Це допомагає знизити відповідальність за результат, а разом з тим рівень страху.

Буває, що ми боімося за компанію.Подруга при кожній зустрічі розповідає про конкуренцію на ринку ріелторів. Брат відкрив магазин канцтоварів. Не справляється з арендою, не може ніяк запустити рекламу, не вміє делегувати обовязки і буквально живе на роботі. Така концентрація негативних страхів, створює враження що у нас теж так буде. Відділіться від друга і подруги. Це іхній досвід. Ваш буде зовсім іншим.

Признати свій страх.Так, я боюсь. Але я буду пробувати робити, робити і боятись. І почніть робити. Багато речей не є такими страшними, як тільки робиш перший крок. Інерція теж допомагає в цій справі.

ВПРАВА

Намалюйте свій страх, поговоріть з ним. Спитайте для чого ти появився? Коли ти зявився? Що хочеш мені сказати? Про що попередити?

За допомогою цих питань поговоріть зі своім страхом, як зі старим другом. Подякуйте йому за участь у вашій долі. Подивіться на свій малюнок знову, і домалюйте елементи, які прикрасять його і зроблять менше страшним.

 

У Психолога » Страхи, тревоги » Страх. Давайте боятись правильно
психолог

Оценка публикации
понравилось: 2 из 2 оценивших
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии strahi Обсессии 

МЫСЛИ иногда АТАКУЮТ? ОБСЕССИИ - это навязчивые мысли, идеи, опасения, возникающие против воли человека. Важно отметить, что все люди имеют те или иные навязчивые мысли (например в голове крутится какая-то песня ...

Все публикации раздела Страхи, тревоги >>

 
Комментарии к "Страх. Давайте боятись правильно"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr