У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Усе про Тривожність і як її подолати. №4. 3 способи подолання тривожності.

У Психолога » Страхи, тривоги, фобії » Усе про Тривожність і як її подолати. №4. 3 способи подолання тривожності.

Як подолати тривожність? Це справді цікаве питання тому що, як ми уже неодноразово переконалися “Для кожного відповідь різна”.

способи подолання тривожності

  • Існує багато альтернатив та шляхів подолання тривожності. Варто розуміти що те, що працює для одного, можливо не спрацює для іншого, тому важливо визначити саме той спосіб, який підходить найбільше для вас. Я даю вам кілька способів, щоб ви змогли визначити, який із них буде вам найбільш корисним, для багатьох людей це може бути комбінацією способів чи навіть впровадження їх усіх для того, аби подолати тривожність.
  1. Зниження очікування - Проактивна діяльність ➡️Як правило, на психологічний стан та відчуття енергії впливають наші очікування. Ми Свого роду, майбутній приблизний результат, про який ми мріємо після відповідних дій та правильно поставлених задач. Неадекватно поставлені дії і задачі викликають викривлені очікування. Якщо очікування перевищують об’єм виконаних дій та адекватно поставлених задач, ми потрапляємо у пастку невиправданих очікувань, де окрім розчарування, вбитої мотивації, і у результаті тривожності, нічого немає.        👨‍🏫Простіше можна сказати, що міра та інтенсивність тривоги дорівнює розриву між двома категоріями: очікуванням та фактичними діями. Відповідно, для того, аби знизити її, необхідні скоротити розрив, або, найкраще його вирівняти. Адекватно сформовані очікування будуть сприяти формування адекватної реакції на результати які отримали внаслідок.
  2. Рефрейм: тривожність = збудженість -  зміна спосібу мислення, як ми розуміємо власні ситуації та обставин ➡️Не в кожному випадку тривожність може бути такої шкідливою, як здається часом. Інколи це в певному сенсі пучок енергії, яку можна направити у будь-яке русло.       👨‍🏫 Уявімо, що зранку на роботі потрібно проводити нараду для усіх працівників офісу. Відчувається хвилювання. Можемо одягнути зручне взуття і зробити легку ранкову пробіжку, я гарантую тривожність зміниться на енергію, тому після пробіжки нам краще.
  3. Впевненість крізь компетентність  ➡️Не секрет, що тривога яка вже охопила може дійсно мати своє місце. І хоча такий стан притаманний усім без винятку, проте говорити про її користь було б хибним. Суть способу полягає у тому, щоб подивитися “Дияволу у вічі”. Що це означає? Даний спосіб я запозичив у клінічного канадського психолога сучасності, доктора Джордана Пітерсона. “Дияволу у вічі” значить, що ми дивимося на ситуацію, або на проблему відкрито та в повній мірі, тобто без применшень. Ми знімаємо “рожеві окуляри”, розсіюємо увесь “туман самообману” та сприймаємо обставину що виникла через лупу критичного мислення, дивимося у корінь проблеми. У даному випадку, нам варто формувати у свідомості стійкий принцип, який полягає у тому, що “ті, хто не можуть пристосуватися до нових умов життя, часто не можуть впоратися з новими складними життєвими питаннями, до того ж можуть стати легкою здобиччю шахраїв”.

Перевага такого способу виявляє себе у природі нейронних зв’язків нашого мозку, що називається “нейропластичність” - здатність мозку змінювати структуру нейронної сітки, на що впливає наш життєвий стиль. Набуття нових навичок, формування світогляду, цінностей, вивчення іноземних мов тобто, будь-яка нова діяльність, безпосередньо впливає на хімію мозку, а значить змінює його.

  • При умові, що ми дивимося на проблему як на задачу, що вимагає рішення, тобто “дияволу у вічі”, нова життєва ситуація утворить нове нейронне формування. Таким чином, поборовши життєву складність, ми щоразу стаємо новою людиною з оновленим мозком, готовим до нових звершень. Нові звершення підвищують особисту впевненість, а де є впевненість, там немає місця тривожності.

І на завершення, я хотів би сказати лише одне, Коли ви приймете рішення дізнатися про свої недоліки, з позиції що вони можуть бути виправлені, ви відкриваєте лінію зв'язку з джерелом всіх роздумів вашої думки. Це наче консультація вашої совісті.

Пам'ятайте головну суть усіх способів ➡️ “Діяти без упереджень”. Я обіцяю тривожність здолається тим легше, чим довше ви дієте без упереджень!

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Дякую за увагу. Сподіваюся кожна публікація була для вас корисна і ви змогли почерпнути для себе важливий матеріал. У коментарях пишіть питання, які вас цікавлять, я обов’язково розгорнуто відповідь, або висвітлю це в наступних статтях. 

 

Віталій Медведєв, психолог-практик.

Національний університет "Острозька академія"

У Психолога » Страхи, тривоги, фобії » Усе про Тривожність і як її подолати. №4. 3 способи подолання тривожності.
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 1 з 1 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія strahi Обсессии 

МЫСЛИ иногда АТАКУЮТ? ОБСЕССИИ - это навязчивые мысли, идеи, опасения, возникающие против воли человека. Важно отметить, что все люди имеют те или иные навязчивые мысли (например в голове крутится какая-то песня ...

психологія strahi О страхе смерти

Любой психотерапевт, который начинает тщательно анализировать вопросы страха смерти, бывает потрясен его вездесущностью. Я убеждаюсь в этом снова и снова...

Усі публікації розділу Страхи, тривоги, фобії ᐉ

 
Обговорення "Усе про Тривожність і як її подолати. №4. 3 способи подолання тривожності."

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr