Страх. Давайте боятись правильно

Ви придумали новий проект, запланували зробити повну діагностику здоровя, чи хочете нарешті водити машину. Час іде, і не дивлячись на велике бажання, справа не зрушується з місця. Що не так?

Якщо трохи заглибитись і послухати себе, то виявиться, що благі наміри зупиняє страх. Лише при одній згадці про справу, тіло починає реагувати скованістю, думки вмить пропадають з голови, обличчя покривається іспариною. Чого ми боімося?

Страх одна з базових емоцій. Наша психіка так отримує сигнал про небезпеку. За допомогою страху запускається програма “бий-біжи-замри”. Найважливіша реакція, завдяки якій ми змогли вижити в важких умовах сувороі природи. Але, в реаліях сучасного життя мало таких небезпек, сопряжонних з виживанням. Саблезубі тигри вже не нападають, боротися зі стихією заради виживання вже не потрібно. А реакція залишилася, не так далеко ми відійшли від своіх предків.

Але ми наділені інтелектом і вміємо аналізувати. Тому варто не йти на поводу у свого страху, а попробувати розібратись. Можливо ворог не такий страшний, і знаючи його в лице вдасться домовитись. На кону такі чудові перспективи- цікавий проект, створення сімі чи теж саме водіння.

Страх живе в дитячих установках. Там, в далекому дитинстві мама вчила не висовуватись і найбільше преживала, що скажуть люди? І нам це передала. Ми дотепер орінтуємося на безцінну пораду. Сидимо і не висовуємось, якісно боімося. Ви вже дорослий, варто переглянути спадщину. Можливо ця безцінна порада втратила свою актуальність? Зараз ви справитеся зі своіми страхами з позиціі дорослого.

Інколи страх повязаний з недостатністю інформаціі.Новий фах, купівля квартири, виховання дитини- все, що ми раніше не робили. Те, про що, не маємо анінайменшого уявлення, огорнуте страхом не справитись. Нам здається, що це щось занадто складне, небезпечне, потребує спеціальноі компетенціі і ще якихось вроджених талантів. Та не боги горшки ліпили. Варто пошукати інформацію. Почитати, знайти відгуки людей, що вже пройшли цей шлях- заповнити теоритичні пробіли.Теоретична підкованість понижує страх в рази.

читайте также:

Кризис – зона турбулентности. Как сохранить самообладание и перестать паниковать. Я часто работаю с людьми, которых настиг личностный или профессиональный кризис, возрастной или кризис смыслов. Но сегодня на наши личные кризисы накладывается и глобальный кризис. Как удержаться на плаву во время турбулентности?

Почему бояться не страшно Страх - базовая эмоция, сигнализирующая человеку о реальной или возможной опасности. Никто не любит бояться. Зачастую люди даже боятся бояться.  Всего существует три вида боязней: биологические, социальные и экзистенциальные. Как перестать бояться?

спросить психолога онлайн

Змоделювати ситуацію.Ця порада добре підходить для страхів, що буквально заставляють не дивитися в ту сторону, не згадувати і не говорити на цю тему. Груди стискає залізний обруч і хочеться змінити хід розмови.

Уявіть, що саме страшне вже сталось. Що я буду робити? Наскільки це непоправимо? Чи загрожує це моєму життю, здоровю? Зазвичай вихід завжди придумується.І варіантів більше, як один. Це допомагає знизити відповідальність за результат, а разом з тим рівень страху.

Буває, що ми боімося за компанію.Подруга при кожній зустрічі розповідає про конкуренцію на ринку ріелторів. Брат відкрив магазин канцтоварів. Не справляється з арендою, не може ніяк запустити рекламу, не вміє делегувати обовязки і буквально живе на роботі. Така концентрація негативних страхів, створює враження що у нас теж так буде. Відділіться від друга і подруги. Це іхній досвід. Ваш буде зовсім іншим.

Признати свій страх.Так, я боюсь. Але я буду пробувати робити, робити і боятись. І почніть робити. Багато речей не є такими страшними, як тільки робиш перший крок. Інерція теж допомагає в цій справі.

ВПРАВА

Намалюйте свій страх, поговоріть з ним. Спитайте для чого ти появився? Коли ти зявився? Що хочеш мені сказати? Про що попередити?

За допомогою цих питань поговоріть зі своім страхом, як зі старим другом. Подякуйте йому за участь у вашій долі. Подивіться на свій малюнок знову, і домалюйте елементи, які прикрасять його і зроблять менше страшним.

 

У Психолога » Страхи, тревоги » Страх. Давайте боятись правильно
психолог

Оценка публикации
понравилось: 2 из 2 оценивших
  нравится публикация?  

Нравится 2 из 2. Оценочная шкала: от 0 до 2

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии strahi Как справиться с тревогой

Тревога – гнетущее эмоциональное состояние, которое проявляется ощущением предстоящей опасности, ожиданием пугающих событий, неясными страхами.

статья по психологии strahi Жизнь в футляре или есть ли смысл выйти из футляра…

Тревожные расстройства являются наиболее частым недугом у населения. Тревога проявляется как разруха в организме – очень много разнообразных симптомов сопровождает ее.

Все публикации раздела Страхи, тревоги >>

 
Комментарии к "Страх. Давайте боятись правильно"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr