У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Усе про Тривожність і як її подолати. Частина 1

Тривожність - це свідомість, яка втікає швидше, ніж саме життя. Клаудіо Марія Домінгес 4

Тож, звідки виникає тривожність?
  • У сучасній психології недостатньо з’ясована суть поняття “тривожність”. Психологи думками розходяться про те, що насправді це таке, звідки вона береться, а також, як ефективно їй протидіяти. Не зважаючи на це, переважна більшість погоджується з тим, що тривожність походить і формується впродовж усього нашого життя внаслідок взаємодії з соціумом та середовищем.   
 Що таке тривожність?
  • Якщо ви опинилася у ситуації, коли ви почуваєте себе беззахисним, небезпека насувається і щось погане станеться у будь-який момент, при тому що в реальності вам нічого не загрожує, знайте - ви відчуваєте тривожність. 

      Найкраще зрозуміти та впізнати тривожність можливо, якщо ви батьки школяра молодшого віку або підлітка. Дитина йде зранку до школи і ви не бачите її до вечора. Протягом дня подумки про неї, ви можете відчувати хвилювання, збентеженість, дещо розгубленість, адже ви не поряд, і все що ви дійсно можете - це зателефонувати і вияснити як у неї справи. Ви намагаєтеся зателефонувати, але ніхто не відповідає. ➡️Така ситуації викличе нервову реакцію, що пов’язана із зовнішніми обставинами і внутрішніми стимулами. Важливим фактом є те, що це не лише емоційні реакції, а конкретно психічний стан, який має вираження у певній своєрідності як реакції, так і мотивації. 

 

  ↩️Отож повернімося до попередньої ситуації. Ви в епіцентрі негативних обставин! Які ваші дії?

Дуже ймовірно, що читачі розділяться на 2 табори де перші впевнено скажуть, що потрібно взяти себе в руки і за будь-яку ціну знайти вихід, а другі, будьмо чесними, ймовірно опускають руки і будь що буде. 

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Запитання: Спираючись на обидві позиції наших таборів, чи можна ствердити, що перші більш впевнені чи сильніші за інших? Відповідь: Абсолютно ні! Чому?

  •   Ми знаходимося в саме в тій площині де погляди і думки про тривожність розходяться. Тому, запам’ятайте, або занотуйте: переважно усі психічні стани, не можуть бути визначені лише за однією полярністю (тобто позитивні або негативні), і тривожність не є виключенням, а тому поділяється мобілізуючу та демобілізуючу

 

  1.      Мобілізуючий вид тривожності досить яскраво виражається, характерними ознаками: підвищений рівень активності, агресія, зріст апетиту. 
  2.    Демобілізуючий вид тривожності проявляється  в заціпенінні, раптовій втраті інтересу, апатії тощо. Досить чітко виражається в умовах стійкої тривожності. 

Подібний емоційний стан першого і другого виду може бути притаманний усім людям різного віку, характеру, культури і т. д. 

Дякую за увагу. У наступній частині, ми поговоримо про Рівні тривожності, а також про Специфічні ситуації, у яких тривожність виникає та у яких вона може посилюватися...Побачимося у 2 частині.

  •  У коментарях пишіть питання, які вас цікавлять, я обов’язково розгорнуто відповім, або висвітлю це в наступних статтях. 

 

Віталій Медведєв, психолог-практик.

читайте також:

Как захотеть хотеть Для меня утром встать и пробежать 70 метров было подвигом. Уже давно доказано что занятия спортом способствуют снятию стресса...

Психологический садо-мазохизм в любовных отношениях Данная статья адресована практикуючим психологам, но информация может  окажаться  полезной не только им, а и людям, которые хотят разобраться в себе. Иногда любовь к друго...

запитати психолога онлайн

Національний університет "Острозька академія"

психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
Обговорення " Усе про Тривожність і як її подолати. №1. Що це таке, звідки виникає, які має види?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr