Усе про Тривожність і як її подолати. Частина 1
Тривожність - це свідомість, яка втікає швидше, ніж саме життя. Клаудіо Марія Домінгес 4
- У сучасній психології недостатньо з’ясована суть поняття “тривожність”. Психологи думками розходяться про те, що насправді це таке, звідки вона береться, а також, як ефективно їй протидіяти. Не зважаючи на це, переважна більшість погоджується з тим, що тривожність походить і формується впродовж усього нашого життя внаслідок взаємодії з соціумом та середовищем.
- Якщо ви опинилася у ситуації, коли ви почуваєте себе беззахисним, небезпека насувається і щось погане станеться у будь-який момент, при тому що в реальності вам нічого не загрожує, знайте - ви відчуваєте тривожність.
Найкраще зрозуміти та впізнати тривожність можливо, якщо ви батьки школяра молодшого віку або підлітка. Дитина йде зранку до школи і ви не бачите її до вечора. Протягом дня подумки про неї, ви можете відчувати хвилювання, збентеженість, дещо розгубленість, адже ви не поряд, і все що ви дійсно можете - це зателефонувати і вияснити як у неї справи. Ви намагаєтеся зателефонувати, але ніхто не відповідає. ➡️Така ситуації викличе нервову реакцію, що пов’язана із зовнішніми обставинами і внутрішніми стимулами. Важливим фактом є те, що це не лише емоційні реакції, а конкретно психічний стан, який має вираження у певній своєрідності як реакції, так і мотивації.
↩️Отож повернімося до попередньої ситуації. Ви в епіцентрі негативних обставин! Які ваші дії?
Дуже ймовірно, що читачі розділяться на 2 табори де перші впевнено скажуть, що потрібно взяти себе в руки і за будь-яку ціну знайти вихід, а другі, будьмо чесними, ймовірно опускають руки і будь що буде.
Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.
Запитання: Спираючись на обидві позиції наших таборів, чи можна ствердити, що перші більш впевнені чи сильніші за інших? Відповідь: Абсолютно ні! Чому?
- Ми знаходимося в саме в тій площині де погляди і думки про тривожність розходяться. Тому, запам’ятайте, або занотуйте: переважно усі психічні стани, не можуть бути визначені лише за однією полярністю (тобто позитивні або негативні), і тривожність не є виключенням, а тому поділяється мобілізуючу та демобілізуючу.
- Мобілізуючий вид тривожності досить яскраво виражається, характерними ознаками: підвищений рівень активності, агресія, зріст апетиту.
- Демобілізуючий вид тривожності проявляється в заціпенінні, раптовій втраті інтересу, апатії тощо. Досить чітко виражається в умовах стійкої тривожності.
Подібний емоційний стан першого і другого виду може бути притаманний усім людям різного віку, характеру, культури і т. д.
Дякую за увагу. У наступній частині, ми поговоримо про Рівні тривожності, а також про Специфічні ситуації, у яких тривожність виникає та у яких вона може посилюватися...Побачимося у 2 частині.
- У коментарях пишіть питання, які вас цікавлять, я обов’язково розгорнуто відповім, або висвітлю це в наступних статтях.
Віталій Медведєв, психолог-практик.
Умри, но достигни! Психология личности. Сегодня вы не сделали десяток дел или хотя бы одно полезное, а значит, день прошел зря! Знакомо ли вам такое чувство? Подобное невротическое оценивание личностью себя свойственно для тех людей, у которых самооценка напрямую зависит от достигну...
Белая зависть - тоже зависть Вы слышали когда-нибудь фразу: "Я завидую тебе белой завистью"? Вы верите, что зависть бывает белой? Я вот тоже долго верила, что бывает, пока не пошла учиться на психолога. Давайте разложим по полочкам? Что ж такое зависть? Викип...
запитати психолога онлайнНаціональний університет "Острозька академія"
Опубликовано 2020-05-21 в 02:33